Zpět na » FNLiga » Formánka stálo první jarní kolo nejen gól, ale také šrámy

FNLiga - Formánka stálo první jarní kolo nejen gól, ale také šrámy

Formánka stálo první jarní kolo nejen gól, ale také šrámy © -

0

Líbilo se

13.03. - Třinecký obránce René Formánek odehrál proti Ústí nad Labem své premiérové utkání v týmu z česko-polských hranic. Bývalý ligový obránce, který v minulosti oblékal i dresy Drnovic, Příbrami a naposledy Olomouce, dokázal v novém dresu vstřelit svou první branku. Jeho obětí se stal brankář Radim Novák, jenž nestačil na jeho hlavičku po rohovém kopu Jana Bergra.

Jak jste viděl první utkání v třineckém dresu?
"Začali jsme velmi dobře, tlačili jsme Ústí, díky čemu jsme si vynutili pár standardních situací, kde se nám podařilo docela rychle dát branku. Pak jsme se trochu zatáhli, začala v nás proudit nervozita, chyběla nám mezihra. Ústí nás trochu zatlačilo, z čehož pramenil vyrovnávací gól."

Utkání se muselo divákům líbit, měli jste spoustu šancí, pramenilo to z té nerozehranosti?
"Ani ne nerozehraností, spíš to byl takový první zápas. Pro každého to bylo těžké, byli jsme pod tlakem, museli jsme to zvládnout. Každý chtěl dát gól, měli jsme hodně vyložených šancí. Škoda, že nám to tam nepadlo, výsledek mohl být jiný."

První zápas, první gól, jak to hodnotíte v vaší strany?
"Určitě to je dobrý vstup do sezóny, když v prvním zápase dáte gól, ale trošku mě přibrzdilo zranění. Doufám, že to nebude tak vážné a v pátek nastoupím v Jihlavě."

Důležité vítězství, ve kterém jste si to mohli pojistit třetím gólem, kde to chybělo.
"Škoda, že to tam nespadlo. Šancí jsme na to měli dost, ale žádnému z útočníků se to nepovedlo dát do brány. To skóre mohlo vypadat jinak, Ústí muselo tlačit a my jsme mohli chodit do brejků a proto jsme měli tolik vyložených šancí."

Jak se mužstvo cítilo před zápasem a jak se mužstvo cítilo po zápase?
"Určitě jsme se před zápasem cítili velmi dobře, byli jsme nachystaní, půlhodinu jsme je k ničemu nepustili a teď po utkání je to veselejší. Dopadlo to pro nás dobře."

V pátek hrajete v Jihlavě, jak vidíte tento zápas?
"My nemáme co ztratit s takovým favoritem, my můžeme jen překvapit."

Igor Mainka /

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články