Zpět na » » Sigma veze z Letné bod

- Sigma veze z Letné bod

Sigma veze z Letné bod © -

0

17.08. - Sparta neudržela jednogólové vedení a přestože druhý poločas ovládala, nedokázala zápas dotáhnout do vítězného konce. Matúš Kozáčik letos v lize obdržel první branku.

Byo to utkání dvou rozdílných poločasů. První půle byla vyrovnaná s minimem šancí, druhou charakterizuje útočný fotbal a převaha Pražanů.

Po deseti minutách utkání přišla první šance Sparty, Slepička však zamířil vedle Drobiszovy brány. Ani Olomouc nenechala na svou první větší šanci dlouho čekat a hned z další akce prověřil sparťanského gólmana Hubník. Kozáčik měl s míčem práci, ale brance zamezil.

Pak se dlouhé minuty hrál fotbal bez šťávy, bez nápadu i brankových příležitostí. Možná proto nečekal Kozáčik Hubníkovu ránu opět ze střední vzdálenosti a jen očima tlačil míč mimo. Úspěšně.

Tři minuty před přestávkou naběhl k brance Patrik Berger a hlavou poslal dlouhý centr Kladrubského do spojnice tyčí.

Po změně stran přišla Sparta nová a lepší. Rychlejší kombinací a přesnějšími přihrávkami přehrávala soupeře a častěji se dostávala do zakončení. Po nadějných, leč neproměněných šancích Kuliče, Bergra a Voříška přišla branková odměna. Levý Bek Michal Kadlec vybojoval míč, prošel do pokutového území a přesnou asistencí vybídl Slepičku ke skórování.

Sigma chtěla rychle vyrovnat, ale Kozáčik nedříve včasně vyběhl proti Doležalovi, za pár chvil pak kryl tvrdý pokus Ordoše.

Při sérii střídání se na hřiště dostali mimo jiné Sparťan Libor Došek a olomoucký Tomáš Kazár. Oba dva pak výrazně promluvili do konečného výsledku.

V 80. minutě měl Došek na noze druhý sparťanský gól, nepovedenou střelu z velice výhodné pozice však vyrazil olomoucký gólman na roh. Hned po něm šla Sigma do ofenzivy, Kazár dostal ideální přihrávku za obránce a mazáckým lobem vyrovnal.

Následující minuty se nesly víceméně v duchu sparťanských šancí. Když se v nastaveném čase nedokázal prosadit Řepka ani Berger, skončil zápas smírně 1:1.

Sparta Praha - Sigma Olomouc 1:1 (0:0)

Branky: 55. Slepička - 81. Kazár

Rozhodčí: Adam

Sparta: Kozáčik - Voříšek, Řepka, Kučera, Kadlec - Vacek, Kladrubský (86. Kušnír), Hušek, Berger - Slepička (75. Došek), Kulič (70. Holenda)

Olomouc: Drobisz - Komárek, Škerle, Šuškavčevič, Heidenreich - Kaščák, Melinho, Janotka (65. Doležal), Hořava (88. Hudec) - Hubník (79. Kazár), Ordoš

Diváci: 7 491