Zpět na » FNLiga » Třinec zdolal Sokolov

FNLiga - Třinec zdolal Sokolov

Třinec zdolal Sokolov © -

0

20.04. - Fotbalisté Třince přerušili sérii čtyř utkání bez vítězství a porazili v duelu nejvzdálenějších celků druhé ligy Sokolov 1:0. O vítězství domácích v bojovném utkání rozhodl v 78. minutě Berger.

FOTBAL TŘINEC - FK BANÍK SOKOLOV 1:0 (0:0)

Domácí trenér Miroslav Kouřil se musel obejít v nedělním utkání bez stopera Reného Formánka. Další vrásky na čele udělala třineckému kouči 12. minuta, kdy se zranil další stoper Chlebek. Úvod utkání začali domácí aktivně a soupeře nepouštěli do žádné šance. Na druhé straně mohl Slezany dostat do vedení Doubek, jenže centr Lisického napálil do země místo do branky. Další příležitost měl Doubek v 8. minuntě, ale branku Sokolova přestřelil. Ve 25. minutě Lisického centr napálil z voleje nad bránu Konečník. První nebezpečnější akci Sokolova zakončil střelou nad bránu Poděbradský. Největší šance hostů přišla v sedmadvacáté minutě. Rohový kop Čady přizvedl k zadní tyči Duchnič, ale Javorský ze vzduchu nedokázal poslat míč do odkryté branky. V poslední desetiminutovce první půle vybídl Berger svou ulicí Malíře, ten pouze nastřelil nohy padajícího brankáře Bertelmana. Sokolovský brankář se vyznamenal o minutu později, kdy Cieslar uvolnil na pravé straně Macečka, jehož ránu efektně vyrazil hostující brankář nad břevno.

Trenér Kouřil zariskoval a ještě před koncem první půle vystřídal Macečka. Jeho nástupce Veselý se dostal do šance v 54. minutě, ale hlavou minul branku Západočechů. Na druhé straně se v náznaku šance ocitl Mlika, jenže u míče byl rychleji brankář Lipčák. V 64. minutě se po Bergrově rohovém kopu dostal u levé tyče k míči Konečník, kterému se nepovedlo prostřelit hradbu těl, následně před Doubkem chytil míč do rukou Bertelman. V 75. minutě centr čerstvého Jiráčka neusměrnil mezi tři tyče Čada. Z nudné letargie vyhrabal třinecké diváky až v 78. minutě Berger. Veselý z levé strany poslal přízemní centr na penaltový bod, kde se k míči dostal právě Berger a přesnou přízemní střelou k levé tyče otevřel skóre. Sokolovští po brance převzali aktivitu na své kopačky a z Třince nemuseli odjíždět z prázdnou. V 88. minutě centr Jiráčka vytěsnil rukou brankář Lipčák pouze k Poděbradskému, avšak sokolovský záložník přestřelil. Třinečtí se vítězstvím přiblížili v tabulce na pár hodin Vítkocicím a zároveň udrželi náskok na dotírající Ústí nad Labem.

Branka: 78. Berger. Rozhodčí: Adámek - Kordula, Lakomý. Žluté karty: 46. Cieslar, 58. Veselý, 78. Berger, 88. Lipčák. Střely: 14:13. Střely na branku: 8:4. Diváků: 812.

Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek (17. Pindor), Hupka, Martinčík - Malíř (68. Lukšík), Cieslar, Berger, Konečník - Maceček (40. Veselý), Doubek. Trenér: M. Kouřil.

Sokolov: Bertelman - Kaplan, Hájovský, Kura, Mach - Salák (67. Jiráček), Javorský, Čada, Poděbradský - Duchnič, Mlika. Trenér: M. Hašek.

Miroslav Kouřil (trenér Třince): "I když jsme dnes vyhráli, tak jsme neodehráli zápas podle představ a v kabině jsme si museli hodně důrazně říct, že takto se o záchranu nehraje. Chtěli jsme hrát fotbal, kombinovat, hrát na špičkách, ale tyto zápasy se hrají na doraz. My jsme to pojali naopak a proto byl takový studený výkon z naší strany. Ve druhé půli to bylo lepší, dokázali jsme se prosadit a vyhrát zápas s týmem, který byl nejlepším celkem na jaře. Jsem rád, že jsme vyhráli, ale nejásám."

Martin Hašek (trenér Sokolova): "Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, do Třince jsme přijeli vyhrát, ale první poločas jsme se tak nechovali. Ve druhém poločase jsme první gólovou šanci přežili, druhou však ne. Po gólu jsme si vytvořili tlak a měli jsme slušné brankové příležitosti, ale nedali jsme gól. Prohráli jsme 1:0, ale nemyslím si, že bychom byli horším týmem."

mediálním partnerem klubu FK Baník Sokolov.