Zpět na » FNLiga » Baník Sokolov přišel o výhru v závěru

FNLiga - Baník Sokolov přišel o výhru v závěru

Baník Sokolov přišel o výhru v závěru © fotbalportal.cz - FK Baník Sokolov

0

22.03. - Nerozhodným výsledkem 1:1 skončilo druholigové utkání 18. kola mezi klubem ze Sokolova a Fulnekem.

První poločas za chladného počasí začali lépe hosté z Fulneku. Ti si na hřišti více vyhověli a hrozili zejména rychlými výpady po levé straně, kde úřadovala dvojice Vajda - Slončík. Baník vepředu zezačátku vůbec nehrozil. Naopak hosté měli v 15. minutě možnost změnit stav, když po ruce Jiráčka zahrával na hranici šestnáctky přímý kop kapitán Vajda, ale nastřelil jen ruku hráče ve zdi. Kopala se tedy penalta, kterou však Vyskočilovi brankář Bertelman vyrazil. První ohrožení hostující branky přinesla až 30. minuta, ve které nejprve pálil zprvní Javorský, ale jeho pokus zblokovalal obrana. A o chvíli později si na centr naběhl Salák, ale z voleje mířil mimo. Ve 33. minutě se po pasu Saláka ocitl v šanci Mlika, ale tvrdě pálil jen do boční sítě. Za sedm minut pálil na hranici velkéhjo vápna Fleišman, jeho střela letěla jen těsně vedle.

Promrzlé diváky ve druhé půli zahřála akce z 56. minuty. To pronikl do vápna Mlika a jeho přihrávku na penaltu využil Jiráček, který zprvní poslal balon do sítě - 1:0. Branka baníkovce nakopla a v krátkém sledu za sebou pak zahrozili Salák a po něm dvakrát Jiráček. Oba však stříleli vedle. A tak tři minuty před koncem udeřilo na druhé straně. Z nenápadné akce se do míče na hranici šestnáctky opět střídající žolík Malohlava a ránou do šibenice srovnal na 1:1.

Trenér Daněk (Fulnek): „Věděli jsme, že hrajeme na horké půdě a body se tu neuhrávají. Sokolov byl nahoře díky posledním výsledkům, ale připraveni jsme byli dobře. Pokud bychom dali penaltu, tak bychom si tři body určitě odvezli. První půli Baník nemohl najít recept na Slončíka, který odehrál velký zápas. Ve druhé půli jsme udělali obrovskou chybu, kdy Jiráček měl dostatek času na vstřelení branky. Náš vyrovnávací gól byl nádherný, i když byl trochu dílem štěstěny. Ale remíza je spravedlivá a odpovídá dění na hřišti.“

Trenér Hašek (Sokolov): „Chtěli jsme těžit z těžšího terénu, v tom jsme viděli uričtou výhodu. My se ale nemohli dostat do hry, hráči se špatně připravili, hlavně mentálně. Pouštěli se do nesmyslů, hráli s nekritickým sebevědomým. Báli se pak hrát, k tomu nám dělal problémy Slončík, který nehrál klasického útočníka, ale takového podhrotového. Naše středová řada tak byla přečílovaná. Fulnek byl v první půli lepším mužstvem, ale podržel nás brankář Bertelman, zejména při penaltě. Ve druhém poločase jsme výrazně zlepšili náš pohyb a už jsme vyhrávali souboje. Přišel pěkný gól, na který si šikovně počkal Jiráček. Hra pak byla v našich rukách, ale ke konci jsme podvědomě začali bránit. Soupeř sice neměl šance, ale pak dal krásnou branku, která se jen tak nevidí. Je to ale naše chyba, že jsme hráče nechali vystřelit. V naší kabině je tak zklamání, jelikož jsme dostali branku tři minuty před koncem.“

FK Baník Sokolov - Fotbal Fulnek 1:1 (0:0)
Branky: 56. Jiráček - 87. Malohlava.
Rozhodčí: Bílek - Pokorný, Štěrba,
ŽK: 16. Mlika, 61. Javorský, 82. Hájovský - 22. Slončík, 39. Kaprálik, 57. Staš
Diváci: 1338.

Sestava Sokolova: Bertelman - Kaplan, Hájovský, Hrabáč, Mach - Salák, Javorský, Jiráček, Fleišman - Duchnič (77. Šorfa), Mlika. Trenér: Martin Hašek.

Sestava Fulneku: Pospěch - Krása (82. Malohlava), Kaprálik, Staš, Kovář - Vyskočil (70. Smutný), Lukaštík, Slončík, Vajda - Koštuřík, Král. Trenér: Václav Daněk.

FotbalPortal.cz je mediálním partnerem klubu FK Baník Sokolov.