Zpět na » FNLiga » Ústí - HFK Olomouc 2:1 (1:0)

FNLiga - Ústí - HFK Olomouc 2:1 (1:0)

Ústí - HFK Olomouc 2:1 (1:0) © Martin Kovařík - Jiří Pimpara

0

30.03. - AKTUALIZOVÁNO O FOTOGALERII! Dnes od 14:00 se na Městském stadiónu v Ústí nad Labem střetl domácí fotbalový klubu s HFK Olomouc. Hanáci díky výborným výkonům v jarní části sezóny bojují o postup do nejvyšší soutěže, zatímco domácí se musí strachovat o druholigovou příslušnost, momentálně jim totiž patří poslední 16.místo.

Úvodní minuty patřily domácím. Ti drželi míč a hýřili aktivitou, jenže přibližně po deseti minutách se osmělili i hosté a mohli jít do vedení nejprve oblouček Kropáčka těsně minul branku, a poté stejný osud potkala i střela Vodáka.

Děj první půle jakoby se zlomil ve 30.minutě, po centru z levé strany hlavičkoval Ševela z bezprostřední blízkosti, ale Novák skvěle zakročil, a o dvě minuty později šli do vedení již domácí. Na rohový kop Aleše Hanzlíka si vyskočil nejvýše dirigent domácí obrany Jiří Pimpara a nedal brankáři Doležalovi šanci.

Vedení mohlo být ještě výraznejší, kdyby Mahmutovič zamířil přesněji svou střelu z 38.minuty, do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro svěřence trenéra Habance.

V 56.minutě se znovu radovalo Ústí, Fousek vybídl na levé straně ke spritu Vondráška, ten se dostal až před k brankáři hostí, avšak nesobecky ještě přihrál Mahmutovičovi, který zakončoval do prázdné branky. Už o čtyři minuty později se podařilo Zlatohlavému snížit, po přímém kopu poslal míč hlavou nechytatelně do sítě.

Dvě velké šance měli znovu domácí, nejprve centroval z levé strany Hanzlík, ale Mahmutovič ne míč nedosáhl, a poté bosenský útočník vyslal střelu z hranice vápna do tyče. Do konce zápasu sice měli hráči Olomouce více ze hry, Ústí však vítězství zkušeně uhájilo a připsalo si tři důležité body v honbě za záchranou.

Ústí - HFK Olomouc 2:1 (1:0)
Branky: 32.Pimpara, 56.Mahmutovič - 60.Zlatohlavý
ŽK: 39.Mahmutovič, 84.Martykán - 45.Kropáček
Rozhodčí: Moláček - Pospíšil, Teuber
Diváci: 511

Ústí: R.Novák - Dvořák, Džuban, Pimpara, Hanzlík - Mašanský (72.Martykán), Valenta, Fousek (74.Karlík), Benčík - Mahmutovič, Vondrášek (85.Procházka)
Olomouc: Doležal - Dadák, Kalvoda (46.Zlatohlavý), Lukášek, Lošťák - Janeček (46.Toporčák), Jakubovič, Ševela, Kurtý - Kropáček (62.Korčián), Vodák

Fotogalerie:

Předzápasové podání rukou.

Kapitáni a rozhodčí.

Jiří Pimpara výborně řídil obranu a dokonce se mu povedlo skórovat po rohovém kopu.