Zpět na » FNLiga » Habanec: Zachránili jsme se a hotovo

FNLiga - Habanec: Zachránili jsme se a hotovo

Habanec: Zachránili jsme se a hotovo © -

0

07.06. - FotbalPortal.cz vám přináší hodnocení trenéra Ústí nad Labem Svatopluka Habance k právě skončené sezóně a také exkluzivní rozhovory s třemi jeho svěřenci, Tomášem Vondráškem, Janem Francem a Jiřím Procházkou. Ústí se rozloučilo s ročníkem domácí remízou 2:2 se Zenitem Čáslav a skončilo po litém boji na dvanácté příčce, což je pro ně po sezóně, ve které bojovali celou dobu o udržení, úspěchem.

Svatopluk Habanec

Jsem šťastný, že jsme zachráněni, protože to byl hlavní cíl tady tohoto jara a před několika koly jsme se tvářili úplně jinak, takže bych ten poslední výkon úplně nehodnotil, co se týče jednotlivců, jsem rád, že jsme se zachránili, a hotovo. Hrozně důležitý byl moment, kdy v Hlučíne v 86. minutě domácí trefili břevno, od něj míč šel na čáru a ven, to se nám nastartovala ta série (šest závěrečných zápasů bez porážky - pozn. autora), a proto jsme zvládli ten konec soutěže.

Svatopluk Habanec.

Tomáš Vondrášek

Tomáši, ty jsi odehrál takřka kompletní jaro, avšak nevstřelil jsi žádnou branku, nekalí ti to trošku radost ze záchrany?

Trošku jsem na to myslel, a i mne to štvalo, ale pak jsem si řekl, že fotbal je vlastně týmová hra a nezáleží jestli dám gól já nebo někdo jiný, hlavní je že jsme se opravdu zachránili.

Byl jsi rád, že jsi odehrál o poznání větší porci minut než na podzim při hostování v Sokolově?
Urcite každý hráč v mém věku potřebuje pravidelně hrát a jsem rád, že mi Ústí dalo šanci a já hrál, i když v Sokolově, než jsem se zranil, jsem také hrál. Pak po zranění to v útoku šlapalo, tak už bylo těžké se tam probojovat.

Často jsi také netradičně nastupoval na okraji záložní řady, tak ti tento post vyhovoval?
Ze začátku jsem z toho nebyl moc nadšený, ale nakonec jsem za to rád. je to možná i post, ktery by mi mým stylem hry i více vyhovoval, takže si na něj stěžovat nemůžu a maximálně mi vyhovoval. Trenér asi věděl co dělá.

Jak bys popsal boj o záchranu? Ten jsi, pokud se nepletu, zažil v dospělém fotbale poprvé v kariéře.
Je to určitě fotbalová pozice, které se chce každý fotbalista vyhnout. Boj o záchranu pro mě a nás mladé kluky byl něco nového, nová zkušenost. My se na to musíme dívat z té pozitivní stránky a uvědomit si, že do té situace jsme se dostali vlastně sami. Starší hráči nás v kabině uklidňovali, že to zvládneme, ať jsme v pohodě. I když v jeden moment už jsem to skoro vzdal, ale jsme rádi, že jsme to dotáhli až do konce.

Kde bys řekl, že přišel ten zlom, po kterém jste začali získávat body? Skvěle vám vyšel především závěr, z posledních šesti utkání jste získali dvanáct bodů.
Zlom přišel určitě v zápase v Hlučíně, kde jsme vydřeli výhru 1:0, to byla pro nás obrovská vzpruha. A dál také, že jsme tři body z venku potvrdili doma se Slováckem, tam se vše zlomilo, začali jsme si věři a podle toho jsme taky dotáhli zbytek sezony.

17. 6. nastupuješ do přípravy s teplickým A mužstvem. Předpokládám, že hlavním cílem je udržet se něm. Nemám pravdu?
Jednoznačně! Budu chtít zůstat a ústálit se v áčku. Je to sice obrovsky těžké, ale já se s tím poperu a udělám pro to vše, aby kdyby to nevyšlo, tak jsem si mohl na konci říct "hm, škoda, asi na to holt nemám". Ale ať to dopadne jakkoliv beru to sportovně - budu makat dál.

Tomáš Vondrášek.

Jan Franc

Druhá trefa v sezóně a moc nescházelo, aby byla znovu vítězná, proč to dnes nevyšlo?
Sám nevím, proč to nevyšlo, i když jsem doufal, že po tom našem otočení na 2:1 udoláme tři body, ale pak přišla penalta a my jsme nedokázali už dát další gól.

V první půli byl fotbal takový neslaný nemastný, bylo to tím, že Čáslav se po své brance zatáhla do obrany a vám se nedařilo ji prolomit?
Byl to těžký zápas, ať už jde o počastí, tak i kvůli tomu, že Časlavi stačil jen bod a když dali tak brzo gól, tak vzadu hráli zahuštěnou obranu a na tu se těžko hraje.

V druhé půli se vám to již dařilo o poznání lépe, z čehož pramenily dvě branky. Jak bys popsal tu svou?
Do té druhé půle jsme vstoupili s tím, že musíme dát branku a vytvořit si proto dobré šance, což se nám podařilo a dal jsme dvě branky. Ta moje padla po tom, co Pimpi (Jiří Pimpara - pozn.redaktora) našel ideální přihrávkou Prochyho (Jiří Procházka - pozn.redaktora), ten vystřelil a ke mně se odrazil balón a já už měl snadnou pozici, tak jsem ho uklidil do branky.

Většinu zápasů jsi odehrál na kraji zálohy, přestože tvůj post je spíš v jejím středu. Jak ses cítil na nové pozici?
Zvyklejší sem na středního záložníka. Hrál jsem ho dlouho v žácích i v dorostu, ale hrát ze strany mi nedělá problém, tam nemusít podstupovat tolik vzdušných soubojů, ale musíte více centrovat.

Tebe také v průběhu jara postihly nepřijemné zdravotní potíže, je již všechno v pořádku?
Tak teď už je vše v pořádku, musím zaklepat. Doufám, že i do budoucna bude vše ok.

Jan Franc (vlevo).

Jiří Procházka

Na jaře jsi nastoupil pouze třikrát v základní sestavě, z toho jednou v záloze, měl jsi proto v posledním utkání zvýšenou motivaci?
Ale jo, tak určitě! Mám motivaci pokaždé, když mám možnost být na hřišti! Chtěl jsem dát hlavně nějaký gól, což se mi povedlo!

Už v první půli jsi jednou uháněl sám na brankáře, proč se ti nepodařilo vystřelit?
Udělal jsem zbytečně o jeden krok navíc a tím jsem dal možnost obránci, aby mi balon tesně před mou střelou vypíchl. Dost mě to štvalo, ale o to vetší motivaci jsem měl dostat se do další příležitosti.

V druhém poločase ses již prosadil, popiš nám branku, která byla tvou třetí v této sezóně.
Viděl jsem, že si Honza Martykán šteloval balon na kolmou přihrávku, tak jsem se rozeběhl mezi stopery a on mi to parádně dal, takže jsem šel sám na brankáře, ten mi sice výborně vyběhl, ale viděl jsem, že má dost roztažené nohy, tak jsem mu to tam zkusil dát houslemi a vyšlo to.

Jak hodnotíš z tvého pohledu tento ročník?
No myslim, že tento ročník byl obzvlášt pro nás mladší hráče obrovská zkušenost, to kvůli záchranářským bojům. Nebylo to psychicky zrovna nejlehčí, ale zvládli jsme to naštěstí, takže sezóna se šťastným koncem.