Zpět na » FNLiga » FK Baník Sokolov - FC Bohemians Praha 1:0 (0:0)

FNLiga - FK Baník Sokolov - FC Bohemians Praha 1:0 (0:0)

FK Baník Sokolov - FC Bohemians Praha 1:0 (0:0) © -

0

13.04. - V utkání 21. kola druhé ligy fotbalisté Baníku Sokolov potvrdili skvělou jarní formu a gólem Jiřího Mliky porazili celek Bohemians.

Baníkovci sehráli další slušné utkání a výkonem navázali na předešlý zápas v Čáslavi. Jako první hostující bránu v 15. minutě ohrozil Duchnič, jehož tečovaná střela z vápna skončila na břevně. Baník měl dobrý začátek, byl aktivnější, ale pak se hra vyrovnala. Hosté však domácího brankáře Bertelmana prakticky nehrozili. Výjimkou byla jen 38. minuta, kdy tečovaný pokus Fenyka jen o kousek minul levou tyč domácí brány.

Po změně stran domácí přidali a měli rozhodně více ze hry. Hned ve 46. minutě pálil z rohu šestnáctky opět Duchnič, ale jeho střelu směřující do šibenice brankář Winter vytáhl skvělým zákrokem na roh. Tlak domácích přinesl gól až v 51. minutě, kdy od lajny zacentroval Jiráček a ve vápně zcela volný Mlika poslal balon hlavičkou přesně k tyči - 1:0. Po vstřelené brance byl Baník lepší a na několik minut se usadil na polovině soupeře. Po sérii rohových kopů měl další možnost v 57. minutě obránce Poděbradský, jehož dobrá střela z dálky letěla jen o kousek vedle levé tyčky. V 62. minutě mohl přidat druhý gól domácích Mlika, ale jeho nájezd vychytal pozorný Winter a střelu vyrazil na roh. Šest minut před koncem domácím zatrnulo při hlavičce Obermajera po rohovém kopu těsně vedle. Závěr si už baníkovci takticky pohlídali a připsali si další cenný sklalp.

Hostující trenér Luboš Urban po utkání řekl: "Domácí mají velice organizované mužstvo, o čemž jsme se přesvědčili sami. Po vyrovnané první půli nám nevyšel vstup do druhé části hry, ve které byl Baník aktivnější. Branku jsme dostali po chybně odhadnutém míči, z akce pak přišel centr a gól, který si domácí za svůj tlak a celkový výkon zasloužili. Nám nevyšel ani závěru utkání, kdy jsme hráli na tři obránce a snažili se nakopávat míče dopředu. Jenže ani ze standardek jsme se neprosadili. Domácí vyhráli zaslouženě a k bodům jim musím pogratulovat."

Šťastnější byl samozřejmě kouč Baníku Martin Hašek. "Na utkání jsme se dobře připravovali, spoléhali jsme na naší organizaci hry, dobře jsme vyplňovali pole a tím ztěžovali hru soupeře. Pak nám vyhovoval těžší terén a také jsme po úspěšných výsledcích Bohemky na jaře doufali v to, že její hráči budou nahoře a k utkání nepřistoupí tak jak by možná měli. Po oťukávacím prvním poločase se v tom druhé naši hráči herně ještě víc zvedli, přidávali jsme a měli tlak. Dali jsme zaslouženě první gól, mrzí mě, že jsme nepřidali i druhý, kdy jsme měli spoustu nadějných brejkových příležitostí a výkon i výsledek jsme mohli potvrdit. Takhle jsme se museli obávat o výhru do 94. minuty."

FK Baník Sokolov - FC Bohemians Praha 1:0
Branka: 51. Mlika.
Rozhodčí: Hrubeš - Ubias, Urban.
ŽK 2:3 (36. Jiráček, 64. Čada - 18. Janů, 41. Grznár, 72. Obermajer).
Diváci: 1732.

Sestava Baníku: Bertelman - Kaplan, Kura, Hájovský, Poděbradský - Salák, Javorský, Čada, Jiráček - Duchnič (90. Šorfa), Mlika (88. Fleišman).

Sestava Bohemians: Winter - Janů (78. Jandzik), Obermajer, Fenyk, Turtenwald - Zoubek (69. Mičkal), Kwame, Liantsevich, Grznár - Galbavý (59. Majer), Brzezina.

FotbalPortal.cz je mediálním partnerem klubu FK Baník Sokolov.