Zpět na » FNLiga » Třinec bude i příští rok druholigový

FNLiga - Třinec bude i příští rok druholigový

Třinec bude i příští rok druholigový © -

0

01.06. - Fotbalisté Třince pečetili vítězstvím 1:0 nad Duklou Praha druholigovou záchranu. K tomu jim v tomto utkání stačila remíza. Záchranu třineckého klubu pečetil vítězným gólem v závěru utkání kapitán a pilíř obrany Jaroslav Chlebek.

FK FOTBAL TŘINEC - FK DUKLA PRAHA 1:0 (0:0)

Souboj celků o záchranu se udál v Třinci. Zde si to na stadionu Rudolfa Labaje rozdali o záchranu bojující Třinec s Duklou Praha. Třinci k potvrzení druholigové příslušnosti stačilo pouze neprohrát. I hosté by zřejmě byli spokojeni s remízou a podle toho vypadal i úvod utkání.

Letní teplé počasí zřejmě ubralo fotbalistům obou mužstev síly již při rozcvičce a diváci mohli z tribun sledovat pouze hru ve středu pole. Kdyby to šlo, mohli si oba brankáři zajít na párek nebo kotletu, kterou nabízeli místní prodejci. Prvního vzruchu se dočkali diváci v 11. minutě po střele Adama ze třiceti metrů, ale Lipčák zasahovat nemusel. Po půlhodině poklidné tempo opadlo a začalo se hrát nahoru-dolů.

Ve 34. minutě se před malým vápnem dostal k míči jako slepý k houslím Svatonský a podle toho také zakončil, když balón pouze přikopnul do náručí Lipčáka. Na druhé straně Berger našel za dukelskou obranou Doubka, ale zkušený třinecký střelec svou ranou pouze pozdravil brankáře Radu. Ve 40 .minutě z pravé strany odcentroval Lisický a Veselý hlavou minul branku. V závěru první půle ještě mohl skórovat po Bergrově centru Doubek, ale přestřelil.

O přestávce se obloha zatáhla a kruté vedro přestalo drasticky ubírat síly fotbalistům. To se projevilo i na průběhu druhé půle. Hned v úvodu se po ose Konečník - Malíř - Doubek dostal míč k třineckému útočníkovi, jenže jeho lehká střela nepřekvapila brankáře Radu. O minutu později si narazil balón Konečník s Veselým, jenže ex-zlínský záložník ve skluzu minul Radovu bránu. V další střelecké pozici se ocitl Veselý, ale mířil nad. Velkou šanci měli domácí v minutě osmaapadesáté, kdy Berger přeloboval obranu hostí, našel před brankou Doubka. Smolař utkání přeloboval brankáře Radu, jenže míč dopadl pouze vedle pravé tyče.

V 73. minutě jeden ze stoperů hlavou namazal před Lipčáka Nečasovi, ale záložník, který se v minulém kole vyznamenal proti Fulneku, tentokrát překopl třineckou bránu. Když už to vypadalo, že oba celky si rozdělí po bodu a Třinec se bude radovat ze záchrany, ocitl se na hranici šestnáctky volný Kulvajt, bohužel pro hosty mířil vedle. V závěru utkání přišel za přílišnou pasivitu hostujícího celku trest. Na přímý kop Konečníka nejvýše vyskočil kapitán Chlebek a hlavou zvedl ze sedadel přes tisícovku diváků. Vedení si domácí podrželi a po utkání mohli slavit záchranu.

Třinečtí fotbalisté dokázali téměř nemožné. Jako první celek v české lize se dokázal zachránit s pouhými devíti body získanými na podzim. Od doby samostatnosti českého fotbalu se to žádnému profi celku nepodařilo.

Branka: 89. Chlebek. Rozhodčí: Jílek - Kordula, Peřina. Žluté karty: 21. Formánek, 75. Hupka - 32. Kulvajt. Diváků: 1203.

Třinec: Lipčák - Lisický, Formánek, Chlebek, Martinčík - Malíř, Hupka, Berger, Konečník (90. Matěj) - Doubek (87. Ďurica), Veselý (83. Maceček). Trenér: M. Kouřil.

Dukla: Rada - Mikula, Buryán (57. Nečas), Kuděla, Rychlík - Hanus (90. Volek), Hubka (70. Palša), Ludačka, Adam, Svatonský - Kulvajt. Trenér: G. Bittengel.