Zpět na » » Slavia přejela Zlín a dotáhla se na Spartu

- Slavia přejela Zlín a dotáhla se na Spartu

Slavia přejela Zlín a dotáhla se na Spartu © slavia.cz - Radost hráčů pražské Slavie

0

22.09. - Jako poslední zápas sedmého kola bylo na programu střetnutí mezi domácí Tescomou Zlín a mistrem ligy Slavií Praha. Pražané začali opravdu ve velkém stylu, po prvním poločase byl stav 3:0 a bylo rozhodnuto.

Do první vážnější akce se dostala Slavia. V šesté minutě se marně natahoval na centr Dušana Šventa Necid a následně nebezpečně střílel Tavares. Další příležitost přinesla již branku. Ve 26. minutě vystřelil z dálky levačkou Tijani Belaid a krásně umístil svoji střelu do branky.

Ve 33. minutě zahrozili domácí. Rohový kop Šmahaje málem zužitkoval Zbožínek. Ale Vaniak byl pozorný. A proto udeřilo na druhé straně. A střelcem gólu nebyl nikdo jiný než již šestigólový Belaid, který trefil volejem přihrávku Šventa.

Ve 42. minutě bylo rozhodnuto. Agilní Belaid chtěl přihrát před branku, jenomže míč se odrazil k Toleskému, jenž halfvolejem prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Druhá půle přinesla poklidnou hru hostujícího celku a křeč, která sálala z domácích borců. Šance přišla až v 64. minutě a byl u toho opět Belaid, který centroval na Necida, jenž ale trefil pouze Baránka. Za tři minuty se připomněl známý zlínský střelec Šmahaj, jehož střelu však Vaniak vyrazil.

V 70. minutě domácí mizérie vyvrcholila. Miroslav Penner obdržek druhou žlutou a byl vyloučen. Zápas se ale již v klidu dohrál a Slavia se dotáhla na vedoucí Spartu na jeden bod. Už teď se těšme na derby, které nás čeká za čtrnáct dní.

Zlín - Slavia 0:3 (0:3)

Branky: 26., 35. Belaid, 43. Toleski

Zlín: Baránek - Penner, Zbožínek, Kroča, Čelustka - Malár, Šmahaj, Zúbek, Malchárek (57. McQuilkin) - Žurek (57. Bača), Vyskočil (73. Malý)

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček - Jarolím (76. Šmicer), Belaid, Tavares (65. Volešák), Švento - Necid, Toleski (72. Ivana)

ŽK: Kroča, Malár - Brabec, Krajčík

ČK: 70. Penner

Diváci: 4 506