Zpět na » FNLiga » Sokolov zvítězil v Čáslavi

FNLiga - Sokolov zvítězil v Čáslavi

Sokolov zvítězil v Čáslavi © -

0

06.04. - Fotbalisté Baníku Sokolov v neděli odpoledne zlomili prokletí. Konečně přivezli ze hřiště soupeře tři body, v letošním ročníku druhé ligy vůbec poprvé. V utkání 20. kola si totiž poradili s Čáslaví. Série jarní neporazitelnosti se tak rozšířila o další zápas.

Už ve 2. minutě utkání se dral do šestnáctky Poděbradský, ale brankář Čáslavi včas zasáhl. Pak se snažili i domácí, ale první poločas moc šancí nepřinesl. Baník v první čtvrthodině hry kopal několik rohových kopů, jenže obrana Zenitu si s nimi poradila. Během první půlhodinky stály za zmínku jen střely domácího Pokorného a na druhé straně Čady, ale oba dva jen nastřelili obránce soupeře. Ve 34. minutě o sobě dal poprvé vědět Mlika, který po rohovém kopu Saláka zamířil hlavou nad. Chvíli po něm unikl domácí obraně rychlík Duchnič, přihrávkou našel Mliku, jehož pokus brankář Havránek kryl. Ve 38. minutě baníkovci přečíslili domácí obranu, střelecký pokus Duchniče gólman Čáslavi opět chytil. Poločas zakončil pokus Salák z voleje mimo.

Tři minuty po změně stran unikl po pravé straně Mlika, centrem našel nabíhajícího Čadu, který ale zamířil nad. V 53. minutě kopal roh Čada a hlavička Mliky skončila těsně nad břevnem. Branka na hřišti soupeře přišla až v 56. minutě. Po ztrátě míče domácích zakončil rychlý brejk Baníku útočník Mlika, který prostřelil domácího brankáře Havránka - 0:1. Z vedení se ale Baník těšil jen pár minut. V 67. minutě uvolnil Wolf do šestnáctky Vošahlíka, který jen nastřelil nohy brankáře Bertelmana, ale odražený míč poslal do sítě Kocourek a vyrovnal na 1:1. Baník ale odpověděl, jak nejlépe mohl. Hned po rozehrání se k zakončení na hranici šestnáctky dostal Čada a strhl vedení opět na stranu Baníku - 1:2. Baník pak zahrozil v 74. minutě, kdy Duchnič obral Sedláčka o míč, ale ve skórování mu zabránil pozorný Havránek. Za minutu byl v akci opět Duchnič, jenže jeho střela trefila ležícího Kuráka. Tento hráč domácích se pak snažil dvakrát po sobě ohrozit brankáře Bertelmana, ale jeho střely v bráně neskončily. Baník závěr hry takticky ovládal, soupeře do ničeho nepustil, kromě další střely Kuráka, kterou ale Bertelman chytil.

Branky: 67. Kocourek - 56. Mlika, 68. Čada.

Rozhodčí: Moláček - Pelikán, Dobrovolný, ŽK 2:1 (50. Skopalík, 93. Urban - 77. Mach). Diváci: 672.

Sestava Čáslavi: Havránek - Urban, Haniak, Skopalík, Kurák - Slezák (63. Wolf), O. Sedláček, Pokorný (57. Jiroušek), Hozda - Veselý (60. Kocourek), Vošahlík. Trenér Pavel Medynský.

Sestava Sokolova: Bertelman - Kaplan, Kura, Hájovský, Mach - Salák, Javorský, Čada (83. Jiráček), Poděbradský (87. Fleišman) - Mlika (76. Šorfa), Duchnič. Trenér Martin Hašek.

V sobotu Bohemians

Po dvou týdnech se fotbalisté Baníku Sokolov představí opět na domácím trávníku. V sobotu 12. dubna v tradičních 10.15 hodin hostí jednoho z favoritů na postup do nejvyšší soutěže, tým Bohemians Praha ze Střížkova.

Na toto utkání mají vstup zdarma všichni ti, jejichž příjmení začíná na písmeno „T“, a dále ti, kteří bydlí ve Vřesové.

FotbalPortal.cz je mediálním partnerem klubu FK Baník Sokolov.