Zpět na » FNLiga » Hradec i Opava berou po bodu

FNLiga - Hradec i Opava berou po bodu

Hradec i Opava berou po bodu © fcslovacko.cz - Pavel Malura

0

12.04. - Fotbalisté Hradce i Opavy uhráli na hřištích soupeřů pouze bod. Slezský klub ve Vítkovicích zachraňoval remízu až v poslední minutě, to Votroci dokázali dotáhnout náskok Dukly už do poločasu, ale ve druhém dějství se už nikdo neprosadil, a tak i tento zápas skončil 2:2.

V prvním poločase utkání Dukly s Hradcem byl k vidění dobrý fotbal. Do vedení šli už ve třetí minutě domácí. To se po rohovém kopu prosadil Ludačka. Hradec vyrovnal ve 26. minutě. Jan Schulmeister se nejlépe zorientoval ve vápně a chladnokrevně zavěsil.

Jenže záhy vedli opět domácí. Rychlík trefil míč po přímém kopu s milimetrovou přesností. V poslední minutě prvního poločasu pak dokázal vyrovnat Václav Pilař. Do kabin se tak šlo za stavu 2:2.

I ve druhém dějství měly oba týmy šance. Střelci ale už neměli tolik štěstí, a tak zápas skončil zaslouženou dělbou bodů. Pro Hradec je remíza určitě ztrátou, postupové příčky se mu určitě vzdálí.

Dukla Praha - Hradec Králové 2:2 (2:2)
Branky: 3. Ludačka, 33. Rychlík - 25. a 45. Pilař. Rozhodčí: Moláček - Košec, Teuber. ŽK: Adam, Nečas, Michal - Černý. Diváci: 443.
Dukla Praha: Rada - Buryán, Palša, Hubka, Rychlík - Michal, Adam, Ludačka, Svatonský - Kulvajt (90. Kunc), Nečas (73. Hanus). Trenér: Bittengel.
Hradec Králové: Podhajský - Pospíšil, Wozniak, Němeček, Zbončák - Rezek (77. Dvořák), Vít (70. Chleboun), Riegel (57. Černý), Dian - Pilař, Schulmeister. Trenér: Malura.

FotbalPortal.cz je mediálním partnerem klubu FC Hradec Králové.

Vítkovice byly v derby s Opavou blízko ke tříbodovému zisku. V utkání vedly již 2:0, ale Slezané stihli ještě do poločasu díky Partyšovi snížit. Druhá polovina pak už byla jen o dobývání domácí tvrze. Hostům se ale dlouho nedařilo, spasil je až v posledních vteřinách zápasu Milan Halaška. Opava si tak z Vítkovic odváží bod za remízu 2:2.

Vítkovice - Opava 2:2 (2:1)
Branky: 18. Novák, 41. Valášek - 44. Partyš, 90. Halaška. Rozhodčí: Ardeleánu - Handlíř, Douda. ŽK: Pulkert - Pejša, Halaška, Partyš. Diváci: 1560.
Vítkovice: Vaclík - Hrdlovič (62. Dobeš), Doležal, Švehla, Mikulenka - Valášek, Prohászka, Motyčka, Pulkert, Novák - Fromelius (67. Schön, 90. Hronkovič).
Opava: Novák - Uvíra, Pejša, Švach, Víšek - Partyš, Barteska, Wirth (79. Půda), Kiša (58. Zapletal) - Kozák, Halaška.