Zpět na » » FC Baník Ostrava: Chceme obhájit pohárovou účast

- FC Baník Ostrava: Chceme obhájit pohárovou účast

FC Baník Ostrava: Chceme obhájit pohárovou účast © -

0

Líbilo se

30.07. - Se silným kádrem a neméně silným generálním partnerem v zádech hodlá Baník Ostrava vytěžit vstupenku pro další ročník evropských pohárů a prokázat, že loňský úspěšný ročník nebyl náhodný.

„Jsem si jistý, že letošní kádr je silnější než ten loňský,“ pověděl generální manažer Baníku, Verner Lička, „všichni v Baníku jsme ale v očekávání, jestli dokáže plně navázat na výsledky jarní části. Mezi výkony a výsledky našeho A mužstva na podzim 2007 a na jaře 2008 totiž byly velké rozdíly,“ dodal a opřel svá tvrzení o 18 jmen hráčů základní sestavy, tří brankářů a další osmnáctky fotbalistů, jenž jsou dle slov hlavního trenéra Karla Večeři ihned připraveni naskočit do koloběhu první ligy.

Na základě těchto slov si Baník Ostrava vytyčil čtyři základní cíle, se kterými veřejnost seznámil Lička: „V lize chceme bojovat o špičku. V loňské sezoně bylo naším cílem umístění na 3.-5. pozici, myslíme si ale, že letos je nutné nároky zvýšit a jako cíl si stanovujeme 1.-5. místo, řekl. „Ovšem budeme se snažit aby konečná pozice byla v horní polovině tohoto rozpětí,“ vysvětlil GM ostravského klubu a pokračoval dále: „Další cíl je český pohár. V posledním ročníku nám naším vlastním zaviněním proklouzl mezi prsty a to se tentokráte nesmí opakovat. Chceme minimálně, aby se Baník Ostrava objevil i v jarní části Poháru ČMFS. A třetí cíl je dobré vystoupení v Poháru UEFA. Jak víme, jistou máme účast v prvním kole a zatím stále ani netušíme na jak moc špičkového soupeře narazíme. Zde je vytyčování priorit ještě předčasné, ale základem je nevyhořet a dovedeme si představit při příznivých okolnostech i naši účast v základní skupině.“ Slovy o čtvrté prioritě klubu v sezoně pak dlouhý Ličkův monolog skončil: „Posledním milníkem pro nás je navýšení návštěvnosti, která se loni vyšvihla na číslo 11 500 diváků. Ve shrnutí, po sportovní stránce je pro nás prioritní, abychom se i v další sezoně účastnili pohárových bojů.“

Řeč Vernera Ličky se pohybovala kolem hmatatelných projevů sportovních cílů, ale trenér Večeřa připomenul, že kopaná není jen byznysem, ale také zábavou. „Cílem není jen navázat na loňský rok výsledkově, ale také i herně, protože diváci se chodili na Baník fotbalem bavit, v čemž hodláme pokračovat. Fanoušci nás podporují v hojném počtu doma, ale také nás doporovázejí na venkovní zápasy a my rádi za nimi jdeme a užíváme si společných oslav, snad budeme slavit co nejčastěji.“

Ostravští funkcionáři nebyli v létě zdaleka nejaktivnějšími na přestupovém trhu, za to se o to více snažili každý přestup pečlivě zvážit. „Má strategie spočívá v tom, že po určité době každý kádr potřebuje s ohledem na ekonomickou a sportovní rovnováhu jisté osvěžení. Letos nás opustili hráči, jenž již potřebovali po dlouhých službách v našem dresu změnu aby nebyl zastaven jejich výkonnostní růst - například Čoupek, Bystroň nebo Cigánek,“ rozebral situaci v klubu během léta Lička, „ale rozloučili jsme se také s některými našimi „ovečkami“, o kterých se téměř očekává, že by měli být neprodejní. Jenže prodejný je, samozřejmě s adekvátní náhradou, každý. Chci tím zdůraznit, že stále je možný konec v Baníku pro Václava Svěrkoše. Jistě, že všichni ve vedení klubu si přejeme, aby Svěrkoš zůstal na Bazalech, ale jsou nabídky, jenž se s ohledem na přání samotného fotbalisty i klubovou pokladnu nedají odmítnout.“

„Aplikováno na případ zmíněného Magery, nabídka byla velmi lákavá a když se naskytla příležitost návratu Davida Střihavky, řekli jsme ano,“ popsal Lička tento konkrétní případ a dále poodhalil roušku nad dalšími jednáními: „Během léta se vedlo několik jednání s velmi zajímavými jmény. Osobně jsem se snažil o příchod Davida Lafaty, což, bohužel, ztroskotalo. Dále se objevila možnost návratu Maria Ličky, kde jsme už v jednání byli úspěšní.“

Večeřa si posteskl, že během přípravných zápasů nemohl ani jednou použít sestavu dle jeho idejí, avšak pro první ligové kolo by situace měla být lepší. „Pokud nikdo neonemocní, představíme se v plné síle,“ řekl.

Výsledky ostravanů během letní pauzy nebyly možná i proto nijak přesvědčivé, hlavní trenér vidí neúspěšnost hlavně ve faktu, že v průběhu prázdnin dal příležitost zejména neozkoušeným mladíkům, ze kterých si ve finále do A mužstva vybral Markoviče.

Baník odehraje první utkání v sobotu doma proti Kladnu, a myšlenky hráčů jsou tedy již při sobotním podvečeru, jak potvrdil kapitán Martin Lukeš. „Jsme rádi, že je příprava za námi, a už se moc těšíme. Víme, že Kladno v generálce porazilo Liberec - výsledky z přípravy se sice nemají přeceňovat, ale mohlo by být fatální je naopak podcenit,“ upozornil a dal tím možnost dalšímu myšlenkovému toku Karla Večeři: „Diváci sice o Kladnu soudí, že je to slabší soupeř, jehož je nutné porazit, ale my osobně musíme být skromní už s ohledem na výbuch v loňské sezoně,“ podotkl Večeřa na adresu tříbrankového debaklu, jež Baník utrpěl v Kladně.

Předseda představenstva Tomáš Trucha zhodnotil letní práci v klubu z technického a marketingového hlediska a jednalo se o příjemnou práci, jelikož klub si na tomto poli vede poslední dobou dobře. Vyzdvihl nárust počtu prodaných permanentek, kterých se zatím prodalo 3000 a vyzval váhající fanoušky, aby si celosezónní vstupenku, jenž bude v prodeji do utkání se Slavií, zakoupili. Pověděl také o milionové rekonstrukci hrací plochy, pochválil nový Fanshop a informoval o prodloužení sponzorské smlouvy se sázkovou kanceláří Fortuna: „S Fortunou jsme uzavřeli kontrakt na dva roky pro pozici generálního partnera, čímž si vysloužila místo na našich dresech i pro zápasy UEFY, jelikož evropská fotbalová asociace dovoluje pro pohárová utkání na dresech jen jediného sponzora,“ uzavřel.

Hvězda týmu:

Václav Svěrkoš. Čtyřiadvacetiletý útočník dlouho zvažoval nabídku ruského Saturnu Moskevská oblast, ale nakonec ji odmítl. Stále existuje možnost, že nejlepší střelec loňského ligového ročníku odejde, avšak do prvního kola jistě nastoupí v bělomodrém dresu a bude jistě postrachem soupeřovy branky.

Opory týmu:

René Bolf. Tento obránce byl dlouhá léta oporou zadní řady ostravského mužstva i reprezentace. Zahraniční angažmá mu nevyšlo, po větší část loňské sezony byl stále neschopen nastoupit k zápasu, avšak nyní je střelec mistrovského gólu Baníku ze sezony 2003/04 úplně fit a ligovými výkony si může opět říci o nominaci do reprezentace.

Martin Lukeš. Je velkým příchodem před loňským ročníkem, ale brzy se kapitán Slezanů ošklivě zranil a podle prvních předpokladů měl vynechat celou sezonu. Lékaři jej však s pomocí jeho vůle dali dohromady překvapivě rychle a Lukeš tak stihl několik zápasů ještě v jarní části. V kombinaci s dalšími velkými jmény ostravské zálohy může vytvořit nejsilnější středovou řadu celé ligy.

Rudolf Otepka. Podobný typ fotbalisty jako Martin Lukeš. Přišel v průběhu sezony jako náhrada právě za zraněného Lukeše a ihned si získal srdce fotbalové Ostravy, v jarní části se s Lukešem alternoval. Mičola, Rajtoval, Marek, Mario Lička a Metelka, jsou další zavedená jména ligových záložníků, se kterými bude spolupracovat. Soupeři to díky nim nebudou mít jednoduché.

Nejlepší letní posila:

David Střihavka. Útočník, jenž před dvěma léty opustil Baník pro zahraniční zkušenosti. Stal se jedním z hráčů, kteří se v Anglii neuchytili a zvolil návrat do Česka. Na tuzemské ligové poměry je však velmi kvalitní, což dokázal i v dresu Slavie a není vyloučeno, že se ještě do ciziny podívá.

Tip na umístění: 4.místo

Kam dál?

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Bochan - 21.08. Odpovědět

1.Bolka 2.Brno 3.Baník 4.Plzeň..........15.Slávia16.SParta

Bochan

1.FC Baník Ostrava Smajlík 18 Smajlík 17

Kepy_FCB
tomik - 31.07. Odpovědět

vidim to takhle
1.Ostrava,2.plzen nebo slavka,3brno nebo sparta
ale byt to namě tak by to bylo asi takhle
1.banik 2.slavie 3.plzeň ..........16 sparta
banik forever Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

tomik
ToM22 - 31.07. Odpovědět

1.Ostrava 2.Slavia 3.Brno 4.Sparta

ToM22
Issues - 31.07. Odpovědět

1.Slavia, 2.Boleslav, 3.Baník, 4.Sparta, 5.Plzeň Smajlík 1

Issues
musak - 30.07. Odpovědět

1.Sparta,2.Ostrava.3.Brno,4.Slavie,5.Boleslav Smajlík 6 Smajlík 1 Smajlík 7

musak

doufám že LM,Baník na to má bo je nejlepší u nás

JohnyCasillas
Mike - 30.07. Odpovědět

1. Slavia, 2. Ostrava, 3. Sparta, 4. Brno, 5. Liberec...

Mike

nn to by mě piclo být druhej rok po sobě čtvrtej, takhle to prostě nesmí být Smajlík 3

soukup00
Mattess - 30.07. Odpovědět

Vidím to na L.M.

Mattess
Whipow - 30.07. Odpovědět

máš pravdu nebudete čtvrtí ale pátí Smajlík 2 , a baník vyhraje ligu, podle mě je lepší než slavka ale ta bude druhá a třetí bude boleslav

Whipow

prdlačky Smajlík 8

soukup00
Reklama
Anketa

Na které pozici se umístí Baník Ostrava po sezoně 08/09?

1.místo (63)

1.místo 52,1%

2.místo (17)

2.místo 14,0%

3.místo (28)

3.místo 23,1%

4.-8. místo (11)

4.-8. místo 9,1%

9.-16.místo (2)

9.-16.místo 1,7%
Celkový počet hlasů: 121
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články