Zpět na » » Fotbalisté Slovácka porazili Teplice, Sparta prohrála na půdě Hradce Králové

- Fotbalisté Slovácka porazili Teplice, Sparta prohrála na půdě Hradce Králové

Fotbalisté Slovácka porazili Teplice, Sparta prohrála na půdě Hradce Králové © www.fchk.cz - FC Hradec Králové

10

17.07. - REVIEW Fotbalisté Slovácka porazili v zápase 1. kola Gambrinus ligy na domácím trávníku Teplice 3:0. Za domácí dvakrát skóroval útočník Petr Švancara, třetí branku přidal obránce Martin Kuncl. Ve druhém sobotním utkání vyhrál Hradec Králové nad Spartou Prahou 2:1.

1. FC Slovácko - FK Teplice 3:0 (1:0)

Branky: 36. a 64. z pen. Švancara, 73. Kuncl. Rozhodčí: Paták - Mencl, Vysloužil. ŽK: Matula, Ljevakovič, Vidlička, Stožický (všichni T). Diváci: 5252. Hráno na Městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti.

V prvním poločase nebylo znát, že proti sobě nastoupily týmy, které měly v minulé sezoně rozdílné role. Zatímco Slovácko se na poslední chvíli zachraňovalo, Tepličtí bojovali o účast v pohárové Evropě. Jenže v úvodním duelu nové sezony začali hráči Slovácka aktivněji a soupeři míč příliš často nepůjčili. Domácí celek však kombinoval jen po šestnáctku Severočechů, kteří bez potíží odvraceli centrované míče.

Až ve 34. minutě se po nahrávce Fujerika dostal do dobré palebné pozice Švancara, který ale mířil vysoko nad. O dvě minuty později se však útočník Slovácka dočkal, když se dostal k odraženému míči a jeho pravačka z necelých dvaceti metrů mířila přesně do levého horního rohu a gólman Grigar neměl šanci úspěšně zakročit.

Po obdržené brance Severočeši přece jen zvýšili úsilí a postupně převzali aktivitu, v níž pokračovali i po změně stran. Obrana Slovácka však pracovala spolehlivě, takže brankář Filipko moc práce neměl. V 64. minutě se domácí dočkali gólové pojistky. Po rychlém protiútoku se natahoval na centrovaný míč Volešák, který po střetu s Kleinem upadl a sudí Paták bez váhání ukázal na značku pokutového kopu. K penaltě se podle očekávání postavil Švancara a s přehledem ji proměnil.

O osm minut později mohlo víc než pět sisícovek fanoušků jásat potřetí, když se opřel do míče Kuncl a definitivně zlomil odpor protivníka. Zbytek utkání si už hráči Slovácka vychutnali a pomohli gólmanu Filipkovi k čistému kontu.

Hradec Králové - Sparta Praha 2:1 (1:0)

Branky: 15. Rezek, 61. Pilař - 55. Wilfried. Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Kovařík. ŽK: Fischer, Lindr - Pamič, Kladrubský, Sionko. Diváci: 6000.

Sparťané přijeli na hřiště ligového nováčka bez distancovaného kapitána Tomáše Řepky a především v první půli to bylo na jejich hře hodně znát. Tradiční spolehlivá obrana Pražanů totiž působila proti nebojácnému soupeři hodně křehce. Už v 9. minutě se v obrovské šanci zápasu ocitl hradecký útočník Černý, ale v pádu těsně přestřelil sparťanskou branku.

Hradec Králové hrál v první půli hodně přímočaře, snažil se kombinovat a hodně útočil po stranách, čímž často zaskočil nezformovanou defenzivu hostů. Po čtvrthodině hry byl východočeský celek za svou aktivitu odměněn vedoucím gólem. Po standardní situaci přizvedl Hoheneder uvnitř pokutového území míč pouze před dobíhajícího Rezka a ten zblízka překonal brankáře Blažka.

Domácí tým ve svých útočných výpadech pokračoval i po vstřelení vedoucího gólu, Sparta rychle ztrácela míče a nepřesně kombinovala, prakticky se z její hry vytratila celá záložní řada. Ve 24. minutě unikl znovu po levém křídle Pilař, naservíroval míč útočníkovi Černému, ale ten z gólové pozice znovu přestřelil. Sparťané si v prvním poločase nevytvořili žádnou brankovou příležitost, hradecký gólman Lindr ani nemusel řešit žádnou složitou situaci.

Po změně stran se už Sparta tlačila za vyrovnáním, poprvé zahrozila ve 47. minutě ze standardní situace, ale Wilfried nemířil přesně. O osm minut později už však letenský klub srovnal. Matějovský rozehrál rychlou akci, vyslal přihrávkou mezi hradecké stopery do sóla Wilfrieda a ten ve své druhé šanci zápasu nezaváhal. Hradec hrál z kraje druhého poločasu hodně zataženě, ale s přibývajícím časem se znovu dostal do tempa, hru vyrovnal a dokonce podruhé v zápase šel do vedení.

Po hodině hry se dostal odražený míč na hranici pokutového území k hradeckému záložníkovi Pilařovi, který si jej připravil na střelu a přesným technickým pokusem k levé tyči překonal Blažka a Hradec znovu vedl. Domácí bojovali, zvládali osobní souboje a dokázali eliminovat kraje letenského mužstva, čímž Spartě hodně znepříjemnili závěr utkání. Letenský klub už zahrozil jen v nastaveném čase, ale Wilfriedův pokus se neujal.

Hradec Králové si tak už v prvním kole připsal skalp úřadujícího mistra Gambrinus ligy, Spartu přehrál a ihned ve svém prvním zápase po postupu z druhé ligy zvítězil 2:1. Sparta prohrála v Gambrinus lize po 33 zápasech bez porážky.