Zpět na » FNLiga » Opava vyhrála v Hradci a jde do čela

FNLiga - Opava vyhrála v Hradci a jde do čela

Opava vyhrála v Hradci a jde do čela © -

0

30.03. - Ve šlágru kola uspěla Opava. Z Hradce Králové si nakonec veze cenné tři body. Příbram se na jaře trápí, s Čáslaví remizovala 1:1.

Poprvé na jaře se v základní sestavě Slezanů objevil Libor Kozák, svou jedenáctou branku však nepřidal, ale i tak po 18. vede tabulku střelců.

Samotné utkání začala aktivněji Opavu. Nejprve Horka v 5. minutě orazítkoval břevno Podhájského branky. Votroci se ale z této situace neponaučili a za tři minuty už prohrávali. Po Partyšově rohu se hlavou vyšrouboval nejvýše právě Luboš Horka, který se trefil i v minulém zápase proti Ústí nad Labem.

Domácí mohli vyrovnat v 18. minutě. Pospíšilovu skvělou střelu však skvěle vyrazil Novák. Do přestávky se pak už nic významného nestalo a na ukazateli skóre tak svítil stav 0:1.

Ve druhém poločase chtěl Hradec utkání minimálně vyrovnat, ale svěřenci Jiřího Nečka hráli dobře. Žádný tlak se tak nekonal. Přesto se urodila v 75. minutě obrovská šance na vyrovnání. Po rohovém kopu se už diváci začínali radovat, ale radost jim opět zkazil výtečný Novák, který zázračně vyrazil míč z brankové čáry. Šlágr kola tak před 1861 diváky skončil 0:1.

Hradečtí fotbalisté nevyhráli ani ve čtvrtém jarním zápase a postupové příčky se jim začínají pomalu vzdalovat. Opava potvrdila dobrou formu a dostala se do čela druhé ligy.

Hradec Králové - Opava 0:1 (0:1)
Branka: 8. Horka. Rozhodčí: Kocourek - Peřina, Santarius. ŽK: Chleboun, Pospíšil, Vodehnal, Podhajský. Diváci: 1861.
Hradec Králové: Podhajský - Dian (73. Riegel), Černý (58. Vodehnal), Schulmeister, Přibyl (46. Vít) - Pospíšil, Chleboun, Hašler, Rezek - Zbončák, Wozniak. Trenér: Malura.
Opava: Novák - Mezlík, Víšek, Wirth, Zapletal (85. Janoviak) - Halaška, Horka, Uvíra, Kiša - Kozák (90. Půda), Partyš. Trenér: Neček.

FotbalPortal.cz je mediálním partnerem klubu FC Hradec Králové.

Ani Příbram nedokázala vyhrát. S Čáslaví remizovala 1:1. V utkání šla sice rychle do vedení, ale v 63. minutě jí o dva body obral vlastenec Pleška. Oba týmy tak stále čekají na první jarní vítězství.

Příbram - Čáslav 1:1 (1:0)
Branky: 13. Pilík - 61. Pleško (vl.). ŽK: Nechvátal - Vošahlík. ČK: 70. Kotrba.
Příbram: Hruška - Pleško, Penc, Nohýnek, Podrazký - Pilík, Nechvátal (82. Costa), Tarczal, Kalabiška - Jirouš (70. Šindelář), Štochl M (77. Jales).
Čáslav: Havránek - Haniak, Kotrba, Skoupý (35. Sedláček), Kurak, Skopalík, Hozda, Pokorný, Wolf (59. Slezák), - Vošahlík, Kocourek (79. Urban).