Zpět na » FNLiga » Třinečtí provedli po podzimu radikální řez

FNLiga - Třinečtí provedli po podzimu radikální řez

Třinečtí provedli po podzimu radikální řez © -

0

Líbilo se

07.03. - Fotbalisté Třince dnes absolvovali poslední trénink před důležitou premiérou v jarní části. Do úvodního duelu druhé ligy nastoupí fotbalisté z ocelářského města ze šestnáctého sestupového místa. V sobotu od 10:15 bude jeho soupeřem o pět bodů a tři příčky lepší celek z Ústí nad Labem.

Slezané pasováni médii na spodní příčky začali sezónu velice špatně. V úvodních třech kolech odešli poraženi, prvního bodu se dočkali až v derby s Vítkovicemi za remízu 1:1. Poté přišla vysoká prohra s Fulnekem 4:1 a židle se začala kymácet pod trenérem Čopjakem. V dalším utkání Třinečtí zvítězili po velkém boji 2:1, ale způsob vítězství se nelíbil třineckému vedení a trenéra Čopjaka vyměnil na lavičce Miroslav Kouřil.

Nový lodivod zvítězil hned v prvním utkání. V poháru ČMFS pod jeho vedením vyřadili Třinečtí na penalty prvoligový Zlín. Bohužel hned v prvním utkání přišel jeho celek na hřišti Sokolova, když se domácím podařilo vyrovnat Němečkovi na konečných 1:1. Poté přišla série šesti ligových porážek a Třinec okupoval poslední příčku tabulky. Neúspěšnou sérii přetrhlo až vítězství začátkem listopadu na hřišti pražské Dukly. Sezónu zakončili hráči Třince domácí remízou s Hradcem Králové.

Zatímco to hráčům z pod Beskyd to nejde v lize, v poháru vyřazují jednoho soupeře za druhým. Na seznam poražených celků se dostaly týmy jako Slovácko nebo prvoligový Zlín a Mladá Boleslav. Ve čtvrtfinále se třinečtí utkají ve dvojzápase s Libercem.

V třineckém kádru i přes neúspěšné výsledky vynikal brazilský útočník Rodrigues. Kromě čtyř branek dokázal svými kousky bavit i třinecké fanoušky, kteří budou trochu těžce snášet jeho odchod. Neúspěšný podzim odneslo odchodem hned deset hráčů. Brazilský útočník Rodrigues da Silva odešel do prvoligové Plzně a zbytek hráčů opustilo mužstvo do nižších soutěží.

"Letní posílení mužstva se nám nepovedlo, devět bodů v podzimní části je hodně málo, proto jsme se rozhodli změnit obraz mužstva do takové roviny, abychom měli možnosti tu druhou ligu udržet," řekl sportovní manažer třineckého klubu Zdeněk Dembinný. Do týmu přichází zkušení hráči, kteří mají již něco odkopáno. Především to jsou brankář Lipčák, obránci Chlebek s Formánkem. V záložní řadě se podařilo udržet zkušeného středopolaře Jana Bergra.

Třineckým v úvodním utkání budou chybět pro zranění obránci Pindor s Matějem a slovenský záložník Tomáš Ďurica. Na sobotní soupisce by se měli objevit Hupka s Martinčíkem.

Soupiska Třince pro jaro 2008:
Brankáři: Martin Lipčák (Neded/Slovensko) a Václav Bruk.
Obránci: Jaroslav Chlebek (Slovan/Slovensko), René Formánek (host. Olomouc), Jakub Pindor, Ivan Martinčík, Michael Hupka, Jaromír Matěj, Ilja Zítka, Michal Sostřonek (návrat z host.) a Ivo Kantor (dorost).
Záložníci: Jan Berger, Pavel Malíř, Zdeněk Cieslar, Miroslav Ceplák, Petr Lisický, Miroslav Černý, Tomáš Ďurica, Filip Lukšík (host. Olomouc) a Zdeněk Konečník (host. Zlín).
Útočníci: Martin Doubek (Trenčín/Slovensko), Richard Veselý (Herzogenburg/Rakousko), Karel Maceček a Karel Hromada.
Trenér: Miroslav Kouřil.

Odchody: Rodrigues da Silva (Plzeň), Kořínek (Frýdek-Místek), Čelůstka (konec host. Zlín), Brezničan a Miko (host. Karviná), Dombi (konec host. Hlučín), Jakus (konec host. Vítkovice), Szmek a Dítě (host. Frýdek-Místek), Krejčíř (konec host. Horní Štěpánov).

Kam dál?

Igor Mainka /

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Look - 07.03. Odpovědět

Škoda Rodriguese byl fakt dobry, byla radost se divat na zapasy když gral. Doufam že Třinec tu 2.ligu udrži a za par let bude bojovat o poharovou Evropu Smajlík 2

Look
Reklama
Anketa

Zachrání se fotbalisté Třince ve druhé lize?

Ano. (21)

Ano. 65,6%

Ne. (11)

Ne. 34,4%
Celkový počet hlasů: 32
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články