Zpět na » » Hodnocení 3. kola 1. Gambrinus ligy

Hodnocení 3. kola 1. Gambrinus ligy © -

0

18.08. - Ligový ročník 2008/2009 pokračoval třetím kolem, po kterém už nemá ani jeden tým plný počet bodů. Uvnitř článku naleznete sestavu podle redaktorů FotbalPortal.cz.

Tým kola: 1. FK Příbram
Nováček z Příbrami si připsal své první body. Soupeře z Budějovic svěřenci Massima Moralese jasně přehráli a zaslouženě tak poskočili na aktuální dvanáctou příčku.

Hráč kola: Marek Kincl
Marek Kincl přišel do týmu Bohemians Praha především proto, aby střílel góly. To splnil do puntíku v neděli odpoledne a velkou měrou tak přispěl k výhře svého celku nad Kladnem v poměru 3:1.

Zajímavost kola: První červená v nové sezóně byla k vidění v Plzni.
Na první červenou kartu jsme si museli počkat do třetího kola. Prvním hříšníkem se stal plzeňský Milan Petržela, který v souboji se slávistou Belaidem oplácel, a proto musel těsně před poločasovou přestávkou předčasně do sprchy.

Gól kola: Karel Kroupa (Zlín - Žižkov 1:0)
Vytáhlý útočník rozhodl svou parádní trefou o výhře svého Zlína nad Žižkovem. Netypicky pro něj se prosadil ze střední vzdálenosti. Jeho střela zhruba z dvaceti metrů skončila až v žižkovské šibenici a to z ní udělalo jasnou ozdobu kola.

Nuda kola: Pohároví aspiranti toho v pondělní dohrávce moc nepředvedli.
Kolo zakončila televizní dohrávka Liberec - Teplice. Oba celky se chtějí dostat do pohárové Evropy, ale to co předvedli aktéři obou týmů, o těchto ambicích rozhodně nenasvědčovalo. Hrálo bez prakticky bez šancí, a tak necelé čtyři tisícovky převážně domácích diváků potěšil snad jen jeden gól v síti hostů.

Sestava kola: Bureš (Brno) - Pavlík (Jablonec), Trousil (Brno), Škerle (Olomouc), - Tomašák (Příbram), Galásek (Ostrava), Dočkal (Liberec), Borek (Příbram) - Kroupa (Zlín), Kincl (Bohemians Praha), Řezníček (Mladá Boleslav).