Zpět na » » Řezníček vysvobodil Boleslav z trápení

- Řezníček vysvobodil Boleslav z trápení

Řezníček vysvobodil Boleslav z trápení © - Hráči Mladé Boleslavi

0

23.11. - Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili v nedělním utkání 15. kola Gambrinus ligy Bohemians Praha 1:0. Jediný gól dal nejmladší hráč Středočechů Jakub Řezníček.

Tým Mladé Boleslavi začal zápas v mrazivém počasí ve vysokém tempu, měl optickou převahu, ale jeho hra neměla prakticky žádný efekt. Do přestávky nejvíc ohrozil branku Bohemians její strážce Jaroslav Belaň, který nepovedeným výkopem zasáhl domácího útočníka Luboše Pecku a od něj se balon odrazil těsně vedle branky.

Akce Bohemians, režírované zkušeným Zoubkem, byly sice směrem dopředu méně časté, ale účinnější. Dvě z nich zasloužily gól. Ve 21. minutě po kombinaci Demetera s Dobešem střílel z malého čtverce volejem Fenyk, ale někdo z domácích obránců jeho pokus vytlačil nad břevno. Výtečnou individuální akci předvedl pravý bek Macháček, který postupoval sám 50 metrů a vypálil. Miller však jeho ránu zneškodnil.

Po přestávce fotbal spadl svou úrovní o třídu níž. Boleslav chtěla tlakem rozhodnout, ale obrana Bohemians s ním velké starosti neměla. Pražané se dopředu příliš nehrnuli a snažili se připravit nějaký brejk s finální přihrávkou pro vysunutého Kincla.

Utkání bylo s přibývajícími minutami stále nervóznější, domácí hráči rychle srovnali vedení soupeře 3:0 na žluté karty na 3:3 a zdálo se, že zápas klesající úrovně skončí 0:0. V 86. minutě však před branku odcentroval Radim Nečas a nejmladší hráč Boleslavi Jakub Řezníček dal poměrně náhodný gól. Trenér domácích Pavel Hapal měl šťastnou ruku, zápas rozhodla akce střídajících hráčů.

FK Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1:0 (0:0)
Branka: 86. Řezníček.
Rozhodčí: Královec - Zlámal, Kovařík.
ŽK: Papadopulos, V. Procházka, Rajnoch - Grznár, Fenyk, Macháček.
Diváci: 3160.

Mladá Boleslav: Miller - Kalina, V. Procházka, Janíček, Mach - A. Mendy (73. Nečas), Sylvestre, Rajnoch, Poláček (38. Kysela) - Pecka (57. Řezníček), Papadopulos.

Bohemians Praha: Belaň - Macháček, Turtenwald, Horáček, Grznár - Fenyk (71. Galbavý), Demeter, Zoubek, Dobeš (82. Vošahlík) - Kincl, Jeslínek.