Zpět na » FNLiga » Většina útočníků pálí z první, říká Martin Lipčák

FNLiga - Většina útočníků pálí z první, říká Martin Lipčák

Většina útočníků pálí z první, říká Martin Lipčák © -

0

Líbilo se

20.05. - Velké fotbalové představení mohli vidět diváci, kteří si našli v sobotu cestu na třinecký stadion. Velkým hrdinou se tam stal domácí brankář Martin Lipčák, který svými zákroky dostával soupeře do šílenství. I proto po utkání skončil u novinářských mikrofonů.

Jaký byl z vašeho pohledu dnešní zápas?
"Dnes to bylo hodně těžké. Opava má svoji kvalitu a oni sem přišli s cílem vyhrát, hlavně ve druhém poločase bylo vidět, že jdou za vítězstvím, avšak my jsme to ustáli a potom se ta hra vyrovnala, nedali nám gól a uspěli jsme. Pro nás to jsou velmi důležité tři body směrem k záchraně. Ve středu máme doma o sestup bojující Krč, bude to velmi těžký zápas, ale pokud ho zvládneme, měla by být záchrana pevně v naší moci."

Čím si vysvětlujete, že s příchodem druhého poločasu se Opava dostala do velkých gólových šancí?
"Já si myslím, že první poločas byl takový oťukávací, bylo tam hodně nepřesností z obou stran. Ve druhém poločase oni zjistili, že se tady dá hrát na vítězství, ale my jsme to ustáli. Oni hrají o postup, my hrajeme o záchranu, rozdíl by tam měl být, ale moc vidět nebyl."

Velký příspěvek třineckému vítězství jste dal také vy svými výbornými zákroky. Čím to je, reflexy, intuice?
"To je všechno dohromady, i štěstí a umění. Byli tam i obránci, já jsem si s chutí zachytal a říkám, že pro nás jsou to velmi důležité tři body."

V posledních duelech jste dostávali góly ze standardních situací, snažili jste se něco změnit?
"Snažili jsme se na to připravit. Dostali jsme branku ze standardky s Čáslaví i na Bohemians a i dneska tam byly v poločase nějaké závary, ale chlapci to sehráli zodpovědně a my to ustáli."

Opava měla největší šanci po čtvrhodině druhé půle, jak jste ji viděl?
"Tam byla hlavička, kterou jsem téměř nechytil, pouze jsem ji vyrazil před sebe a byla tam chyba obránců, že nedokázali pokrýt toho dorážejícího hráče, mně nezbývalo nic jiného, než jít proti tomu útočníkovi a čekat, že mě trefí nebo dá gól. Většina útočníků, které znám, to pálí na sílu z první a to je výhoda pro brankáře. Pokud jsou tam mladí, tak se trápí, ale zkušení útočníci to podkopnou, ten brankář vyletí a je to gól."

Kdy jste začal věřit, že ty body by mohly dnes vyjít?
"Když jsme dali gól, tak jsem věděl, že neprohrajeme."

Byl to zápas, kde jste si zachytal nejvíc, nebo jste si proti někomu zachytal více?
"Určitě jsem si zachytal nejvíc. Z domácích zápasů nás tady trápilo v prvním poločase Slovácko, ale z domácích zápasů to bylo nejvíc. Ta Opava byla velkým soupeřem. Venku jsem si zachytal v Jihlavě, tam jsme všichni zklamali a dostali jsme tři góly, oni neudělali nic a od toho zápasu jdeme krok po kroku k záchraně."

Děkuji za rozhovor.

Kam dál?

Igor Mainka / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
apap - 20.05. Odpovědět

jen at jde trinec do 3.ligy,bohemka pristi sezonu do 1.

apap

A ty zemři Smajlík 7

Thomas Madden 7
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články