Zpět na » FNLiga » Překvapení ve druhé lize

FNLiga - Překvapení ve druhé lize

Překvapení ve druhé lize © -

0

12.05. - Druhá liga: Několik překvapení přineslo pětadvacáté kolo. Hned v pátečním utkání překvapivě podlehly Vítkovice doma pražské Dukle 0:1. V sobotních zápasech ztráceli favorité, naopak získávali outsideři. Třinec bodoval na půdě lídra, Krč bodovala v Sokolově a Slovácko remizovalo s Hradcem. Na postupovou druhou pozici se dostala Opava, která zvítězila v Čáslavi 3:2.

FC VÍTKOVICE - FK DUKLA PRAHA 0:1 (0:0)

Vcelku nudný duel viděli diváci na stadionu ve Vítkovicích. Podprůměrný fotbal nabídl jen minimum gólových příležitostí. Za zapsání stála situace z 21. minuty, kdy Proházska tváří v tvář nepřekonal Radu.

V úvodu druhé půle zahrozil Motyčka, jenže z 8 metrů minul branku Dukly. V 78. minutě hosté utekli v situaci tři na dva, jenže Svatonskému se hrubě nevydařila střela. Utkání rozhodla 84. minuta, kdy se prosadil přes domácí obranu Adam a střelou k tyči rozhodl zápas. V nastaveném čase mohl vyrovnat Doležal, ale Rada zachránil tři body Dukle.

Alois Grussmann (trenér Vítkovic): "Bohužel my neumíme využít možnost na bodový odstup od ostatních soupeřů. Neumíme potvrdit body z venku. Kdybychom v prvním poločase využili tři, čtyři možnosti ke gólu, bylo by to lepší, jenže my to štěstí neměli. Jsem strašně zklamaný."

Gunter Bittengel (trenér Dukly): "Musím být spokojený z toho, že jsme zvítězili venku, a také musím přiznat, že jsme byli v utkání šťastnějším mužstvem, ne lepším. Do šedesáté minuty jsme přežili pár nebezpečných šancí domácích a ta hra by pak mohla být jiná. Od šedesáté minuty se hra překlopila, soupeř nedokázal hrát agresivní hru jako v první hodince, my jsme dostali více prostoru pro držení míče a po jednom z protiútoků jsme dali branku. Díky štěstí jsme získali veledůležité tři body v boji o záchranu."

Branka: 84. Adam. Rozhodčí: Jílek - Kubáň, Tacina. Žluté karty: Mikulenka - Rada, Kulvajt. Diváků: 610.

Vítkovice: Kraus - Derych, Doležal, Hrdlovič, Mikulenka - Pulkert, Motyčka, Křiva (73. Plešek), Novák - Prohászka, Lokša (85. Valášek). Trenér: A. Grussmann.
Dukla: Rada - Mikula, Palša, Kuděla, Rychlík - Hanus (87. Kopta), Adam, Hubka, Svatonský, Nečas (89. Buryán) - Kulvajt. Trenér: G. Bittengel.

FC BOHEMIANS PRAHA - FK FOTBAL TŘINEC 1:1 (0:0)

Zhruba sedm stovek diváků vidělo v Xaverově souboj nejlepšího celku druhé ligy a druhého nejlepšího v jarní části. Třinečtí do utkání nastoupili bez vykartovaného stopera Formánka. Do úvodní šance se dostali domácí ve 13. minutě, ale centr Ibeho hlavičkoval mimo Galbavý. Odpověď našli Slezané o dvě minuty později, kdy Konečník z delší vzdálenosti orazítkoval břevno domácí branky. Ve třiadvacáté minutě se po střele Kwama vyznamenal Lipčák. Poslední šanci první půle měl Konečník, jenže v souboji s brankářem Wintrem neuspěl a domácí gólman vyrazil střelu na rohový kop.

Ve druhé půli převzali domácí iniciativu a výsledkem toho byla branka v 53. minutě, kdy po rohu Grznára nejvýše vyskočil Obermajer a hlavou otevřel skóre. V 76. minutě našel Konečník Lisického, jenže třinecký obránce nedokázal překonat Wintra. Vyrovnání se hosté dočkali o pět minut později. Nejlepší hráč domácích Konečník adresoval přihrávkoul Doubka a čerstvý třinecký útočník obstřelil domácího gólmana. Klokani se mohli radovat ze tří bodů, jenže to by musel Galbavý z výhodné pozice trefit bránu.

Branky: 53. Obermajer - 81. Doubek. Rozhodčí: Makovička - Santarius, Lakomý. Žluté karty: Grznár - Lipčák. Diváků: 690.

Bohemians: Winter - Macháček, Obermajer, Lencevič, Turtenwald - Fenyk (79. Janů), Jandzik, Kwame (86. Majer), Grznár - Ibe, Galbavý. Trenér: Urban.
Třinec: Lipčák - Sostřonek (75. Lukšík), Pindor, Chlebek, Martinčík - Lisický, Hupka, Berger, Konečník - R. Veselý (63. Doubek), Maceček (63. Hromada). Trenér: M. Kouřil.

FK BANÍK SOKOLOV - FC SPARTA KRČ 1:1 (1:0)
Více o utkání ZDE.

FOTBAL FULNEK - FC VYSOČINA JIHLAVA 2:1 (1:0)

Fotbalisté Fulneku pokračují ve svém tažení a udrželi si i po vítězství nad Jihlavou šanci na postup do nejvyšší soutěže. Domácím se podařilo dostat rychle do vedení, když si s obranou Jihlavy i s brankářem Šimonem poradil obránce Vyskočil. Ve druhé půli navíc vedení navýšil v 60. minutě Traxl, který byl po rohovém kopu Vajdy ve správný čas na správném místě. Drama do utkání vnesl o tři minuty později střelou z trestného kopu střídající útočník Dupal, jenže z pohledu Vysočiny to bylo v tomto utkání vše.

Branky: 21. Vyskočil, 60. Traxl - 63. Dupal. Rozhodčí: Kocián - Drastik, Peřina. Žluté karty: Vajda, Krása - Kadlec, Vepřek, Dupal. Diváků: 610.

Fulnek: Pospěch - Kaprálik, Krása, Staš - Vyskočil, Pavlík, Kovář, Slončík (67. Sedlák), Vajda - Traxl (68. Malohlava), Smutný (90. Koštuřík). Trenér: V. Daněk.
Jihlava: Šimon - Sláma, Tlustý (27. Veselý), Kadlec, Vepřek - Gabriel (56. Dupal), Gába, Schneider, Cihlář - Hušbauer (67. Böhm), Faldyna. Trenér: M. Marko.

FC HLUČÍN - FK ÚSTÍ NAD LABEM 0:1 (0:0)

Topící se Ústí nad Labem se dokázalo vítězstvím dostat na hladinu. Do Hlučína přijeli se silně defenzivní taktikou, jenže domácí nedokázali využít své velké šance. Jednu z nich měl v 11. minutě Bogdaň, jenže pálil nad. V 19. minutě se ocitl volný před brankou Žižka, ale střelou z voleje přestřelil. Mimo mířil o 12 minut později i Kovář, to samé v závěru první půle Galajda a hned na to znovu Kovář.

Ústečtí se do šance dostali až v 52. minutě a Karlík hlavou porazil značku na břevně hlučínské branky. Brankáře Nováka nechal v 62. minutě vyznamenat Galajda poté, co zakončil rychlou kombinaci domácích. Rozhodující okamžik přišel na začátku poslední desetiminutovky. Po standardní situaci nejvýše vyskočil Karlík a hlavou vsítil vítěznou branku. To však nebylo vše. Vyrovnat mohli domácí, a to hned dvakrát. Poprvé (v 86. min.) trefil Bogdaň z deseti metrů břevno, od kterého se míč odrazil na brankovou čáru, jenže tam byl brankář Novák, a podruhé při tom, kdy utekl ústecké obraně Žižka, jenže jeho obstřel skončil mimo.

Branka: 80. Karlík. Rozhodčí: Moláček - Lhoták, Čecháček. Žluté karty: Bogdaň, Koubek, Švrček - Karlík. Diváků: 1156.

Hlučín: Kosmál - Hornyak, Bogdaň, Švrček, Barcal - Žižka, Kovář, Prokeš (85. Hanus), Koubek - Vaculík, Galajda. Trenér: P. Samec.
Ústí nad Labem: Novák - Dvořák, Džuban, Pimpara, Hanzlík - Mašanský, Valenta, karlík, Vondrášek (35. Procházka) - Mahmutovič (88. Martykán), Fousek. Trenér: S. Habanec.

1. FC SLOVÁCKO - FC HRADEC KRÁLOVÉ 1:1 (1:0)

Tradičně velká návštěva v Uherském Hradišti se nemohla ani tentokrát dočkat radosti z vítězného utkání. Jejich oblíbení jen remizovali s Hradcem 1:1. V úvodu se do šance dostal Lysoněk, ale po teči jednoho z hráčů trefil pouze tyč Podhajského branky. Domácí pokračovali v nastolené aktivitě a ve 27. minuty střílel z otočky Činčala, míč však přeletěl horní tyč. O tři minuty později již stadion v Uherském Hradišti vybouchl radostí. Šultesova tečovaná střela zapadla do Podhajského brány.

Stav 1:1 mohl na světelné tabuli svítit v 55. minutě. Po centru z pravé strany hlavičkoval Plašil, jenže míči v cestě do brány stála tyč. První šanci domácí odvrátili, druhou však ne. V šestnáctce měl chvíli čas Pavel Černý a útočník Hradce ho zužitkoval nejlépe, jak mohl, když balón vystřelil přímo do brány. Vyrovnaný stav dlouho svítit nemusel. Gonda sebral hradeckým míč, vtrhl do šestnáctky, jenže stop jeho radosti vystavil gólman Podhájský, který chytil jeho střelu. V závěru utkání ještě hostující obrana vykopávala míč z brankové čáry, ale stav 1:1 svítil na světelné tabuli až do konce.

Branky: 30. Šultes - 60. Černý. Rozhodčí: Příhoda - Kordula, Teuber. Žluté karty: Gonda - Rezek, Podhajský, Pospíšil, Čupr. Diváků: 4276.

Slovácko: Bolek - Němčický, Šimáček, Ineman, Lysoněk - Šultes (62. Racko), Fischer (77. Stýskala), Görner, Gonda - Matůš (72. Chmelíček), Činčala. Trenér: L. Kalvoda.
Hradec: Podhajský - Pospíšil (66. Přibyl), Wozniak, Němeček (32. Dian), Čupr - Chleboun, Plašil, Vít, Černý (85. Vodehnal) - Dvořák, Rezek. Trenér: P. Malura.

FC ZENIT ČÁSLAV - SLEZSKÝ FC OPAVA 2:3 (0:1)

Branky: 58. Vošahlík, 68. Strnad - 22. Jelínek, 73. Mezlík, 87. Půda. Rozhodčí: Kocourek - Douda, M. Urban. Žluté karty: Jiroušek, Haniak, Pravda - Halaška. Diváků: 712.

Čáslav: Havránek - Kotrba, Mráz, Haniak, Pravda - Urban (89. Pokorný), Skopalík, Jiroušek, Kocourek - Strnad, Vošahlík (88. Veselý). Trenér: V. Medynský.
Opava: O. Novák - Kolínek, Pejša, Mezlík, Víšek - Partyš (59. Zapletal), Kiša, Barteska (17. Wirth), Jelínek (81. Uvíra) - Halaška, Půda. Trenér: Neček.

FK MARILA PŘÍBRAM - 1. HFK OLOMOUC 1:0 (1:0)

Branka: 26. Jales. Rozhodčí: Adam - Filípek, Mencl. Žluté karty: Jales, Klesa, Ševr - Josefík, Ševela. Diváků: 1100.

Příbram: Hruška - Mácha, Nohýnek, J. Štochl, Mišun - Klesa (61. Kalabiška), Tarczal, Costa (76. Ševr), Hloušek - Huňa, Jales (70. De Oliveira). Trenér: Pihávek.
Olomouc: Doležal - Lošťák, Lukášek, Kalvoda, Josefík - Janeček (46. Spáčil), Ševela, Toporčák, Krutý - Hanzel (59. Vodák), Korčian. Trenér: Uličný.