Zpět na » FNLiga » Jihlava si poradila s Příbramí

FNLiga - Jihlava si poradila s Příbramí

Jihlava si poradila s Příbramí © -

0

18.04. - Jihlavští fotbalisté potvrdili jarní vzestup a na domácím hřišti porazili Příbram 2:0. Na jaře tak prohráli pouze v úvodním zápase na hřišti HFK Olomouc.

V prvním poločase měla mírně navrch Vysočina, vytvořila si spoustu standardních situací a po jedné z nich se hlavou prosadil Petr Faldyna. Tentýž hráč mohl zvýšit, ale šest minut před pauzou z penalty trestuhodně netrefil branku. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Domácí šli do dvoubrankového vedení čtyři minuty po přestávce. Na centr před příbramskou branku si naběhl Gabriel a Hruška kapituloval po druhé. Tento jednadvacetiletý Brazilec nastoupil v naší druhé nejvyšší soutěži teprve podruhé.

Svěřenci Karola Marka si pak již své vedení pohlídali a na jaře jsou zatím doma stoprocentní. To Marila zápasy ve druhé části sezóny nezvládá. Zatím vyhrála jen jednou a postupové příčky se jí opět vzdálí.

Jihlava - Příbram 2:0 (1:0)
Branky: 17. Faldyna, 49. Gabriel. Rozhodčí: Drábek - Čecháček, Douda. ŽK: Gabriel - Pilík, Nechvátal, Štochl, Mišun. Diváci: 1750.
Jihlava: Šimon - Sláma, Tlustý, Gába, Cihlář - Veselý (44. Gabriel), Hušbauer, Schneider, Dupal (81. Böhm) - Rabušic (62. Vácha), Faldyna.
Příbram: Hruška - Mišun, Penc (75. Štochl J.), Nohýnek, Mácha - Pilík (69. Šindelář), Tarczal, Nechvátal (85. Jirouš), Huňa - Kalabiška, Štochl.