Zpět na » FNLiga » Ústí - Jihlava 1:1 (0:0)

FNLiga - Ústí - Jihlava 1:1 (0:0)

Ústí - Jihlava 1:1 (0:0) © -

0

13.04. - Na Městském stadiónu v Ústí nad Labem se dnes od 14:00 uskutečnilo utkání mezi domácím fotbalovým klubem a hostující Jihlavou. Oba celky se nakonec rozešli smírně 1:1.

Od začátku utkání bylo vidět, že domácí potřebují v honbě za záchranou získat tři body, a podle toho se také na hřišti chovali. Už v desáté minutě se k odraženému míči dostal Mahmutovič, svou střelu sice dobře umístil, ale slabý pokus k tyči nebyl problém pro Davida Šimona v brance Jihlavy.

Další dvě šance měl znovu bosenský útočník, nejprve vyslal mimo svůj pokus pravačkou a o několik minut později i levačkou, když se po centru z pravé strany ocitl sám před brankou.

Po dalším centru z pravé strany se v gólové šanci ocitl i Vondrášek, avšak míč mu z nohy sebral Šimon. Těsně před poločasem se zmátořila i Jihlava, do pokutového území se vřítil Schneider, Valenta ho chytil za dres a následovala penalta, tu ale Faldyna nekopl dobře a Novák ji nadvakrát zlikvidoval.

Po změně stran se pokusil hostující trenér oživit hru nasazením Veselého za Dupala, ale ani to dlouho nepomáhalo. V 54. minutě předvedl Petr Fousek Diega Maradonu, když po centru Vondráška skóroval "boží" rukou, za což dostal žlutou kartu a gól pochopitelně neplatil.

V 65.minutě došlo ke krásnému průniku Aleše Hanzlíka, ten obešel několik hráčů, přihrál Fouskovi, po jehož centru čekala na Aidina Mahmutoviče prázdná branka, ale on tísněn bránícím hráčem trefil hlavou jen tyč. O dvanáct minut později hostující obraně unikl znovu tento mladý útočník, Michal Kadlec ho zezadu fauloval před pokutovým územím a následovala červená karta, k následnému přímému kopu se postavil Aleš Hanzlík, střela se mu nepodařila, ale míč se odrazil k Michalu Valentovi a ten skóroval - 1:0.

Domácí od té doby již tolik nehrozili a viditelně chtěli výsledek udržet, jenže varování přišlo po rohovém kopu v 83.minutě, kdy Schneider hlavičkoval těsně mimo. A protože svěřenci Svatopluka Habance toto varování nevyslyšeli, přišlo i vyrovnání, na další rohový kop si vyskočil Vácha a nedal Novákovi šanci.

Strhnout vedení na stranu hostů mohl ještě v 90.minutě Faldyna, ale tomu sebral míč z nohy domácí brankář.

Ústí - Jihlava 1:1 (0:0)
Branky: 78.Valenta - 88.Vácha
ŽK: 41.Valenta, 54.Fousek, 75.Pimpara - 62.Vepřek, 78.Šimon
ČK: 76.Kadlec
Rozhodčí: Paták - Hojsík, Jiřík
Diváci: 571

Ústí: Novák - Dvořák, Džuban, Pimpara, Hanzlík - Valenta (86.Karlík) - Vondrášek, Martykán, Fousek (67.Mašanský), Benčík - Mahmutovič
Jihlava: Šimon - Sláma, Tlustý, Kadlec, Vepřek - Dupal (46.Veselý), Gába, Schneider, Cihlář (76.Rabušic) - Böhm (55.Vácha), Faldyna