Zpět na » FNLiga » FK Baník Sokolov – SK Sparta Krč 1:1 (1:0)

FNLiga - FK Baník Sokolov – SK Sparta Krč 1:1 (1:0)

FK Baník Sokolov – SK Sparta Krč 1:1 (1:0) © -

0

10.05. - Baník Sokolov na domácím stadionu v rámci 25. kola druhé nejvyšší české soutěže remízoval se sestupem ohroženou Spartou Krčí.

Fotbalisté Sokolova začali zápas dobře a usadili se na půlce posledního týmu tabulky. První možnost měl v 5. minutě domácí Čada, který ale z voleje zamířil těsně mimo. V 7. minutě se do zakončení dostal pohyblivý Poděbradský, také on však branku netrefil. Na druhé straně se v 9. minutě dostal odražený míč na malé vápno k Piklovi, ale obávaný střelec pálil jen slabě do připraveného Bertelmana. Gólman Baníku pak měl plno práce s tečovanou střelou Jedináka, kterou vytáhl na roh. Pak přišly minuty Poděbradského. Ve 20. minutě pronikl do vápna, z brankové čáry odcentroval, ale míč si srazili do vlastní brány obránci Krče - 1:0. Baník měl převahu, ale do další možnosti se dostal ve 35. minutě, kdy brankář hostů Diviš neudržel míč ve svých rukou a Poděbradský pálil z voleje opět těsně mimo. Za pár minut zakončil obléhání hostující branky Duchnič, jehož tvrdá střela prosvištěla těsně nad.

Po změně stran měl tutovku na noze domácí Hájovský, který se dostal za obranu hostů, ale v pádu mířil vedle pravé tyče. Jenže pak se hra vyrovnala a v 65. minutě zahrozili hosté, když se ke střele za vápnem dostal Pikl a s jeho ránou měl gólman Baníku problémy. Baník herně polevil a tak přišlo potrestání. V 75. minutě kopal roh Pikl a hlavou se trefil Bureš na 1:1. Vyrovnání měl v 79. minutě na kopačce Jiráček, jehož do šance vysunul Mlika, ale trefil jen vybíhajícího Diviše. V nastavení měl doslova gól na noze Šorfa. V 94. minutě nacentroval Duchnič na malé vápno, ale Šorfa poslal balon z voleje mimo.

Trenér MARTIN HŘÍDEL (SK Sparta Krč): „My jsme tu chtěli uspět a vyhrát. Nepřijeli jsme jen bránit, v první půli jsme ale udělali chybu a po poločase jsme prohrávali. Po změně stran jsme se zvedli, dali branku a hráli vabank. Nám nic jiného už nezbývá.“

Asistent trenéra Martin Haška ALEŠ JINDRA (FK Baník Sokolov): „Mluvím asi za oba trenéry, že se čekal těžký zápas. Soupeř hraje o sestup, věděli jsme, že to nebude jednoduché. Do zhuštěné obrany se nám hrálo hůř. Vedli jsme, to byla naše výhoda. Čekali jsme, že dáme druhý gól a soupeř to vzdá. Jenže Krč vyrovnala po standardní situaci, což je naše chyba. Na tyto sitauce se totiž stále připravujeme. Závěr utkání byl hektický, měli jsme možnosti, ale ty jsme nedotáhli do konce, zejména pak velká šance Šorfy v poslední minutě. Je to pro nás zklamání, se soupeřem z konce tabulky jsme chtěli vyhrát a připsat si tři body. Ale život jde dál, v pátek hrajeme v Jihlavě, i když bez Mliky a Hájovského, kteří mají stop za žluté karty.“

FK Baník Sokolov - SK Sparta Krč 1:1 (1:0)

Branky: 20. vlastní - 75. Bureš.
Rozhodčí: Damková - Novák, Štěrba,
ŽK 2:1 {44. Hájovský, 57. Mlika - 32. Šmerda}.
Diváci: 1841.

Sestava Baníku: Bertelman - Kaplan (90. Rojka), Hájovský, Filip, Mach (68. Jiráček) - Salák, Javorský, Čada, Poděbradský - Duchnič, Mlika (81. Šorfa).

Sestava Sparty: Diviš - Šmerda, Horkavý, Nešpor, Bureš - Viskup, Dubský (84. Tomko), Pikl, Jedinák - Kounovský (59. Houštecký), Vojtíšek (66. Dejmek).