Zpět na » FNLiga » Třinečtí vykročili za záchranou vítězstvím

FNLiga - Třinečtí vykročili za záchranou vítězstvím

Třinečtí vykročili za záchranou vítězstvím © -

0

08.03. - Třinečtí fotbalisté potvrdili ambice zachránit se již v prvním jarním kole, když doma porazili celek Ústí nad Labem 2:1. Velmi pohledné utkání rozhodla branka ve 48. minutě, kdy se z penalty trefil Doubek.

Fotbal Třinec - FK Ústí nad Labem 2:1 (1:1)

Domácí fotbalisté zapojili do prvního utkání všechny jarní posily. Ústečtí nasadili do útoku Bosňana Aidana Mahmutoviče, jednoho z velkých bosenských talentů po Edinu Džekovi, který nyní kope v německém Wolfsburgu.

Slezané do utkání nastoupili aktivně a hned v úvodu si vytvořili několik slibných šancí. Ve čtvrté minutě to jen zahučelo v třineckých ochozech, když centr Malíře poslal hlavou těsně nad bránu Lukšík. Na druhé straně vyslal v 15. minutě slabou a nepřesnou střelu Mahmutovič. O dvě minuty později trefil bosenský útočník z bílého bodu pouze třineckého hráče. První branky se tisícovka diváků dočkala ve třiadvacáté minutě. Z přímého kopu z pravé strany nacentroval do šestnáctky Berger a Formánek hlavou poslal balón do pravé části ústecké branky - 1:0.

Úvodní branka přilila ještě více energie oběma týmům a šance se rodily i nadále. Ve 26. minutě centr Lukšíka hlavičkoval těsně vedle pravé tyče Malíř. Běžela dvaatřicátá minuta, když odcentroval Karlík a Procházka hlavičkoval pod břevno, kde byl připraven brankář Lipčák. Z další akce Ústeckých nebezpečně hlavičkoval Malíř, ale Lipčák jeho ránu vytěsnil na roh. Po nepřesně rozehraném rohu v podání Severočechů se do brejku dostali domácí, ale Berger přízemní střelou z pravé strany minul branku hostí. Poté Mahmutovič vyslal do vyložené pozice France, ale ústecký záložník prováhal střeleckou chvíli. Vyrovnání přišlo v závěru prvního poločasu. Z přímého kopu nacentroval před branku Hanzlík a Karlík přesnou hlavičkou vystřelil balón do horní poloviny branky - 1:1.

Inkasovaná branka do šatny hráče z ocelářského města nesrazila a hned v úvodu druhého poločasu si naběhl na přihrávku Doubek, chtěl si obejít brankáře Nováka, ale ústecký gólman poslal třineckého útočníka k zemi. Rozhodčí Kocián nařídil pokutový kop a ten s přehledem proměnil faulovaný Doubek - 2:1. Třinečtí měli i další šance. V 53. minutě hlavičkoval nad Veselý, o dvě minuty později stejný hráč napálil přízemní centr Malíře nad branku. V 60. minutě z hranice 20 metrů pálil nad bránu Berger. Neúspěšný střelec přeloboval v 67. minutě ústeckou obranu, k míči se dostal aktivní Doubek, jenž přehodil brankáře a zvedl diváky ze sedadel. Ty následně usadil zpět na sedadla odkopem míče do bezpečí obránce Džuban.

Výčet nebezpečných situací hovoří o tom, že diváci se na třineckém stadionu rozhodně nenudili. Posuďte sami. 72. minuta, centr Lukšíka nedokázal usměrnit hlavou do branky Veselý. O minutu později střídající Fousek našel rohovým kopem Džubana, ale ústecký bek poslal míč do rukavic brankáře Lipčáka. Vzápětí využil závar před bránou Karlík, ale trefil jen protihráče. V 80. minutě po přímém kopu Fouska hlavičkoval znovu Džuban, tentokrát mimo. Čtyřiaosmdesátá minuta, centr Malíře zakončil k levé tyči Veselý, ale brankář Novák byl připraven. Za další dvě minuty střílel Malíř z hranice šestnáctky, ale mimo. O minutu později poslal Lukšík balón do běhu Konečníkovi, ale čerstvý útočník minul pravou tyč ústecké branky. Vyrovnat mohl v závěru náhradník Pimpara, ale po jeho hlavičce letěl míč nad branku. Třinečtí fotbalisté odehráli v letošní sezóně nejpohlednější utkání po kterém porazili Ústí nad Labem 2:1 a dotáhli se k Severočechům na rozdíl dvou bodů.

Branky: 23. Formánek, 48. Doubek (pen.) - 45. Karlík. Rozhodčí: Kocián - Peřina, Adámková. Žluté karty: 63. Chlebek, 90. Martinčík - 53. T. Novák, 57. Karlík, 64. Hanzlík, 90 (+1) Fousek. Střely celkem: 15:10. Střely na branku: 5:4. Diváků: 1065.

Miroslav Kouřil (Třinec): "Dnes jsme udělali maximum pro to, aby jsme ligu udrželi. Máme kvalitu jak po stránce posílení, tak po herní stránce. I když to nebylo podle mých ideálních představ, tak jsme odehráli velmi solidní zápas s obrovským množstvím šancí, kterému pro větší klid chyběl jen třetí gól. Já obrovsky smekám před všemi, nejen před mladými, ale i před starými. Tento zápas nebyl jednoduchý ani pro mě, ani pro zkušenější hráče, ani pro mladé kluky. Je potřeba to vidět i z tohoto pohledu, že jsme přes jaro udělali kus velké práce. Já děkuji hráčům i výboru za to, že jsme posílili, jak jsme posílili a tím, jak jsme zvládli dnešní zápas, podle toho půjdeme velmi tvrdě za záchranou ve druhé lize. Já si myslím, že jsme ukázali, že na to máme sílu."

Svatopluk Habanec (Ústí nad Labem): "Z mé strany se utkání hodnotí špatně, protože jsme prohráli. Chtěli jsme tady získat minimálně bod, což se nám nepovedlo. Musím smeknout před domácím trenérem, protože ta odvedená práce je tam vidět. V mužstvu zapracoval na jiném stylu a neustále chce po hráčích, aby hráli fotbal a nenakopávali. Tím, že jsme vyrovnali před koncem poločasu, dostali jsme se do zápasu a věřili jsme, že utkání zvládneme, ale bohužel vylezeme ze šatny a stopeři se s brankářem nedomluví. Bylo to zase 2:1 a museli jsme se přeorientovat na něco jiného, než jsme si domluvili o poločase. Myslím si, že pro diváky to bylo pohledné utkání, kde na počet střel to byla veliká úroveň, přestože ty nepřesnosti prvních ligových kol a nepřesnosti v zakončení, že si domácí o ten gól zasloužili vyhrát. Co mě trošku mrzelo je situace k jednomu zákroku, k čemuž se my jako trenéři nesmíme vyjadřovat, ale myslím si, že to byla zasloužená výhra domácích."

Třinec: Lipčák - Martinčík, Chlebek, Formánek (78. Hupka), Lisický - Malíř (90. Maceček), Berger, Cieslar, Lukšík - Veselý, Doubek (86. Konečník). Trenér: M. Kouřil.

Ústí nad Labem: R. Novák - Dvořák, Džuban, T. Novák (86. Pimpara), Hanzlík - Vondrášek (29. Benčík), Valenta (64. Fousek), Karlík, Franc - Procházka, Mahmutovič.Trenér: S. Habanec.