Zpět na » » Plíšek zahájil práci u teplické juniorky

- Plíšek zahájil práci u teplické juniorky

Plíšek zahájil práci u teplické juniorky © -

0

Líbilo se

10.07. - Z týmu českého vícemistra přejít do divizní skupiny B. Zdá se vám to jako nesmysl? Nikoliv. Přesně takhle nyní postupoval Jiří Plíšek, ve Spartě vykonával post sportovního ředitele, ale od včera vyměnil tuto pozici za trénování juniorky ligových Teplic, která působí v divizi B, ve které nahradil Džimise Bekakise.

Mladý kouč má již s vedením severočeského celku zkušenosti, ředitel František Hrdlička ho před několika lety přivedl, aby trénoval v Ústí s kterým Teplice úzce spolupracují. Plíšek po vydařené sezóně, kdy krajské město vytáhl až k třetí příčce zamířil na Slovácko, kde byl však brzy odvolán a poté se věnoval až doposud funkcionářské práci ve Spartě. Známý je také tím, že pro český fotbal objevil Edina Džeka.

A co ho tedy vedlo k odchodu z Letné? "Je za tím rozhodnutí vrátit se k trénování a vrátit se do prostředí a podmínek, které mi jsou známý, kde věci fungovaly a kde jsem byl spokojený. Nebylo to ani o soutěži jako o tom, cítit a vnímat lidi, se kterými se tady potkám, a věřit, že je tady možné pracovat na nějaké budoucnosti. Vnitřní touha v tento okamžik byla blíž k trénování. Jsem rád, že se vracím," uvedl pro oficiální stránky klubu.

Juniorka má od letošní sezóny pracovat na profesionální bázi. "Bude mít za úkol připravovat hráče na dospělý, ligový fotbal. S hráči budeme spolupracovat úzce, intenzivně, abychom dokázali najít cestu do prvoligového mužstva, aniž bychom za každou cenu museli využívat hostování. Vytvořit mezičlánek, který ve sportovní koncepci Teplic chyběl," dodal kouč.

Ten si sebou přivedl také asistenta Aleše Pítu. "Bude mít na starost diagnostiky, testy, které práci budou posouvat hodně dopředu," poznamenal ještě Plíšek.

Na prvním trénininku přivítala nová trenérská dvojice také trio mladíků, Smola, Jindráček a Breite se dosud připravovali s A týmem, ale nyní budou více využíváni v béčku. "Budou pendlovat mezi áčkem a béčkem," upřesnil sportovní manažer David Köstl.

Soupiska juniorky FK Teplice pro letní přípravu:
Brankáři: Jiří Valeš, Michal Špicar
Obránci: Ladislav Beran, Jan Helísek, Jiří Kopřiva, Daniel Košler, Vladimír Struha, František Svoboda
Záložníci: Michal Fiala, Pavel Kopecký, Jaroslav Procházka, Igor Syroťuk, Richard Veverka, Radim Breite, Martin Valášek, Tomáš Pekrt
Útočníci: Ivan Šollar, Tomáš Smola, Martin Jindráček, Ermin Sokič, Tomáš Kyncl
Realizační tým:
Hlavní trenér: Jiří Plíšek
Asistent trenéra: Aleš Píta
Trenér brankářů: Vladimír Počta

Kam dál?

Martin Kovařík / FotbaPortal.cz, fkteplice.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

tam se uplatni

bluewhite
Reklama
Témata článku
Reklama
Nejnovější články