Zpět na » » Krutý výsledek pro Zlín: Baník zvítězil 5:2

- Krutý výsledek pro Zlín: Baník zvítězil 5:2

Krutý výsledek pro Zlín: Baník zvítězil 5:2 © fcb.cz - Hráči Baníku oslavují s fanoušky

0

26.10. - Do Zlína dnes zamířil Baník, který chtěl navázat na vítězné utkání s Bohemians. Zlínu patřil první poločas, jenomže ve druhém dějiství se položil a Baník slavil výhru 5:2.

Zápas začal pěkně od podlahy. Ve druhé minutě byl podle sudího Adama ve vápně faulován Martin Vyskočil a sám zlínský hráč penaltu proměnil. Ve 12. minutě mohl vyrovnat Marek, ale včas odkopl míč Kóňa.

V 19. minutě mohl Zlín zvýšit své vedení, ale gólman Vašek byl proti. Ve 28. minutě mohl využít chyby hostující obrany Žůrek, ale minul.

Pět minut před poločasem vyrovnal po centru Rudolfa Otepky z rohového kopu René Bolf. Ale za tři minuty opět vedli hráči Tescomy. Po rychlé akci a přihrávce Zúbka skóroval Martin Bača.

Ve 47. minutě mohl rozhodnout opět Žůrek, ale Vašek byl proti. Asi v polovině druhého dějiství naházeli na hřiště dýmovnice fanoušci Baníku a chvíli se nehrálo.

To hráče Baníku nakoplo a začali svůj obrat. Baník zahrával standartní situaci, po které střílel Svěrkoš, brankář Kořínek vyrazil pouze před Střihavku, jehož stáhnul Malý a zaslouženě šel do sprch. Penaltu s přehledem proměnil Rudolf Otepka a vyrovnal na 2:2.

Oslabené domácí dorazil Václav Svěrkoš, který vystřelil z hranice vápna a svým pátým gólem v sezóně poslal poprvé v zápase do vedení domácí.

90. minuta a opět v akci Svěrkoš, jenž geniálně přihrál Střihavkovi, pro kterého bylo jednoduché přehodit Kořínka a zvýšit na 4:2. David Střihavka přidal po totálním selhání zlínských zadáků ještě jednu branku a Baník začal oslavovat výhru 5:2.

Tescoma Zlín - Baník Ostrava 2:5 (2:1)
Branky: 4. Vyskočil z penalty, 43. Bača - 90.+1 a 90.+3 Střihavka, 40. Bolf, 79. Otepka z penalty, 83. Svěrkoš. Rozhodčí: Adam - Kubáň, Gallo. ŽK: Zbožínek, Šmahaj, Zúbek, Malý, Bača - Otepka. ČK: 79. Malý. Diváci: 4658.

Zlín: Kořínek - Čelůstka (54. Pazdera), Kroča, Zbožínek, Malý - Šmahaj, Zúbek, Kóňa, Vyskočil - Bača - Žůrek (73. Kroupa). Trenér: Minář.
Ostrava: Vašek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Marek, Galásek, Otepka (87. Zeher), Mičola (68. Střihavka) - Svěrkoš (90. Rajtoral), Lička. Trenér: Večeřa.