Zpět na » » Krajčík zažil italský temperament a je rád, že se vrátil do Slavie

- Krajčík zažil italský temperament a je rád, že se vrátil do Slavie

Krajčík zažil italský temperament a je rád, že se vrátil do Slavie © -

0

Líbilo se

10.07. - Jednatřicetiletý slovenský obránce Matej Krajčík se po půl roce, stráveném v italské Reggině, vrací do kádru českého mistra - Slavie Praha. Jak uvedl při pátečním rozhovoru s novináři v pražském Edenu, je rád, že po zážitcích z italské Serie A může znovu pomoci Slavii v boji o postup do Ligy mistrů.

"Moc jsem se do Slavie těšil, cítím se tu jako doma. Těším se na práci a doufám, že se nám znovu povede dostat se do Ligy mistrů," pronesl Krajčík po svém návratu do celku českého mistra. Pak už popisoval, jak se jeho návrat zrodil. "Trenér si mě zavolal, jestli bych o návratu do Slavie uvažoval. Když to shrnu, měl o mě zájem, který jsem já přivítal. Jsem rád, že to takhle dopadlo," uvedl.

Definitivní dohoda byla na spadnutí zhruba před deseti dny. "Minulý víkend jsme si sedli a řekli si nějaké představy. Nebyla to dlouhá jednání, zapojil jsem se do přípravy a pak se můj příchod dořešil. Ani mi to nepřijde jako dlouhá doba. Tým se trochu proměnil, ale to zdravé jádro tady zůstalo," tvrdí Krajčík.

Slavia přes léto mohutně posiluje a Krajčík bude mít na postu pravého obránce velkou konkurenci. "Zájmem trenéra Jarolíma jsem byl překvapen, jelikož jsem věděl, že klub přivedl Čelůstku ze Zlína a pravých obránců je tady spousta. Nebavili jsme se, kde bych měl hrát. Trenér ví, jaký jsem hráč i co dokážu. Myslím, že kdybych měl hrát, budu hrát to samé, co jsem hrával už dříve," prohlásil.

Do Slavie přichází jednatřicetiletý fotbalista jako volný hráč. "Prezident Regginy si po sestupu stanovil nějaký platový strop, takže všichni zkušenější hráči a ti, kteří měli lepší smlouvu, odešli. Zůstali tam mladí hráči, ani nevím, jak to tam teď vypadá. Všichni hráči ze základu, celkem asi třináct, odešlo volně za lepším," řekl Krajčík. "Reggina byla jen o tom, že se tam hrála Serie A. Ty zápasy něco člověku dají, mohl jsem si udělat obrázek a v určitých věcech jsem se zlepšil. Hlavně to zvýší hráči sebevědomí," dodal.

Své půlroční dojmy z italského angažmá Krajčík popsal s chladnou hlavou i přesto, že zažil ostrý "jižanský" temperament. "Nesetkal jsem se s nějakým napadáním nebo výtržnostmi, jako třeba převrácení auta a podobně. Ta mentalita a mezilidské vztahy jsou ale v Itálii úplně jiné, než je to tady v Čechách nebo na Slovensku," potvrdil.

"Jednou to odnesl ručně stručně, jak se říká, prezident Regginy. Dokonce musela být přivolána policie. Tohle se tam běžně děje, mně se takové problémy naštěstí vyhnuly," zakončila staronová tvář ve slávistickém dresu.

Kam dál?

Michal Sitek / Mediafax, Jirka Štádler

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
stewo - 12.07. Odpovědět

Zdravím.
Mám na dnes velmi zajímavý zápas.
Naprostá 100% jistota. Dám ho dnes zdarma.
info zde:

http://stewo.blog.cz/

stewo

http://www.youtube.com/watch?v=VnT5qq69s4E

Juventus

http://www.youtube.com/watch?v=VnT5qq69s4E

Juventus
Kefec - 11.07. Odpovědět

Krajčík je na českou ligu dobré, ale navíc nemá bohužel pro něj i pro Slováky.

Kefec

Myslel si ze ma na viac....ale v skutocnosti nema Smajlík 11

emtec_ko
Pepe 3 - 11.07. Odpovědět

stara dobra slavia...otazka je ci zas nebude mat konkurenciu

Pepe 3
stewo - 11.07. Odpovědět

Zdravím.
Mám na dnes velmi zajímavý zápas.
Naprostá 100% jistota. Dám ho dnes zdarma.
info zde:

http://stewo.blog.cz/

stewo

Kdybys to byl býval věděl, tak bys tam nechodil. Smajlík 1

ostravak
Kurt - 10.07. Odpovědět

Pomalu se stává pravidlem, že jak se hráč z kaprligy těší do zahraničí, po půl roce, v lepším případě po roce, se těší nazpět domů. Pokud toto byl jeden z nejlepších hráčů u nás a v Reggině hrál kulový, pro naši ligu opět výborná vizitka

Kurt
Mattess - 10.07. Odpovědět

dobří holuby se vracejí Smajlík 1

Mattess

Skvělí ani "neodlítají" Smajlík 1

Dejvinho8
Area59 - 10.07. Odpovědět

škoda že žadni skveli nejsou:-)

Area59

Jakto ? Narážíš na měkké i na konci ? Smajlík 7

Dejvinho8
Area59 - 14.07. Odpovědět

co ono tam nepatri?? Smajlík 3

Area59
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články