Zpět na » FNLiga » Slovácko ve šlágru kola remizovalo s Opavou

FNLiga - Slovácko ve šlágru kola remizovalo s Opavou

Slovácko ve šlágru kola remizovalo s Opavou © -

0

15.03. - Fotbalisté Opavy šahali v Uherském Hradišti proti místnímu Slovácku po plném bodovém zisku, nakonec se však musí smířit pouze s jedním za remízu 1:1, když domácí Matůš vyrovnával až v 90. minutě zápasu. AKTUALIZOVÁNO o fotografie ze zápasu.

Slovácko - Opava 1:1 (0:0)

Branky: 90. Matůš - 62. Zapletal

Domácí hráči zahájili utkání tlakem a prakticky nepustili slezany do vážnější brankové příležitosti. Sami kontrolovali hru a snažili se ztéci obranný val, který hráči v modro-žlutém vztyčili kolem vlastní šestnáctky.

Obrana byla prakticky tím jediným, co opavští v první půli předvedli, což připustil také trenér Jiří Neček: "V prvním poločase jsme se snažili to ubránit, protože jsme věděli, že Slovácko má vždy velmi kvalitní nástup a mají rychlý pohyb na hřišti, chtělo to tedy zachovat klidnou hlavu a uhrát první poločas."

I přes úpornou obranu se ale občas dopředu dostali a domácí jim pomáhali fauly, jimiž darovali hostům možnosti ze standardních situací. S těmi ale slezané nakládali bezhlavě a spíše odevzdávali míče zpět domácím či s ní naložili jako v 34. minutě zápasu, kdy se prakticky ani nedomluvili mezi sebou a srazili se při jeho rozehrávání.

Slovácko tedy logicky po většinu času drželo hosty doslova přikované k vlastní šestnáctce nebo na jejich polovině. Jenže jediné, co dokázali vybojovat, bylo několik rohových kopů. Ty však domácí fotbalisté nezahrávali příliš šťastně a téměř žádnou brankovou příležitost jim nepřinesly.

Největší příležitost se tak zrodila v 35. minutě. Fischer dostal míč do běhu za obranu, prošel až do šestnáctky a šel prakticky sám na hostujícího golmana Nováka. Situaci ale nevyřešil nejlépe a jeho střela skončila těsně vedle pravé Novákovy tyče.

Domácí pak mohli skórovat ještě jednou, a to několik minut před koncem, kdy Fischerovu polostřelu chtěl hlavou těsně před Novákem usměrnit do sítě Chmelíček, míč ale netrefil a ten skončil v golmanově náručí.

V druhé půli se hra vyrovnala. Slovácko přestalo kombinovat, ale hlavně Opavané začali více hrát, účiněji napadat rozehrávku domácích a vytvářet rychlé brejky. Slovácko se tak muselo více uchylovat k nakopávání dopředu, což opavským nečinilo problémy. Míče pečlivě sbírali a obranný val držel.

Přesto to bylo zase Slovácko, které se mohlo ujmout vedení. Němčický poslal jednoduchý centr do pokutového území, kde našel Chmelíčka a jeho hlavičku musel konečky prstů vytahovat Novák na roh. Ten následovaly rohy další a také tlak, díky němuž se domácí na dlouhé minuty dostali k Opavské šestnáctce.

V 60. minutě se po jednom ze soubojů lehce zranil Fischer a musel být ošetřen za postranní čarou. Možná to byla i absence domácího středopolaře, ale hlavně nedorozumění mezi obranou a brankářem, které vedlo k brance, kterou vsítil hostující Zapletal. Míč totiž Němčický zřejmě nechával Bolkovi, ten si pro něj ale nešel, čehož využil Zapletal a pod padajícím Bolkem poslal slezany do vedení.

"Vyšel nám jeden brejk. Musím říct, že takhle nějak u nás hrála Dukla a vyšlo jí to," dodal ke gólové akci trenér hostí.

Slovácko se i nadále snažilo útočit, jenže Opava zvládala defenzívu skvěle a stále drželo Slovácko dostatečně daleko od své branky. Postupně se schylovalo k překvapení na úkor domácích, když v 90. minutě do šestnáctky dostal míč střídající Matůš a míč uklidil až za Novákova záda.

"V závěru jsme podlehli takovému tomu tlaku, který domácí umí vytvořit. Myslím, že toto je tady vždy a těžko se tady bude vyhrávat. Myslím, že parametry zápasu byly spíše ligové, ale musím přiznat, že my jsme k tomu příliš nepřispěli a bylo to od nás spíše takové bránění," dodal v závěru Jiří Neček.

Premiéra tak Leoši Kalvodovi na domácím hřišti úplně nevyšla, s bodem ale přesto nakonec spokojen byl. "Za první poločas by bod byla asi ztráta, kdyby jsme dneska prohráli, tak to bylo pro kluky kruté, ale nakonec asi díky gólu v poslední minutě musím říct, že jsme asi bod získali. Zápas se rozhodl zřejmě v prvním poločase, kdy jsme nevyužili šance, které tam byly. Hlavně ta, co měl Roman Fischer. Pokud by proměnil, tak by se utkání zřejmě vyvíjelo jinak. Klukům každopádně nemůžu nic vytknout, bojovali dřeli a i když to byla poté spíše křeč, jsem s výkonem spokojen."