Zpět na » FNLiga » Třinečtí vítězstvím vyrovnali podzimní bilanci

FNLiga - Třinečtí vítězstvím vyrovnali podzimní bilanci

Třinečtí vítězstvím vyrovnali podzimní bilanci © -

0

29.03. - Fotbalisté Třince v předehrávce 19. kola zvítězili po brankách Macečeka a Doubka ve Vítkovicích 2:0 a odpoutali se od Krče a Ústí na rozdíl čtyř bodů.

FC VÍTKOVICE - FOTBAL TŘINEC 0:2 (0:0)

Ocelářské derby začalo téměř v ideálním fotbalovém počasí svižně a diváci se nenudili. V 10. minutě mohl otevřít skóre třinecký Maceček, ale nedokázal efektivně trefit balón po Malířově akci. Ve 12. minutě zachránil Třinecké od inkasovaného gólu brankář Lipčák, když po centru Pulkerta hlavičkoval Novák a třinecký gólman musel vytlačit rukama míč na rohový kop. Z následného rohového kopu odvracel Švehlovu hlavičku na brankové čáře Martinčík. V třiatřicáté minutě prudký centr Nováka odeslal nad bránu hostí Schön. Běžela 35. minuta a na vítkovickou branku běžel sám Maceček, ale brankář Vaclík si poradil z tutovkou třineckého útočníka. Gól do šatny mohli vstřelit pět minut před poločasem domácí, ale Novákovu střelu zneškodnil na brankové čáře třinecký obránce Lisický.

Úvod druhé půle moc šancí nepřinesl, ale v 61. minutě po přímém kopu hostí hlavičkoval těsně nad bránu obránce Chlebek. Co se nepodařilo Chlebkovi, to se o tři minuty později povedlo Macečkovi. Doubek zužitkoval přihrávku Formánka a vystřelil na domácí branku, kde brankář Vaclík nedokázal míč udržet, čehož si všiml Maceček a potrestal brankou domácího brankáře. O dalších sedm minut později svítil na světelné tabuli stav 0:2. Malířův centr z levé strany napálil z otočky za záda brankáře Vaclíka útočník Doubek. V 86. minutě mohl na hrozivých 0:3 zvýšit Veselý, jenž se sám ocitl před Vaclíkem, ale prudkou střelou přestřelil bránu.

I tato minela útočníka Veselého nemusela třineckým tolik vadit, protože po závěrečném hvizdu se mohli radovat z dalších tří bodů. Třinečtí oceláři dokázali za čtyři jarní kola vyrovnat bodový příjem za celý podzim, kde získali pouhých devět bodů.

Branky: 64. Maceček, 71. Doubek. Rozhodčí: Matějek - Večeřa, Čecháček. Žluté karty: Hrdlovič - Maceček, Malíř. Diváků: 825.

Alois Grussmann (Vítkovice): "Já jsem zklamaný, protože když nedáte branky z takových situací jako dneska. Znovu je to o prvním gólu. Pokud nedáme gól z těch šancí, které jsme měli v prvním poločase, tak poté je těžko. Zarputilost a ochota hráčů se mi nezdála na sto procent než jak bych si já přál. Dnes nám chyběl záložník, který by v tom středu zklidnil hru. Budeme muset napravit zkaženou hru z dnešního utkání v dalším utkání v Jihlavě."

Miroslav Kouřil (Třinec): "Jsme velmi rádi, že jsme to tady zvládli. Po zbytečných chybách, které můžeme darovat jen my, jsme mohli soupeři věnovat vítězství. Dnes se vyskytla i nějaká šance pro nás, my jsme to dokázali využít. Myslím si, že jsme byli na soupeře velmi dobře připraveni, celý týden jsme se chystali na způsob hry Vítkovic, viděli jsme jejich dvě utkání a oni i dnes hráli tak, jak jsme se na ně nachystali. Věnovali jsme se taktice víc než jindy a to se nám dnes vyplatilo. Žádné skákání do vzduchu nebude, budeme pořád pracovat, protože k záchraně je to ještě pořád daleko."

Vítkovice: Vaclík - Derych, Hrdlovič, Švehla, Mikulenka - Pulkert, Křiva (84. Doležal), motyčka, Novák (63. Dobeš) - Proházska, Schön (76. Fromelius). Trenér: A. Grussmann.

Třinec: Lipčák - Lisický, Chlebek, Foránek, Martinčík - Malíř (90. Lukšík), Hupka, Berger, Konečník - Doubek (85. Ďurica), Maceček (76. Veselý). Trenér: M. Kouřil.