Zpět na » FNLiga » Slončík rozhodl o vítězství Fulneku

FNLiga - Slončík rozhodl o vítězství Fulneku

Slončík rozhodl o vítězství Fulneku © -

0

05.04. - Fotbalisté Fulneku udrželi jarní neporazitelnost i po zápase v Třinci. Slezské mužstvo s ex-fulneckým trenérem Kouřilem a bez tří opor porazili 1:0. Vítězství moravského celku zařídil v 56. minutě krásnou střelou zhruba z 22 metrů záložník Radek Slončík.

FOTBAL TŘINEC - FOTBAL FULNEK 0:1 (0:0)

Třinečtí po úspěšném derby utkání s Vítkovicemi nastoupili proti Fulneku bez tří opor základní sestavy. Trenér Miroslav Kouřil se musel obejít bez zraněného brankáře Martina Lipčáka, nemocného obránce Ivana Martinčíka a vykartovaného záložníka Pavla Malíře. Fulnek nastoupil v Třinci v kompletním složení a trenér Daněk do první půle naordinoval svým svěřencům úspěšnou taktiku, při které se po většinu času drželi hosté v útočném pásmu.

Územní převahu hráčů v oranžovo-černých barvách dokázali občasnými výpady po stranách třinečtí fotbalisté. Ve 12. minutě odcentroval těsně od pravého rohového praporku Lisický, do střely z voleje se opřel Lukšík, ale jeho přízemní střelu nedokázal do branky dorazit u pravé tyče čekající Maceček. Vzápětí se na druhé straně ocitl zcela sám před Brukem Malohlava, místo kličky si vybral střelu a udělal špatně. Brankář Bruk si s touto šancí poradil. Běžela 20. minuta a rekordní návštěva sezóny na třineckém stadionu viděla velkou šanci domácích. Berger uličkou vyslal k pravé tyči Macečka, jeho střelu vyrazil brankář Pospěch pouze k Doubkovi, ale třinecký útočník nastřelil z pěti metrů pouze dobíhajícího Krále, jenž odvrátil balón z hranice šestnáctky na rohový kop. Poslední šanci v prvním poločase měl v sedmadvacáté minutě Pavlík, který centr Koštuříka napálil z voleje přímo do Bruka.

Jako vyměnění nastoupili do druhého poločasu domácí fotbalisté. Hned v úvodu po standartní situaci střílel z hranice pokutového území Ďurica, jeho nepřesnou střelu zachytil Chlebek, který z otočky vystřelil na fulneckou branku, ale po střele třineckého obránce míč reflexivně vyrazil nad branku brankář Pospěch. Třinečtí tlačili svého soupeře, ale série rohů nepomohla domácím v 55. minutě k otevření skóre. Nevyužité šance domácích potrestal vzápětí na druhé straně Slončík, když dostal hodně prostoru přibližně pět metrů od levého rohu šestnáctky a proto napřáhl a poslal krásnou střelou k pravé šibenici Fulnek do vedení. Svěřence trenéra Kouřila branka zaskočila a na chvíli přenechali aktivitu hostům. O výsledku mohl rozhodnout Malohlava, který si naběhl k pravé tyči, prudce vystřelil, jenže brankář Bruk reflexivně rukama míč vyrazil na rohový kop.

Úspěšný zákrok brankáře Bruka nakopl domácí hráče a vzápětí vystrašil Pospěcha zhruba z 30 metrů Lukšík. Po následném rohu našel Berger hlavu Macečka, ale třinecký útočník jen o centimetry minul levou tyč. O chvíli později centr Veselého nedokázal hlavou poslat do brány Konečník. Na druhé straně centr Slončíka poslal Matěj hlavou pouze na šestnáctku, kde byl Lukaštík, ale fulnecký zálořník nastřelil jen železnou konstrukci držící ochrannou síť za třineckou brankou. V 83. minutě rozehrál přímý kop z pravého rohu Berger, ale ani Doubek, ani Hupka nedokázali využít závar před brankou hostů a vyrovnat.V závěru utkání domácí svého soupeře zatlařili, ale Konečník v další šanci z hranice šestnáctky přestřelil.

Třinečtí ani v nastaveném čase nedokázali vyrovnat a umožnili fulneckým hráčům radost z prvního vítězství na soupeřově hřišti v letošní sezóně. Pro třinecké byl tento zápas neúspěšnou generálkou na středeční pohárový duel, kdy je čeká prvoligový Liberec.

Branka: 55. Slončík. Rozhodčí: Mikel - Filgas, Goňa. Žluté karty: 90. Formánek - 50. Vajda, 54. Král, 82. Lukaštík. Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 8:4. Diváků: 1521.

Třinec: Bruk - Lisický, Chlebek, Formánek, Konečník - Ďurica (66. Matěj), Hupka, Berger, Lukšík - Maceček (66. Veselý), Doubek. Trenér: M. Kouřil.
Fulnek: Pospěch - Král, Krása, Kapralík - Kovář - Lukaštík, Slončík, Pavlík (87. Vyskočil), Vajda - Koštuřík (46. Traxl), Malohlava (74. Staš). Trenér: V. Daněk.