Zpět na » FNLiga » Příbram podlehla střížkovské Bohemce

FNLiga - Příbram podlehla střížkovské Bohemce

Příbram podlehla střížkovské Bohemce © -

0

22.03. - Příbram nestačila ve šlágru kola na vedoucí tým Bohemians Praha. Utkání rozhodla branka Davida Zoubka z 58. minuty. Vítkovice podruhé v řadě vyhrály venku, na Strahově proti Krči vyhrály 2:1. Sokolov nedokázal udržet své vedení a vyrovnávací branku si nechal vstřelit tři minuty před koncem.

V zápase Bohemians s Příbramí se hrál docela svižný fotbal. V hostujícím dresu byl aktivní Martin Jirouš, kterému dal nový trenér Ivan Pihávek šanci hrát od začátku. Nicméně ani jeden z jeho pokusů se neujal. V prvním poločase měli větší šance domácí, dvě minuty před koncem trefil Zoubek dokonce břevno, do kabin se však šlo za stavu 0:0.

David Zoubek si vše vynahradil po přestávce, to si už jeho pěkná technická střela cestu do sítě našla. Marila mohla vyrovnat, ale Nohýnkovi zkazil radost Winter. Příbram si tak připisuje druhou jarní porážku a její dnešní soupeř jí odskočil již na šest bodů. Střížkovský klub si tak po 18. kole udrží první místo a vzhledem k tomu, že jeho soupeři dnes ztráceli, bude tam mít i slušný náskok.

Bohemians - Příbram 1:0 (0:0)

Branka: 58. Zoubek. Rozhodčí: Královec - Chytil, Drastník. ŽK: Turtenwald, Zoubek - Kalabiška, Penc, Pilík, Nechvátal, Štochl, Šindelář. Diváci: 850.

Bohemians: Winter - Grznár, Lensevič, Obermajer, Turtenwald - Zoubek (86. Majer), Galbavý (89. Jandzik), Kwame, Fenyk - Ibe, Brzezina. Trenér: Urban.
Příbram: Hruška - Podrazký, Nohýnek, Penc, Pleško - Tarcal, Pilík, Nechvátal (46. Šindelář), Štochl - Kalabiška, Jirouš (77. Jales). Trenér: Pihávek.

Krči se nepovedl vstup do zápasu, ve třinácté minutě už prohrávala 0:1. Za dalších třináct minut se jí díky Dubskému podařilo vyrovnat, ale Vítkovice byly nadále lepší a ještě v prvním poločase šly zaslouženě do vedení. V poslední minutě proměnil penaltu za Piklův faul Mikulenka a hosté vedli 2:1. Tento stav pak vydržel až do konce utkání.

Krč - Vítkovice 1:2 (1:2)
Branky: 25. Dubský - 14. Švehla, 45. Mikulenka z pen. Rozhodčí: Drábek - Hojsík, Jiřík. ŽK: Dubský, Pikl - Švehla, Schön, Mikulenka. Diváci: 227.
Sparta Krč: Diviš - Soukup, Waldhauser, Nešpor - Flachbart (59. Kordiak), Dubský (83. Viskup), Dejmek, Šmerda, Kounovský - Jedinák (64. Matějka), Pikl. Trenér: Šimurka.
Vítkovice: Vaclík - Novák (87. Doležal), Derych, Prohászka - Křiva, Schön (61. Fromelius), Motyčka, Švehla, Pulkert - Mikulenka, Hrdlovič. Trenér: Grussmann.

V prvním poločase zápasu Sokolov - Fulnek se hrál vyrovnaný fotbal. V 16. minutě se kopala penalta za ruku jednoho z domácích hráčů. Tou ale Vyskočil pohrdl, se střelou doprostřed branky si totiž Bertelman poradil. Ve druhém poločase pak byl jasně lepší domácí Baník a také šel zaslouženě do vedení. Po nahrávce Mliky se prosadil Jiráček, který nedal gólmanovi šanci. Fulneku se ale podařilo vyrovnat, zaváhání obrany Baníku využil Malohlava a stanovil tak konečné skóre zápasu. Pro domácí je remíza ztrátou, toto utkání měli vyhrát.

Sokolov - Fulnek 1:1 (0:0)
Branky: 55. Jiráček - 87. Malohlava. Rozhodčí: Bílek - Pokorný, Štěrba. ŽK: Mlika, Javorský, Hájovský - Slončík, Kaprálik, Staš. Diváci: 1338.
Sokolov: Bertelman - Kaplan, Hrabáč, Hájovský, Mach - Salák, Javorský, Jiráček, Fleišman - Mlika, Duchnič (77. Šorfa).
Fulnek: Pospěch - Král, Krása (83. Malohlava), Kaprálik, Staš - Vyskočil (70. Smutný), Lukaštík, Kovář, Slončík, Vajda - Koštuřík.