Zpět na » » Boleslav nezačala nejlépe, doma podlehla Jablonci

- Boleslav nezačala nejlépe, doma podlehla Jablonci

Boleslav nezačala nejlépe, doma podlehla Jablonci © -

0

22.02. - Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli v nedělním utkání 17. kola Gambrinus ligy s Jabloncem 1:2. Domácí fotbalisté nedokázali úplně smazat dvoubrankový náskok severočeského týmu a nezískali tak na startu jara ani bod.

Domácí fotbalisté se chtěli v prvním jarním utkání ukázat nejen mladoboleslavským fanouškům, ale také ligové konkurenci. Právě Mladá Boleslav měla být jedním z týmů, který má v jarní části Gambrinus ligy prohánět na vedoucí příčce pražskou Slavii.

Jablonec měl před úvodním jarním kláním problémy s tréninkovými podmínkami, ale v Mladé Boleslavi to příliš znát nebylo. Hosté se prezentovali kvalitní defenzivou a dobrou kombinací směrem vpřed, naopak domácí celek působil nervózně, kazil jednoduché přihrávky a jabloneckého brankáře Špita příliš nezaměstnával.

Hosté se tak ve 26. minutě dostali do vedení, když po průniku Hlouška dostal přihrávku na levé straně nabíhající Čížek a s přehledem uklidil míč do sítě boleslavské branky. Svěřenci Pavla Hapala nedokázali na nepříznivý stav během úvodní pětačtyřicetiminutovky odpovědět. Domácí hráči navíc zaspali úvodní minuty druhé půle a po průniku Haurdiče, který se přehnal přes Janíčka, nechali na malém vápně neobsazeného Lafatu, který přidal druhou branku Jablonce.

Boleslavští fotbalisté se ale nevzdali a hned o čtyři minuty později snížili, když se po centru z levé strany hlavou prosadil útočník Papadopulos. Domácí útočník se ve vzduchu dostal k míči přes zadáka Jablonce Kučeru, který šel do souboje nedůrazně. Boleslavští fotbalisté po snížení začali Jablonec přehrávat a získali si trvalou územní převahu.

Blízko vyrovnání byla Mladá Boleslav dvacet minut před koncem. Míč si ve vápně zpracoval střídající Táborský, ale v těžké pozici nedokázal překonat jabloneckého gólmana Špita. Hned po něm neuspěl s dorážkou ani Nečas, jehož oblouček odhlavičkoval z brankové čáry Hamouz.

Jablonec si v závěrečných minutách výhru pohlídal, naopak domácí Mladá Boleslav hned v prvním jarním utkání nezískala ani bod.

17. kolo Gambrinus ligy:

FK Mladá Boleslav - FK Baumit Jablonec 1:2 (0:1)
Branky: 51. Papadopulos - 26. Čížek, 47. Lafata. Rozhodčí: Jech - Mencl, Pelikán. ŽK: Papadopulos - Lafata, Hloušek. Diváci: 3065.

Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Janíček, Procházka, Mach - Dittrich (52. Nečas), Opiela (57. Kúdela), Sylvestre, Poláček - Pecka (68. Pecka), Papadopulos.
Jablonec: Špit - Zábojník, Kučera, Pavlík, Hamouz - Čížek (79. Michálek), Loučka, Eliáš, Hloušek (89. Krejčí) - Haurdič (72. Valenta) - Lafata.