Zpět na » FNLiga » Ústí - Sokolov 3:0 (1:0)

FNLiga - Ústí - Sokolov 3:0 (1:0)

Ústí - Sokolov 3:0 (1:0) © Martin Kovařík - Ústí - Sokolov

0

25.05. - PŘIDÁNA FOTOGALERIE! V Ústí nad Labem se dnes zrodil poměrně nečekaný debakl, sokolovský Baník si odtud odváží porážku 0:3, přestože na takto jednoznačný výsledek to dlouho nevypadalo.

Domácí trenér Svatopluk Habanec postrádal dvě opory týmu, levého obránce Hanzlíka vyřadily karty a nejlepšího střelce týmu Mahmutoviče problémy s třísly.

Utkání dlouho nenabídlo nic zajímavého k podívání. Až po čtvrthodině hry byl na levé straně pokutového území faulován Vondrášek, Jan Filip obdržel žlutou kartu a následnou penaltu Valenta stejně jako ve Fulneku proměnil - 1:0.

V 25.minutě se poprvé osmělili i hosté, Duchničovu střelu z dálky však Novák nadvakrát zpacifikoval. O minutu později vystřelil z podobných míst také Mach a jeho střelu vyrazil domácí brankář s problémy na břevno. Tím vlastně skončilo veškeré zajímavé dění v první půli.

Do té druhé vtrhl jako blesk Vondrášek, zkusil překonat brankáře z úhlu, ale Bertelman tečí odvrátil na roh. Ten rozehrál Fousek na Benčíka, který vypálil z hranice vápna těsně mimo.

Ve 64.minutě Duchnič hlavičkoval tísněn domácími stopery nad. A o dvě minuty tak domácí utekli do dvoubrankového vedení, Vondrášek přenesl hru dlouhým centrem na Benčíka, který míč sklepl pro Fouska, a ten mazácky přehodil hostujícího gólmana.

Deset minut před koncem dal výsledku konečnou podobu Dvořák, stejně jako v předešlém utkání se k němu dostal odražený míč, krajní obránce se nerozpakoval a uklidil ho do sítě.

Alespoň zkorigovat stav mohl po vypršení devadesáti minut Salák, ale toho výborně vychytal Novák. Ústí si tak připsalo veledůležité tři body v honbě za záchranou, jelikož jejich největší konkurenti dnes ztráceli.

Ústí - Sokolov 3:0 (1:0)

Branky: 15.Valenta, 66.Fousek, 79.Dvořák
ŽK: 30.Martykán - 15.Filip, 19.Hájovský
Rozhodčí: Ardeleánu - Lhoták, Teuber