Zpět na » FNLiga » Ústí - Slovácko 1:0 (0:0)

FNLiga - Ústí - Slovácko 1:0 (0:0)

Ústí - Slovácko 1:0 (0:0) © Martin Kovařík - Radost hráčů Ústí po zápase se Slováckem.

1

16.05. - ČLÁNEK OBSAHUJE FOTOGALERII! O záchranu bojující Ústí nad Labem dnes přivítalo od 17:00 na svém hřišti jednoho z favoritů soutěže 1.FC Slovácko. Domácí byli překvapivě lepším týmem a zaslouženě si připsali tři body, které je po dlouhé době dostaly z pásma sestupu.

Slovácko začalo aktivněji, v páté minutě vypálil z úhlu Matůš a jeho střela proletěla těsně kolem pravé tyče Novákovi branky, již o minutu později vracel na druhé straně Fousek Mašanského přetažený centr a Lysoněk odvracel za pět minut dvanáct před Mahmutovičem.

K zajímavé situaci došlo po čtvrt hodině hry, Dvořák si chtěl zpracovat vysoký míč, ten mu však utekl, lapil ho Novák a rozhodčí Damková odpískala nepřímý kop, ten řešili hostující hráči na krátko, ale následnou střelou trefili zeď a do brejku mohl unikat Aidin Mahmutovič, avšak těsně před Bolkem mu míč vypíchl obránce na roh.

Ve 23.minutě o sobě znovu dali vědět hosté, Chmelíček vypálil z ostrého úhlu a míč trefil tyč ústecké branky. Po chybě Džubana a souboji Gondy s Dvořákem se Slovácko dožadovalo penalty. Ta však správně nebyla odpískána.

Deset minut před půlí nahrál Fousek Mahmutovičovi, který z úhlu trefil jen brankáře Bolka. Ve 41.minutě se Bolek vyznamenal, když chytil Fouskovu tutovku.

Druhý poločas začal krásnými míči domácích skrze vápno, avšak k jejich smůle na přihrávky nikdo nečíhal, a tak nezbývalo mnoho a Slovácko mohlo jít do vedení, Gonda si zpracoval míč, otočil se s ním a nechal vyniknout Radima Nováka v ústecké brance.

O deset minut později se konečně mohli diváci radovat, odražený míč se dostal na hranici pokutového území k Mahmutovičovi a ten ho nekompromisně poslal za bezmocného Bolka. Bosenský sniper se trefil po šesté v této sezóně.

Zvýšit mohl deset minut před koncem Fousek, ale technickou ani přízemní střelu nevtěsnal mezi tři tyče. Čím víc se svěřenci Leoše Kalvody hnali do útoku, tím více se otvírala možnost pro brejky domácích, v 87.minutě utíkali Benčík a Mahmutovič na jediného obránce, avšak prvně jmenovaný poslal přihrávku špatně a zadák ji zblokoval. Ústečtí si poté již vedení pohlídali a zaslouženě si připsali tři body. Ty je minimálně do zítra dostali ze sestupových vod.

Ústí - Slovácko 1:0 (0:0)

Branka: 65.Mahmutovič