Zpět na » FNLiga » Sokolov přehrál Slovácko

FNLiga - Sokolov přehrál Slovácko

Sokolov přehrál Slovácko © -

0

08.03. - Lepší premiéru si trenér Martin Hašek na lavičce Baníku ani nemohl přát. I když jeho sveřenci poměrně brzy prohráli o dvě branky, nakonec se vzchopili a po kvalitním výkonu zápas otočili.

Na první jarní zápas Baníku se přišlo podívat necelých sedmnáct stovek diváků, i když nebylo zrovna nejideálnější počasí. Poněkud chladný byl i úvodní výkon baníkovců, kteří už od 2. minuty prohrávali. Po rohu Slovácka se k odraženému míči dostal Racko a jeho lehce tečovaná střela skončila u tyče - 0:1. Zaskočení baníkovci se pak dostávali těžko do tempa. První varování na branku Slovácka vyslal až v 11. minutě Salák, který na půlce převzal míč, prošel s ním až na šestnáctku, ale jeho střela jen o kousek minula šibenici. Hráči Slovácka pak vyslali varování ve 22. minutě, kdy se po rohu trefil pěkně z voleje Fischer, ale jeho pokus Bertleman parádně vyrazil. Jenže už o dvě minuty později prošel středem hřiště opět Fischer a jeho tečovaná střela poslala Bertelmana na druhou stranu - 0:2.

Na Baník by asi v tu chvíli vsadil jen málokdo. Jenže svěřenci trenéra Haška se po půlhodině herně zvedli a do poločasu srovnali. Nejprve ve 36. minutě od postranní čáry zacentroval Kaplan, míč přiťukl kapitán Jiráček hlavou na Mliku, který přehodil brankáře Bolka - 1:2. A za další čtyři minuty jásali diváci podruhé. Na rohový kop Saláka si nejváše vyskočil Hájovský a hlavou jej poslal k tyči - 2:2.

Začátek druhé půle byl do 69. minuty rozháraný. Pak vybojoval míč Jiráček, do vápna vyslal Mliku, ale jeho ideální centr nedokázal do branky nasměrovat osamocený Fleišman. Šance domácí hráče nakopla a brzy šel do vedení. V 69. minutě ustál Mlika hned tři souboje s beky Slovácka a křížnou střelou o tyč zápas otočil na 3:2. Z podobné akce pak zamířil jen těsně vedle Duchnič. Diváci se v 82. minutě marně dožadovali odpískání ruky Vrby, který ve vápně zastavil centr Saláka. V závěrečných minutách i pětiminutovém nastavení se hosté tlačili dopředu, ale branku ohrozil jen slušný pokus Görnera vedle.

Trenér hostů Leoš Kalvoda byla značně zklamaný. „Hráči byli na soupeře připraveni, ale přesto se mu nedokázali vyrovnat. Hlavně v nasazení a bojovnosti,“ řekl stručně trenér Slovácka. To kouč Baníku Martin Hašek byl spokojený. „Po tom špatném začátku jsme se vrátili do hry. Hráči si sáhli až na dno a utkání nakonec rozhodla individuální akce Mliky, která byla zcela mimořádná,“ chválil trenér Baníku střelce dvou branek.

FK Baník Sokolov - 1. FC Slovácko 3:2 (2:2)
Branky: 36. a 69. Mlika, 40. Hájovský - 2. Racko, 24. Fischer.
Rozhodčí: Moláček - Ubias, Teber .
ŽK 3:3 (26. Mlika, 45. Javorský, 88. Jiráček - 49. Kaspřák, 54. Matůš, 71. Gonda).
Diváci: 1640.

Sestava Baníku: Bertelman - Kaplan, Hájovský, Hrabáč, Mach - Salák, Javorský, Jiráček, Fleišman (79. Poděbradský) - Duchnič (90. Kura), Mlika (84. Šorfa). Trenér: Martin Hašek.

Sestava Slovácka: Bolek - Ineman, Kaspřák, Vrba, Němčický - Racko, Görner, Fischer (86. Šturba), Gonda - Matůš (61. Chmelíček), Šultes (74. Činčala). Trenér: Leoš Kalvoda.

FotbalPortal.cz je mediálním partnerem klubu FK Baník Sokolov.