Zpět na » FNLiga » Fulnek - Ústí 2:2 (2:1)

FNLiga - Fulnek - Ústí 2:2 (2:1)

Fulnek - Ústí 2:2 (2:1) © -

0

22.05. - ČLÁNEK AKTUALIZOVÁN O FOTOGALERII Fulnek, který by se rád dostal do první ligy, přivítal na svém útulném stadionku Ústí nad Labem. To tvrdě bojuje o záchranu, naposledy porazilo Slovácko a i daleko od domova chtělo bodovat.

Hostující trenér Habanec, jenž si na utkání zaskočil ze školení trenérské profilicence, překvapivě nechal jen na lavičce zkušeného Petra Fouska, místo něj naskočil mladý Jan Franc, další změnou bylo nasazení Vondráška místo Mašanského. Fulnecký Václad Daněk vrátil do branky gólmana Pospěcha a místo Sedláka nastoupil Lukaštík, čímž byla posílena ofenzivní síla týmu.

Utkání začalo zhurta, hned v první minutě utekl ústecký Aidin Mahmutovič, snažil se píchnout si míč kolem brankáře a vybojovat alespoň penaltu, gólman byl však pozorný a míč zachytil. Domácí se prvně ukázali po sedmi minutách hry, Vajda prověřil střelou z dálky brankáře Nováka. O chvilku později pálil po přihrávce Vyskočila Smutný mimo.

Ve 20. minutě se již mohly více než tři stovky diváků radovat, Pavlík poslal po přihrávce Slončíka nechytatelnou střelu o břevno do branky - 1:0. O pět minut později to mohlo být 2:0, Ústí nabídlo chybou v rozehrávce šanci Slončíkovi a ten nechal vyniknout Radima Nováka v brance Severočechů.

Po půlhodině hry přišlo nečekaně vyrovnání, Franc posílal centr do vápna, domácí Staš zasáhl míč rukou a kopala se penaltu, tu s přehledem proměnil Valenta. Hosté se málem dostali i do vedení, v 39. minutě Franc postupoval k šestnáctce téměř neatakován, ale promeškal vhodný okamžik ke střele a míč poté vyslal mimo Pospěchovu branku.

Téměř z protiútoku se podruhé prosadili hráči Fulneku, Dvořák zpracoval míč na hranici šestnáctky, poté podklouzl a nabídl tak ideální pozici pro Slončíka, který podruhé tváří v tvář brankáři nezaváhal - 2:1.

Do druhé půle oživil ústecký trenér Habanec hru nasazením Mašanského za France, čerstvý záložník se postavil na pravý kraj středové řady a do útoku se vysunul Vondrášek.

V 50. minutě mohl srovnat nejlepší střelec Ústí Mahmutovič, ale v gólové šanci vystřelil mimo. Následovaly dvě šance, ve kterých byl zapleten Tomáš Vajda, nejprve nahrál Slončíkovi, jehož střela byla na poslední chvíli zblokována, a poté sám vypálil, avšak skvělý zákrok vytáhl Novák.

Čtvrt hodiny před koncem však přišlo vyrovnání, po centru z pravé strany se po několika odrazech dostal míč až na hranici pokutového území k Dvořákovi, ten si ho zpracoval, podíval se a nedal Pospěchovi šanci. Napravil tak zaváhání u Slončíkova gólu.

V 79. minutě předvedli krásnou akci Vondrášek a Benčík, na levé straně si vyměnili míč a prvně jmenovaný vypálil nad branku, z protiútoku měl obravskou šanci i domácí Kaprálík, střela však byla tečována na roh.

Na počátku nastavení mohl ještě strhnout tříbodový zisk na severočeskou stranu Mahmutovič, téměř však nedosáhl na prudký střílený centr z pravé strany a pouze ho tečoval do autu místo toho, aby ho poslal z úhlu do odkryté branky.

Fulnečtí se po zápase zlobili na rozhodčí za špatné rozhodování, mladý sudí Bílek však nechal hře spád a žádný celek nezvýhodnil. Díky zaváhání i dalších týmů bojujících o záchranu je bod z Fulneku pro Ústí velmi cenný.

Václav Daněk se k utkání odmítl vyjadřovat, a to kvůli zákazu komentovat výkony rozhodčích. Svatopluk Habanec řekl, že si Ústí pro bod přijelo, a tak je za něj moc rád, hlavně vzhledem k tomu, kolik měli domácí šancí v prvním poločase.

Fulnek - Ústí 2:2 (2:1)

Branky: 20.Pavlík, 41.Slončík - 31.Valenta, 75.Dvořák
ŽK: 31.Staš - 56. Karlík, 60.Hanzlík
Rozhodčí: Bílek - Ubias, Lakomý