Zpět na » FNLiga » Třinci stačilo k vítězství jedenáct minut

FNLiga - Třinci stačilo k vítězství jedenáct minut

Třinci stačilo k vítězství jedenáct minut © -

0

03.05. - Úvodních jedenáct minut druhého poločasu rozhodlo o třech druholigových bodech pro Třinec. Domácí dokázali v rozmezí osmi minut vstřelit Čáslavi tři branky a odskočili znovu o trochu dál ze sestupových vod. Naopak pro hosty to znamená prohloubení krize a přiblížení k třetiligovým vodám.

FK FOTBAL TŘINEC - FC ZENIT ČÁSLAV 3:1 (0:0)

Souboj spodních celků tabulky oslabený o několik klíčových hráčů domácí základní sestavy viděli diváci v Třinci. První poločas podle toho také vypadal. Utkání od šestnáctky k šestnáctce okořenil v sedmé minutě střelou z přímého kopu Berger, ale čáslavskou branku minul o tři metry. O minutu později hlavičkoval po centru z pravé strany Kocourek, ale Lipčák chytil míč do rukavic. Poprvé to třineckým stadionem zahučelo ve 14. minutě, kdy z hranice levého rohu šestnáctky prudce vystřelil Konečník, jenže Havránek pohotově vyboxoval míč letící do branky. V polovině první půle zachyboval Chlebek a k třinecké brance se hnal Hozda, jenže jeho přízemní střelu chytil nadvakrát Lipčák. Ve čtyřiadvacáté minutě zatočil balón z přímého kopu k pravé tyči Strnad, ale Lipčák robinsonádou vychytal čáslavského exekutora. Poté nastala dlouhá chvíle nudného fotbalu, ze kterého by se dala vyjmout akce ze 36. minuty, kdy centr Strnada zakončil hlavou nad bránu Slovák Mráz.

Domácí přišli do druhé půle jako vyměnění. Trenér Kouřil vyměnil Hromadu za Sostřonka, Lisického poslal do zálohy a tento tah začal přinášet ovoce. Do nebezpečné pozice se dostal Berger, ale jeho střelu vyrazil Havránek na roh. Po následném rohu pálil z voleje Veselý a Havránek vytáhl balón nad branku. Další roh již hosté nepřežili. Centr Bergra poslal hlavou do země Hupka, míč se odrazil od země do břevna a následně do branky. O pět minut později utekl po pravé straně Lisický, přihrál k pravé tyči Veselému a slovenský útočník v barvách Třince křižnou střelou poslal domácí do dvoubrankového vedení. Ještě hrozivěji vypadalo skóre pro svěřence Pavla Medynského v 56. minutě. Domácí se dostali do brejku, Veselý přehodil čáslavskou obranu, jenže následnou Doubkovu střelu z voleje vyrazil Havránek na rohový kop. Ten zahrál Berger na vzdálenější tyč na Chlebka, který našel hlavou u pravé tyče Doubka, a bývalý střelec Znojma a Trenčína neměl problém dopravit míč do prázdné brány.

Po tříbrankové desetiminutovce v podání Třince se osmělili i hosté. Na centr Strnada z levé strany si nejvýše vyskočil Sedláček a hlavou snížil na 3:1. Sedláček byl rovněž u další šance. V 79. minutě pálil prudce z hranice šestnáctky a Lipčák měl co dělat, aby míč vyrazil. Z protiútoku střílel na druhé straně Konečník, jenže jeho rána ze třiceti metrů olízla horní síť Havránkovy brány. Poslední šanci hostí na změnu skóre měli v 82. minutě. Z pravé strany vletěl do šestnáctky Strnad, přihrál Haniakovi, jenže čáslavský obránce střelou z první překopl ze šesti metrů třineckou bránu. V nastaveném čase se mohl prosadit i Karel Maceček, ale křížnou střelou z brejku minul branku hostí.

Třinečtí si tímto vítězstvím zajistili do příštího kola minimálně 13. příčku a na pouhý bod dostihli svého soupeře.

Branky: 48. Hupka, 53. R. Veselý, 56. Doubek - 62. Sedláček. Rozhodčí: Hrubeš - Novák, Teuber. Žluté karty: 22. Matěj, 26. Chlebek, 86. Formánek - 8. Sedláček. Diváků: 712.

Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Formánek, Matěj - Hromada (46. Sostřonek), Hupka, Berger, Konečník - Doubek (81. Maceček), R. Veselý (84. Ďurica). Trenér: M. Kouřil.

Čáslav: Havránek - Haniak, Mráz, Skoupý (70. Wolf), Pravda - Skopalík, Sedláček, Pokorný (57. Jiroušek), Hozda - Strnad, Kocourek (66. M. Veselý). Trenér: P. Medynský.