Zpět na » FNLiga » Třinec je pro mě výzvou, říká Martin Lipčák

FNLiga - Třinec je pro mě výzvou, říká Martin Lipčák

Třinec je pro mě výzvou, říká Martin Lipčák © -

0

Líbilo se

25.03. - Účastník olympijských her v Sydney a bývalý slovenský reprezentační brankář zakotvil na jaře v druholigovém Třinci. Zkušený gólman Martin Lipčák vypomáhá slezskému celku v boji o udržení ve druhé nejvyšší soutěži. Zatím se mu i jeho spoluhráčům daří. Z prvních třech jarních duelů vytěžili šest bodů a dostali se mimo sestupovou příčku.

Dnes jste měl hodně práce, jak byste toto utkání zhodnotil?
"Měl jsem dost práce v prvním poločase, bylo tam několik centrů. Druhý poločas tam toho tolik nebylo, ale myslím si, že dnes za tu bojovnost a za tu snahu jsme si ty tři body zasloužili. Šli jsme za tím až do konce, do 94. minuty, a povedlo se nám to, co před dvěma týdny, kdy jsme doma porazili Ústí. Máme šest bodů z domácích zápasů a my jen musíme pokračovat v tom, abychom úspěšně navázali v dalších zápasech."

První poločas jste vyhráli 2:1, ale na střely na bránu to bylo 1:6. Co jste si říkali o přestávce v kabině?
"On to člověk nevnímá, ty střely na bránu, hlavní bylo pro nás, že jsme vedli 2:1, takže jsme se snažili to udržet a nepustit Slovácko do velkého tlaku. Věřili jsme, že se nám podaří vstřelit třetí uklidňující gól, ale nepodařilo se nám to a jsme šťastni aspoň za toto vítězství."

Zápas byl hodně podobný domácímu utkání s Ústí nad Labem, kde se hrálo hodně nahoru dolů. Asi tyto zápasy máte rád.
"Já si myslím, že každý brankář vám řekne, že má raději, když je více práce, než aby někde stál a díval se na to, jak oni hrají, a potom má člověk jednou zasáhnout a je z toho hned gól nebo to nějak špatně chytí. Určitě má člověk raději, když má v sobě jistotu."

Vy jste znám jako bývalý reprezentační brankář Slovenska. Jak jste se dostal do druholigového Třince?
"Já jsem před tři čtvrtě rokem skončil v Maďarsku a neměl jsem nějaké angažmá. Na Slovensku jsem chytat nechtěl a proto pro mě bylo angažmá v Třinci dobrou výzvou. Třinec se zachraňuje a já mám rád takové výzvy, kde o něco jde."

Vy jste sám řekl, že jste získali šest bodů na jaře v domácím prostředí. Je to krok k záchraně?
"Já jsem to řekl už po prvním utkání. Bitvu jsme vyhráli, ale vojna pokračuje dále. Ještě je tam dvanáct kol, ale bude to otevřené. Tímto zápasem jsme se k tomu přiblížili."

Kam dál?

Igor Mainka / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články