Zpět na » FNLiga » Opava vyhrála a je druhá

FNLiga - Opava vyhrála a je druhá

Opava vyhrála a je druhá © -

0

22.03. - Před necelými třemi tisíci diváků si Opava poradila s fotbalisty Ústí nad Labem. Její vítězství se však nerodilo lehce. V dalším odpoledním utkání porazila HFK Olomouc Duklu Praha.

Opava začala náporem, vytvořila si standardní situace, ale bez gólového efektu. Udeřilo tedy na druhé straně. Benčík protlačil s pomocí domácí obrany míč do sítě a Ústí vedlo. Pak se svěřenci Jiřího Nečka dlouho nemohli dostat do tempa. Vysvobodila je až 29. minuta. Zapletal byl faulován ve vápně a kopala se penalta. Tu proměnil Mezlík a domácí ožili. Do poločasu však branka nepadla na ani jedné straně.

Obrat se Opavě povedl v 66. minutě. Kolínek se prosadil po Barteskově centru a na světelné tabuli svítil stav 2:1. O čtyři minuty to už bylo o dvě branky. Horka se dostal k odraženému míči a ten v klidu dopravil do sítě. Devět minut před koncem ale hosté zdramatizovali utkání. Po přímém kopu se prosadil Valenta a to nemuselo být zdaleka vše. O tři minuty později se musel hodně činit Novák, aby jeho tým neztratil další body. Pojistku pak vstřelil v nastaveném čase Kiša. Opava tak vydřela výhru 4:2.

V tabulce tak předskočí Slovácko, které dnes nečekaně prohrálo v Třinci. Na druhém místě ztrácejí žlutomodří na vedoucí Bohemians dva body. Ústí díky dnešním výsledkům kleslo na poslední příčku.

Opava - Ústí nad Labem 4:2 (1:1)
Branky: 29. Mezlík z penalty, 66. Kolínek, 70. Horka, 90. Kiša - 11. Benčík, 83. Valenta. Rozhodčí: Adámek - Kubáň, Tacina. Diváci: 2712.
Opava: Novák - Kolínek, Mezlík, Horka, Víšek - Zapletal (60. Kozák), Barteska, Wirth (75. Uvíra), Partyš - Kiša, Halaška (83. Janoviak).
Ústí nad Labem: Novák - Martykán, Džuban, Valenta, Pimpara - Benčík (69. Mašanský), Vondrášek (73. Mahmutovič), Franc, Fousek (79. Procházka) - Dvořák, Hanzlík.

První poločas zápasu HFK Olomouc - Dukla Praha mnoho fotbalové krásy nepobral, a tak se vše podstatné odehrálo ve druhém poločase. Do vedení poslal Holici ve 49. minutě Vodák, ale Dukla dokázala vzápětí vyrovnat. Šťastným střelcem byl v 52. minutě Ludačka. Domácí pak ale byli nadále lepší a zaslouženě vstřelili vítězný gól. O vítěznou branku se postaral devatenáct minut před koncem Spáčil.

HFK Olomouc - Dukla Praha 2:1 (0:0)
Branky: 49. Vodák, 71. Spáčil - 52. Ludačka. Rozhodčí: Kocián - Ondo, Peřina. ŽK: Škuta, Ševela (oba Olomouc). Diváci: 620.
Olomouc: Doležal - Dadák, Lukášek, Zlatohlavý, Josefík - Škuta (46. Spáčil), Jakubovič (46. Toporčák), Ševela, Krutý - Korčián (77. Kropáček), Vodák.
Dukla Praha: Miščík - Buryán (84. Kunc), Palša, Hubka, Rychlík - Mikula (77. Nečas), Hanus (63. Michal), Ludačka, Svatoňský - Kulvajt, Adam.