Zpět na » FNLiga » Druhá liga opět mění lídra

FNLiga - Druhá liga opět mění lídra

Druhá liga opět mění lídra © -

0

Líbilo se

01.04. - Za čtyři jarní kola se ve vedení druhé ligy vystřídaly čtyři týmy. Po devatenáctém kole se na první příčku dostala Opava, která vyhrála ve šlágru kola v Hradci.

A právě SFC má asi z druholigové elity nejlepší formu. Svěřenci Jiřího Nečka získali z posledních tří zápasů sedm bodů. Navíc se po zranění vrátil Libor Kozák. Ten týmu chyběl v úvodních dvou zápasech, které se shodou okolností slezskému klubu výsledkově nepovedly.


Snad se začíná zvedat i Slovácko, to si konečně připsalo vítězství, když doma porazilo Krč. První tři kola se mu ale vůbec nepovedla, ze tří zápasů získalo pouhý bod a ten ještě zachraňovalo v poslední minutě. Leoš Kalvoda tedy věří, že tříbodový zisk jeho tým nakopne a brzy se opět vrátí na první místo, které mu patřilo po podzimu.


Ale pozor také na střížkovskou Bohemku. Ta se po dobrých jarních výsledcích propracovala až na čelo, to však po minulém kole opustila, ale přesto je příjemným překvapením. Na jaře ještě neprohrála a inkasovala pouze jeden gól. Jestli bude chtít skutečně postoupit, musí si udržet stávající výkonnost.


Naopak zklamáním jsou výsledky Příbrami a Hradce. Oba kluby vstupovaly do jara s vysokými ambicemi, ale po čtyřech kolech stále čekají na vítězství. Příbrami nepomohla ani změna trenéra. Nový trenér Ivan Pihávek nedokázal najít recept na bezzubou Čáslav.


To Hradec je určitě větším zklamáním. Přes zimu svůj kádr výrazně obměnil a rozhodně se nedá říci, že by do druhé poloviny soutěže vstupoval ve slabším složení. Jenže tým zatím nešlape a postupové příčky se mu začínají vzdalovat. Votrokům patří v tabulce až šestá příčka a navíc se na ně bodově dotáhl sedmý Fulnek.


Ještě musíme zmínit HFK Olomouc. Tento olomoucký tým už hraje několikátou sezónou nahoře. Bodovat dokáže hlavně doma, venku už je to o poznání horší. Pokud by Holice dokázala vozit body i ze hřišť soupeřů, mohla by i ona výrazně promluvit do boje o postup.


Po devatenáctém kole se rozestupy mezi týmy trochu natáhly. Vede Opava, která má stejně bodů jako Bohemians. Šestý Hradec pak na tyto týmy ztrácí osm bodů.


Čelo tabulky po 19. kole:
1. Opava 37b.
2. Bohemians Praha 37b.
3. Slovácko 35b.
4. HFK Olomouc 32b.
5. Příbram 31b.
6. Hradec Králové 29b.
7. Fulnek 29 b.

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

přesně tak Opava a Slovácko... Smajlík 7

AjViS Ve
Člen Fotbalportal.cz mic-key - 02.04. Odpovědět

Přeju postup Opavě a Slovácku..Hlavně ne, další pražáky.. Smajlík 6 Smajlík 2

mic-key

Přesně tak. Hlavně ať nepostoupí podvodníci ze Střížkova.

fanoušek
Hanzi - 01.04. Odpovědět

Moje řeč chlapi Smajlík 7 only SFC Smajlík 17

Hanzi

Vydiš hanzi na něčem se zhodnem Smajlík 1 Smajlík 1

Bazilisek22

Co to znamená only Smajlík 2 Smajlík 1

Bazilisek22
Hanzi - 03.04. Odpovědět

a v sobotu na Příbram!!! zapas roku!!! SFC 4ever Smajlík 17

Hanzi

Takhle se mi to líbí

Bazilisek22
Lukino - 01.04. Odpovědět

Myslím si, že Fulnek a Hradec jsou z postupu out, pokud doma porazíme Příbram tak už asi taky bude out, HFK nemá na postup a z tria SFC, Bohemians a Slovácko věřím, že Opava nebude brát toho černého petra.

Lukino
Reklama
Reklama
Nejnovější články