Zpět na » FNLiga » Jihlava porazila Hradec

FNLiga - Jihlava porazila Hradec

Jihlava porazila Hradec © -

0

21.03. - Fotbalisté Hradce nedokázali zvítězit ani ve svém třetím jarním utkání. Tentokrát nestačili na Jihlavu, která vyhrála 2:0. O její góly se postarali Petr Faldyna, který proměnil pokutový kop, a Petr Tlustý.

V prvním poločase si oba týmy dokázaly vytvořit několik šancí. Vedoucí gól dokázala vstřelit Vysočina. Ve 28. minutě fauloval ve vápně Podhajský Böhma a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Z penalty se Petr Faldyna nemýlil a poslal Jihlavu do vedení. Poté převzal aktivitu Hradec, ale brankáře Šimona jeho hráči do poločasu nepřekonali.

Hned v úvodu druhého poločasu mohlo být vyrovnáno, ale Pavel Němeček mířil pouze do břevna. V 68. minutě mohl vedení pojistit Cihlář, ale Podhajský se obelstít nenechal. Poté zadunělo břevno po Kadlecově střele i na druhé straně. Záhy měl vyrovnání na hlavě Hašler, ale ve své šanci neuvěřitelně selhal.

A domácí to dokázali potrestat. Jak se má správně hlavičkovat, ukázal hradeckému útočníkovi Petr Tlustý, který nedal po centru gólmanovi hostů šanci. Vysočina se pak stáhla do defenzivy a spoléhala na brejky. Své dvoubrankové vedení si v klidu pohlídala.

Jihlava sehrála poslední dva zápasy doma. Z nich má skvělou bilanci dvou vítězství při skóre 5:0. Díky dnešní výhře by se tak mohla posunout výše než na současnou desátou pozici. Votroci stále čekají na první jarní gól. Ze tří zápasů mají pouze dva body za dvě bezbrankové remízy. Po 18. kole tak mohou ztratit bezprostřední kontakt s čelem tabulky.

Jihlava - Hradec Králové 2:0 (1:0)
Branky: 29. Faldyna z penalty, 76. Tlustý. ŽK: Gába, Böhm - Němeček, Černý, Wozniak, Pilař. Rozhodčí: Ardeleánu - Lakomý, Adámková. Diváků: 1050.
Jihlava: Šimon - Sláma, Kadlec, Tlustý, Vepřek - Dupal (64. Veselý), Schneider, Gába, Cihlář (89. Vácha) - Böhm (72. Rabušic), Faldyna.
Hradec Králové: Podhajský - Pospíšil, Němeček, Wozniak, Zbončák - Rezek, Černý (78. Vodehnal), Riegel (68. Bouška), Pilař (75. Svoboda) - Schulmeister, Hašler.

FotbalPortal.cz je mediálním partnerem klubu FC Hradec Králové.