Zpět na » FNLiga » Opava padla, Příbram se vrací do hry

FNLiga - Opava padla, Příbram se vrací do hry

Opava padla, Příbram se vrací do hry © -

0

05.04. - Opava překvapivě podlehla doma Příbrami 0:1. O jedinou branku utkání se v 52. minutě postaral Kalabiška. Ve druhém odpoledním utkání remizovala HFK Olomouc s Hlučínem.

V prvním poločase byl lepší slezský klub, ale Příbram vždy zachránil skvělý Hruška, který zlikvidovat domácím tři tutovky. Hned v úvodu druhého poločasu se trefil Kalabiška, který zužitkoval přízemní centr z levé strany. Opava se pak zmohla jen na nakopávané míče, což nemělo naději na úspěch. Největší šanci na vyrovnání měl Halaška, ale zblízka nedokázal trefit branku.

Opava se tak díky porážce propadla na druhé místo. Příbram se jí naopak přiblížila, na čtvrtém místě na ní ztrácí pouhé tři body.

Opava - Příbram 0:1 (0:0)
Branka: 52. Kalabiška. Rozhodčí: Makovička - Kordula, Ondo. ŽK: Kiša - Hruška, Podrazký, M. Štochl, Klesa. Diváci: 3595.
Opava: Novák - Uvíra (46. Kolínek), Mezlík, Horka (51. Pejša), Víšek - Partyš, Barteska, Zapletal (57. Švach), Kiša - Halaška, Kozák.
Příbram: Hruška - Mácha (90. J. Štochl), Nohýnek, Penc, Pleško - Klesa, Tarczal, Podrazký, Kalabiška - Pilík (87. Hloušek), M. Štochl (79. Huňa).

V Olomouci byl k vidění rychlý a svižný fotbal. Do vedení šli překvapivě hosté, v 18. minutě se trefil Michal Galanda. Holice však dokázala ve druhé půli skóre otočit a mohla jít dokonce i do dvoubrankového vedení, jenže Dadák neproměnil penaltu. Hlučín to dokázal potrestat, minutu před koncem se trefil hlavou Svrček. Hlučín si tak odváží cenný bod za remízu 2:2.

HFK Olomouc - Hlučín 2:2 (0:1)
Branky: 47. Spáčil, 67. Kropáček - 18. Galajda, 89. Švrček. Rozhodčí: Drábek - Chytil, Adámková. ŽK: Ševela - Prokeš, Kosmál, Stoklásek, Sáblík. Diváci: 620.
HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, Lukášek, Zlatohlavý, Dadák - Spáčil, Toporčák (70. Škuta), Ševela, Krutý - Kropáček (74. Hanzel), Korčián (46. Vodák).
Hlučín: Kosmál - Kopecký, Sáblík, Švrček, Barcal - Stoklásek (79. Hanus), Koubek, Prokeš, Melecký, Vaculík (42. Kovář) - Galajda.