Zpět na » » Brno poprvé padlo, prohrálo doma s Boleslaví

- Brno poprvé padlo, prohrálo doma s Boleslaví

Brno poprvé padlo, prohrálo doma s Boleslaví © -

0

25.08. - Brněnští fotbalisté si nedokázali poradit s organizovanou hrou Boleslavi a poprvé v sezoně prohráli. Oba góly padly v první půli, za vítěze se trefili Sylvestre a Rajnoch.

Brno by se v případě vítězství mohlo dotáhnout na Spartu a dostat se opět do čela tabulky. Hráče Boleslavi čekal už druhý zápas venku na hřišti soupeře, který chce bojovat o titul.

Fotbalisté Boleslavi působili od prvních minut živějším a uvolněnějším dojmem a v průběhu první půle to vyjádřili také gólově.

Domácí zlobil boleslavský tvůrce hry Sylvestre, který svým pohybem dělal brněnským hráčům problémy. A právě francouzský fotbalista otevřel v 18. minutě skóre. Sylvestre si narazil s Poláčkem, ocitl se za obranu hostů a střelou mezi gólmana Bureše dal na 1:0.

Brno se sice snažilo dostat soupeře pod tlak, ale hráči Boleslavi se velmi dobře pohybovali a Jihomoravané si s tím nedokázali poradit. Po půlhodině hry alespoň Brno zahrozilo dvěma rohy za sebou, ovšem hosté se ubránili.

Ke konci první půle se schylovalo k druhé brance v síti domácích. Nejprve pomezní rozhodčí Tacina zastavil průnik Řezníčka, který nestál v ofsajdu. O chvíli později vystřelil z dálky Rajnoch a k tyči umístěnou střelu neměl Bureš šanci chytit.

Po změně stran se hosté trochu zatáhli a už nebyli tak aktivní jako v první půli. Prvních patnáct minut druhého poločasu byla hra rozkouskovaná a žádný tým si nevytvořil větší příležitost.

Domácí se navíc zlobili na pomezního rozhodčího Tacinu. Ten dvakrát odmával v gólové šanci ofsajd Doškovi. V prvním případě se jednalo o milimetry a situace byla sporná. V druhém stál v ofsajdu Besta, který však míč nehrál a Došek doklepával míč do prázdné brány.

Poté se začaly rodit šance. Boleslav měla blízko třetímu gólu při akci Sylvestreho, po jehož centru míč nebezpečně plachtil pokutovém území. V dobré příležitosti se ocitli i Kysela a Papadopulos.

Domácí hrozili až ke konci. Hostující tým podržel gólman Miller, který vychytal Bestu, Baláže a v posledním případě i stopera Trousila.

Pohledné utkání dovedla Boleslav do vítězného konce a bodově se dotáhla právě na Brno.

1. FC Brno - Mladá Boleslav 0:2 (0:2)

Branky: 18. Sylvestre, 45. Rajnoch

Rozhodčí: Adam - Gallo, Tacina ŽK: Došek - Kalina, Rajnoch

Brno: Bureš - Švejnoha, Trousil, Živný, Čoupek (79. Baláž) - Kalivoda (46. Dvorník), Polách, Mareček, Střeštík (79. Okleštěk) - Došek, Besta

Boleslav: Miller - Kalina, Janíček, Procházka, Hrdlička (62. Mach) - Mendy (70. Kysela), Rajnoch, Sylvestre, Poláček - Řezníček (67. Opiela), Papadopulos

Diváci: 6 150