Zpět na » FNLiga » Diviš zařídil Krči aspoň bod

FNLiga - Diviš zařídil Krči aspoň bod

Diviš zařídil Krči aspoň bod © -

0

19.04. - Brankáři se ze hry gólově prosadí jen výjimečně. Kdo však byl v sobotu dopoledne na Strahově, mohl vidět, jak krčský gólman Jakub Diviš v posledních vteřinách záchranářského duelu Krč - Ústí vyrovnal na konečných 2:2.

Přitom v samotném zápase měli všechny trumfy v rukou hosté. Od 22. minutě hráli proti deseti a v utkání vedli již 2:0, ale v 65. minutě si nechali dát zbytečný kontaktní gól. Rozhodující okamžik pak přišel pět minut před koncem. Rozhodčí Matějek nařídil proti domácím již druhou penaltu, s tou si ale tentokrát záložník Ústí Petr Fousek neporadil podle svých představ. Jakub Diviš dokázal jeho střelu na rozdíl od té první vyrazit!

Největší chvíle krčského gólmana pak přišla v nastaveném čase. Svěřenci Juraje Šimurky již neměli, co ztratit, a tak se na možná poslední standartku vydal i Diviš. A ten se také po skrumáži nečekaně gólově prosadil a zařídil pro Spartu Krč alespoň bod.

Situace obou klubů však stále není růžová, remíza z tohoto zápasu nic neřeší. Krč zůstává poslední s tříbodovou ztrátou na čtrnáctou pozici. Na ní jsou po tomto zápase právě fotbalisté Ústí nad Labem, kteří tak přeskočili v tabulce díky lepšímu skóre Třinec.

Krč - Ústí nad Labem 2:2 (0:0)

Branky: 65. Horkavý, 90. Diviš - 49. Benčík, 59. Fousek. Rozhodčí: Matějek - Slavík, Santarius. ŽK: Diviš, Šmerda - Džuban, Hanzlík. ČK: 22. Nešpor. Diváci: 268.
Krč: Diviš - Soukup, Nešpor, Horkavý, Kordiak (77. Houštecký) - Dubský, Hubený, Šmerda, Bureš (81. Tomko) - Pikl, Dejmek (59. Matějka).
Ústí nad Labem: R. Novák - Džuban, Valenta, Pimpara, Benčík (76. Mašanský), Vondrášek (90. T. Novák), Fousek - Šmerda (79. Procházka), Dvořák - Mahmutovič, Hanzlík.

Ve druhém dopoledním zápase trochu překvapivě Dukla nestačila na Hlučín. V utkání sice od 11. minuty vedla, ale hosté dokázali do poločasu srovnat krok. Rozhodující okamžik přišel v 74. minutě. Sudí Mikel viděl ruku domácího hráče ve vlastním pokutovém území a pískala se penalta. Tu proměnil Sáblík, který tak vstřelil svůj druhý gól v zápase, a Hlučín vedl 2:1. Výhru pak pro hosty pojistil v nastaveném čase Bohdan.

Dukla Praha - Hlučín 1:3 (1:1)

Branky: 11. Nečas - 45. Sáblík, 74. Sáblík z pen., ŽK: Rada - Sáblík. Rozhodčí: Mikel - Pelikán, Dobrovolný. Diváci: 311.
Dukla Praha: Rada - Buryán (78. Kunc), Palša, Hubka, Rychlík - Michal, Adam, Kuděla, Svatonský - Nečas (84. Hanus), Kulvajt.
Hlučín: Kosmál - Kopecký, Sáblík, Švrček, Barcal - Žižka, Koubek (63. Moravčík), Prokeš, Melecký (68. Kovář), Vaculík (81. Bohdan) - Galajda.