Zpět na » FNLiga » Bohemians krok od postupu, Krč od sestupu

FNLiga - Bohemians krok od postupu, Krč od sestupu

Bohemians krok od postupu, Krč od sestupu © -

0

19.05. - Vedoucí celek druhé ligy Bohemians Praha využil klopýtnutí svých soupeřů a odskočil na šest bodů na druhé místo. Díky prohrám Slovácka a Opavy se na druhou příčku vrátili hráči Příbrami. Drama je i na druhém konci tabulky. Poslední Krč nezvládla doma závěr utkání s Čáslaví a jen remizovala 1:1. Pro záchranu nesmí fotbalisté Krče prohrát, jinak příští rok budou soutěžit v ČFL. Reálně bojuje o záchranu ještě dalších šest celků.

FK ÚSTÍ NAD LABEM - 1. FC SLOVÁCKO 1:0 (0:0)
Více o utkání i s fotogalerií najdete zde.

FC VYSOČINA JIHLAVA - FK BANÍK SOKOLOV 1:0 (1:0)
Více o utkání najdete zde.

SK SPARTA KRČ - FC ZENIT ČÁSLAV 1:1 (0:0)

Souboj nejhorších celků jarní části se odehrál na Strahově, kde sídlí fotbalisté Krče. Utkání podle očekávání nenabídlo moc pohledný fotbal. Změnit skóre mohl v závěru první půle domácí Kounovský, ale hlavou nedokázal usměrnit do branky roh Pikla. Hned po návratu ze šaten se v dobré pozici ocitl Kocourek, jenže domácí brána pro něho zůstala zakletá a míč poslal vysoko nad. V 55. minutě se mohl radovat tentýž hráč, v cestě jeho dělovce stál brankář Diviš.

Stav svítící na světelné tabuli se měnil až v poslední čtvrthodince. V 77. minutě napřáhl z pětadvaceti metrů Dubský a přesnou střelou k levé tyči rozesmutněl čáslavského brankáře Havránka. Třinácti zápasovou sérii bez vítězství se fotbalistům Krče přerušit nepodařilo. Pokračování této série zařídil v předposlední minutě základní hrací doby střelou přes Diviše čáslavská Vošahlík.

Tato remíza ještě více přiblížila fotbalisty Krče k návratu do ČFL. Nyní ztrácejí na nesestupové 14. místo deset bodů a o jejich sestupu se může rozhodnout již ve středu v Třinci.

Branky: 77. Dubský - 89. Vošáhlík. Rozhodčí: Adam - Pelikán, Tacina. Žluté karty: Šmerda, Jedinák - Strnad, Mráz. Diváků: 308.

Krč: Diviš -Nešpor, Horkavý, Vojtíšek (63. Matějka), Viskup (63. Kordiak) - Dubský, Šmerda, Kounovský, Jedinák - Bureš, Pikl. Trenér: M. Hřídel.

Čáslav: Havránek - Haniak, Sedláček (83. Veselý), Jiroušek (83. Skopalík), Kotrba - Vošahlík, Kocourek, Strnad, Hoza - Urban (46. Pokorný), Mráz. Trenér: V. Medynský.

FK FOTBAL TŘINEC - SLEZSKÝ FC OPAVA 1:0 (0:0)

FC HLUČÍN - FC VÍTKOVICE 2:3 (1:0)

Dva celky bojující o záchranu se střetli v Hlučíně. Domácí v derby utkání přivítali Vítkovice. Obě družstva se po opatrném začátku vrhla do útočení a necelá tisícovka diváků se mohla kochat dramatickým duelem. Hned ve druhé minutě mohl rozvlnit hlučínskou síť po průniku po pravé straně Mikulenka, jenže Kosmála pokusem o jesličky nepřekvapil. Dlouhou sérii bez vstřelené branky překonali domácí fotbalisté v 9. minutě. Rychlý brejk zakončil útočník Galajda a poslal Hlučín do vedení 1:0. O deset minut později to mohlo být již 2:0, to by musel svůj únik proměnit v branku Hanus, stopku mu vystavil brankář Kraus, který vyrazil jeho střelu do tyče. Dvě šance se vyskytly před poločasovým hvizdem. Nejprve Bogdaňovu hlavičku nedokázal doběhnout před prázdnou bránou Žižka a o minutu později hlavičkoval po Pulkertově centru těsně vedle branky Schön.

Po změně stran patřil úvod druhé půle domácím. Velkou šanci měl ve 48. minutě Galajda, přehodil si brankáře Krause, ale naštěstí pro Vítkovice nedokázal doběhnout míč.Co se nepovedlo Galajdovi, to se na druhé straně vydařilo Schönovi, poté co centr z pravé strany poslal hlavou za záda Kosmála a vyrovnal. V 69. minutě už Vítkovice vedly. Hosté zahrávali rohový kop, míč se dostal k Doležalovi a ten nohou rozvlnil síť za Kosmálem. Svěřenci trenéra Samce rozjeli svou aktivitu na vyšší rychlostní stupeň a hosté se začali třást o vítězství. V 77. minutě střílel Žižka a Kraus vyrazil míč na břevno. V 83. minutě byl v pokutovém území faulován Barcal a nařízenou penaltu proměnil přesnou ranou do šibenice Hanus. O vítězi zápasu rozhodl nastavený čas. Domácím selhala offsidová past, na Kosmála běžel Schön a svou druhou brankou rozhodl o vítězství Vítkovic 3:2.

Petr Samec (trenér Hlučína): "My jsme byli jednoznačně nebezpečnější než soupeř, měli jsme neuvěřitelnou spoustu šancí hlavně v prvním poločase, bohužel jsme nedokázali vsítit druhý gól, naopak jsme inkasovali neuvěřitelně laciným gólem v úvodu druhé půle. To nás rozladilo a inkasovali jsme podruhé. I přesto jsme se zvedli a dokázali jsme vyrovnat, ale pro mě nepochopitelný taktický zkrat obránců, kdy špatně zahrají offside systém, rozhodl o vítězství Vítkovic. Pokud chtějí hrát fotbal jen nohama, tak tady nemají co dělat."

Alois Grussmann (trenér Vítkovic): "Pro nás má toto vítězství pro další průběh ligy velký význam. Jelikož nezvládáme vyhrát doma, potřebovali jsme vyhrát tady. Je to velmi důležité vítězství, protože to bylo šestibodové utkání. První šanci jsme měli ve druhé minutě, ale neztrestali jsme chybu Hlučína, naopak domácí měli šanci v 10. minutě, proměnili to a na nich byla vidět snaha, dorážení a podobně. O poločase byla v šatně bouřka, protože podle mě mojí hráči k tomu přistoupili vlažně a po důrazném napomenutí jsme druhý poločas zvládli a vyhráli zápas, i když jako šťastnější."

Branky: 9. Galajda, 83. z penalty Hanus - 51. a 90. Schön, 69. Doležal. Rozhodčí: Kocián - Dobrovolný, Santarius. Žluté karty: Bogdaň, Moravčík - Křiva, Schön, Motyčka, Mikulenka, Hrdlovič. Diváků: 934.

Hlučín: Kosmál - Kopecký (73. Kovář), Štýbar, Švrček, Barcal - Žižka, Melecký (68. Prokeš), Bogdaň (73. Koubek), Moravčík - Galajda, Hanus. Trenér: P. Samec.

Vítkovice: Kraus - Hrdlovič, Švehla, Doležal, Derych - Pulkert, Motyčka, Křiva, Mikulenka (78. Valášek) - Schön, Prohászka. Trenér: A. Grussmann.

1. HFK OLOMOUC - FC BOHEMIANS PRAHA 1:2 (0:1)

Fotbalisté Bohemians nastoupili do utkání již s vědomím, že Slovácko a Opava své duely prohráli. Holice měla úkol jediný - zbavit se nepříjemné výsledkové krize, která je nyní sužuje. Utkání plné brankových příležitostí zahájil ve druhé minutě únik Vodáka, ale Winter jeho následnou střelu vyrazil mimo tři tyče. Hra se přelévala ze strany na stranu a koření fotbalu zavonělo ve 14. minutě. Centr Liantseviche lehce tečoval před brankářem Doležalem kapitán Pražanů Obermajer a poslal Bohemians do vedení. Domácí se snažili okamžitě vyrovnat, ale Toporčákovu střelu k tyči chytil Winter. Další šance měli: 25. min. - Krutý zpoza šestnáctky mimo. 26. minuta - přímý kop Bohemians chytá s námahou Doležal. 33. min. - střelu Ibeho z velkého úhlu vyrazil Doležal. Ve 42. minutě Hanzlovu střelu ze strany vyrazil Winter nad břevno. Diváci se tedy neměli proč nudit.

Do druhé půle nastoupili domácí s velkou chutí za vyrovnáním a v 54. minutě dosáhli cíle. Po kombinaci Ševely se Spáčilem se míč dostal k Vodákovi a ten střelou ke vzdálenější tyči vyrovnal na 1:1. O dvě minuty později mohli jít Hanáci do vedení, to by nesměl Winter vyrazit Korčiánovu střelu na roh. Změna stavu nastala ve dvaašedesáté minutě, kdy Adjei vystřelil zhruba z dvaadvaceti metrů a jeho tečovanou střelu zastavila až branková síť. V 68. minutě tvrdou střelu Vodáka schytal brankář Winter. Čáru přes rozpočet udělal domácím Lošťák, protože po jeho faulu uprostřed hrací plochy vytáhl sudí Hrubeš olomouckému kapitánovi rovnou červenou kartu. Hosté se snažili ve zbytku duelu hru kouskovat a i tímto stylem dovedli utkání do vítězného konce.

Branky: 53. Vodák - 14. Obermajer, 60. Adjei. Rozhodčí: Hrubeš - Chytil, Štěrba. Žluté karty: Ševela - Jandzik, Zoubek. Červená karta: 71. Lošťák. Diváků: 460.

Olomouc: Doležal - Josefík, Zlatohlavý, Kalvoda (76. Dadák), Lošťák - Spáčil, Toporčák (68. Lukášek), Ševela, Krutý - Vodák, Hanzel (46. Korčián). Trenér: T. Uličný.

Bohemians: Winter - Macháček, Obermajer, Liantsevich, Turtenwald - Fenyk (90. Birhanzl), Jandzik (64. Janů), Adjei, Zoubek - Ibe, Galbavý (83. Majer). Trenér: L. Urban.

FK DUKLA PRAHA - FK MARILA PŘÍBRAM 1:2 (1:0)

Souboj staré a nové Dukly, i tak by se dal vidět tento souboj. Možná by jste se divili, ale nejlepším střelcem v historii nynější Marily Příbram je Zdeněk Nehoda. Do utkání lépe vstoupila pražská Dukla a po centru Nečase otevřel účet utkání přesnou střelou z první Svatonský. Na druhé straně mohl vyrovnat mladý Pilík, avšak pouze provětral rukavice brankáře Rady. V sedmé minutě střílel Costa, Rada střelu na kluzkém terénu podcenil a míč skončil na tyči jeho brány. Hosté měli problém prokousat se pevnou obranou domácích. Dlouho se nic nedělo, pouze v 70. minutě se zastřeloval čerstvý záložník De Oliveira, jeho rána skončila těsně nad břevnem. Příbram spasil z mizerné koncovky střelec Huňa, jeho první střelu Rada vyrazil, ale proti dorážce již neměl šanci. Nakonec se domácím vymstilo až příliš velké spoléhání na obranu. V nastaveném čase fauloval Palša Jirouše a rozhodčí Jech ukázal na bílý bod. K míči se postavil střelec jediné branky Příbrami Huňa a penaltu s přehledem proměnil.

Massimo Morales (trenér Příbrami): "Byl to velmi těžký zápas, protože jsme hráli na těžkém terénu. Neměli jsme moc štěstí a po pár minutách jsme prohrávali. Ve druhé půli jsme ukázali velký charakter a morálku, bojovali jsme až do konce za vítězstvím. Toto vítězství je důležité v cestě do první ligy."

Branky: 4. Svatonský - 79. a 90. z penalty Huňa. Rozhodčí: Jech - Gallo, Peřina. Žluté karty: Hubka, Hanus, Svatonský, Palša (všichni Dukla). Diváků: 377.

Dukla: Rada - Mikula (90. Buryán), Palša, Kuděla, Rychlík - Hanus (89. Uhlíř), Adam, Hubka, Svatonský - Kunc, Nečas (72. Kopta). Trenér: G. Bittengel.

Příbram: Hruška - Mácha, Nohýnek, J. Štochl, Mišun - Hloušek (72. Jirouš), Costa (62. De Oliveira), Pilík, Tarczal - Jales (29. Kalabiška), Huňa. Trenér: M. Morales.

FC HRADEC KRÁLOVÉ - FOTBAL FULNEK 2:1 (0:1)
Branky: 63. Němeček, 66. z penalty Čupr - 39. Pavlík. Rozhodčí: Makovička - Wilczek, Handlíř. Žluté karty: Černý, Vít - Staš, Sedlák, Kovář, Pavlík, Vajda, Slončík. Diváků: 996.

Hradec: Podhajský - Přibyl, Wozniak, Chleboun, Čupr - Plašil (85. Zbončák), Němeček (78. Krejcar), Vít, Rezek - Černý, Pilař (89. Dvořák). Trenér: P. Malura.

Fulnek: Bláha - Staš (69. Traxl), Kaprálik, Krása, Sedlák (86. Malohlava) - Vyskočil, Slončík, Kovář, Pavlík, Vajda - Smutný (56. Lukaštík). Trenér: V. Daněk.