Zpět na » FNLiga » Cíl Baníku Sokolov: střed tabulky

FNLiga - Cíl Baníku Sokolov: střed tabulky

Cíl Baníku Sokolov: střed tabulky © FK Baník Sokolov - Martin Hašek

0

Líbilo se

07.03. - Před startem jarní části druhé ligy představilo vedení FK Baník Sokolov oficiálně své nové trenéry A mužstva. Na středeční tiskové konferenci pak trenéři i vedení zhodnotili zimní přípravné období a představili své plány do budoucna.

Podzim nevyšel

Jelikož trenéři Oldřich Abrhám a Milan Matejka, kteří Baník na podzim dovedli k devátému místu v lize již v Sokolově nejsou, zhodnotil podzimní část ředitel klubu Pavel Makoň. „S podzimem jsme tedy spokojeni nebyli. Proto jsme přistoupili ke změnám v realizačním týmu, abychom na jaře viděli zlepšení,“ odůvodnil výměnu trenérů šéf klubu a pokračoval: „Chceme totiž naplnit naše cíle před sezonou. Proto dostal trenér Hašek možnost vybrat si své spolupracovníky. Osobně jsem přesvědčený, že naše představy ze začátku sezony, čímž je střed tabulky, se na konci jarní části naplní,“ zhodnotil Makoň fotbalový podzim a naznačil cíle pro zbytek sezony.

Kromě trenérů u A mužstva se změnila i část vedení Baníku. „K 1. listopadu 2007 nastoupil do funkce sportovního ředitele Víťězslav Hejret,“ připoměl Makoň jednu ze změn. „Novým šéftrenérem mládeže se stal Mgr. Tomáš Provazník, který vede i sportovní třídy, a novým sekretářem je od 1. února 2007 Bc. David Palla,“ doplnil ke změnám.


Hašek si asistenty vybral sám

Vedení Baníku po ukončení činnosti trenéra Oldřicha Abrháma z řady trenérů vybralo Martina Haška. Bývalý fotbalista Sparty Praha, Liberce, Dynama Moskva nebo Austrie Vídeň naposledy hrál v Příbrami a po ukončení profesionální kariéry začal v létě loňského roku jako asistent u juniorky Sparty. „Líbí se mi strategie a filosofie Sokolova. V Karlových Varech je jednička hokej, my jsme nositeli fotbalu v kraji. Tak chceme vystupovat a tak to vnímáme jako trenéři. Máme za to zodpovědnost, chceme fotbal v našem kraji posunout někam dál a výš,“ vytyčil si jasné cíle bývalý ligový fotbalista a několikanásobný reprezentant.

Tomu se dostalo volby, která není obvyklá. Sám si totiž vybral asistenty. „Za to bych chtěl bych vedení Baníku poděkovat. Málokterý trenér má totiž takovou možnost jako já. Proto jsem přesvědčený, že budeme maximálně funkční. Vytvořili jsme tu tým lidí, který má stejný pohled na fotbal,“ věří Hašek. Jeho asistenty se stali Aleš Jindra a Stanislav Purkart, který navíc vede juniorku. A trenérem brankářů je Michal Kyček. „Spolu se Stanislavem Purkartem jsme sice asistenty Martina Haška, ale tým připravujeme všichni. Už neplatí starý způsob asistentů, kteří nosí kužely a podobně. Máme stejné myšlení, v tom jsme kompaktní. Myslím si, že se povedla symbioza realizačního týmu, která funguje. Naším cílem je mužstvo výkonnostně posunout někam dál,“ doplnil Aleš Jindra, čtyřiatřicetiletý asistent, který získal trenérské zkušenosti v rodné Plzni. Poté byl hrajícím trenérem v divizním Sencu Doubravka a na závěr své hráčské kariéry působil jako asistent v regionálních klubech v Rakousku a Německu.


Povedená zima

Fotbalisté Baníku Sokolov v zimní přípravě fanoušky potěšili. Oproti podzimu byl k vidění zajímavější fotbal, navíc z devíti utkání Baník prohrál jen jednou. Je zatím kvalitní příprava. „Sportovní příprava A týmu probíhala podle plánu. Trénovalo se v domácích podmínkách, absolvovali jsme jen kondiční soustředění v Jáchymově a herní Nymburku. Sehráli jsme devět přípravných zápasů, kromě zrušených utkání v Aue a na Slavii, a prohráli jsme jen jednou. Změna na trenérském postu vedla ke zkvalitnění tréninků a přípravy hráčů,“ myslí si sportovní ředitel Vítězslav Hejret, který nedávno společně s trenéry mužstva úspěšně zakončil studium UEFA profilicence.

Jeho slova doplnil trenér Hašek. „Připravovali jsme se dva měsíce na zápas se Slováckem jak nejlépe jsme mohli. Zásadní dopad na kvalitu přípravy měla nová umělá hrací plocha, která má výborné parametry a je nejlepší, společně s umělkou v Praze - Zličíně, kterou jsem kdy viděl. Parametry se blíží přírodní trávě, takže vlastně jsme měli herní soustředění od prvního dne naší přípravy, což oproti minulým obdobím je pro Baník určitě změna,“ pochvaloval si kouč prvotřídní podmínky k přípravě.

Úspěšné zimní výsledky pak byly jen logickým vyústěním. „Té naší série bez obdrženého gólu jsme si samozřejmě vědomi. Naším cílem v lize bude hrát vzadu na nulu, chceme vycházet z dobré organizace hry a přiblížit se optimálu,“ naznačil trenér, jak by si jaro představoval. „Určitě naší hru ovlivnil příchod deseti nových hráčů. Na automatismy potřebují ale ještě čas, brzdí nás v tom také zdravotní problémy hráčů. Ve hře dopředu jsou naše rezervy větší než dozadu. Více ale ukážou zápasy,“ věří ve zlepšení.


Deset posil

Oproti podzimu se složení mužstva rapidně změnilo. Přišlo deset hráčů, podobný počet naopak odešlo. „Všichni hráči v kádru mají druholigovou kvalitu, která je slušná. Aby to ale bylo optimální, bylo by dobré, kdyby hráčů s vyšší kvalitou bylo o dva, tři více. Je tu ale určitá konkurence, máme osmnáct hráčů do pole a pak mladé, šikovné fotbalisty, kteří jsou perspektivní. Trénují s námi, mají motivaci a lavička je pro ně odměnou,“ komentoval Hašek spokojeně situaci v mužstvu.

Baník v zimě opustily dvě ikony. „Vnímáme odchody dvou klíčových hráčů Kubáska a Němečka, ale náhrady za tyto hráče, a další posily, se pečlivě zvažovaly a podle nás se našly nejoptimálnější varianty. Máme hráče na jednotlivé posty optimálně poskládané,“ doplnil ředitel klubu Pavel Makoň. Negativem zimní přípravy byla jen častá zranění hráčů. Zimní přípravu museli například oželet Bauer, Novák, Čada, Habai a částečně i Held.

Celkově byl ale trenér spokojený. „Jsou tu hráči, kteří mají chuť na sobě pracovat a mají vyšší ambice. U řady hráčů na hostování máme opci, takže pokud se na jaře osvědčí, v létě k nám mohou přestoupit za již dohodnutých podmínek,“ uklidnil Hašek fanoušky. Navíc je z čeho brát, neboť i divizní juniorka udělala v zimě krok vpřed. „V úvodu přípravy jsme se zaměřili na získání kondice. Hráči z juniorky totiž musí být použitelní pro áčko, i když mohou zaostávat v technice, nikoliv však ve fyzické kondici a teoretické vybavenosti,“ myslí si kouč juniorky Stanislav Purkart.

Ten s trenérem áčka úzce spolupracuje. „Propojení áčka a juniorky je důležité. Z áčka v sezoně využijeme hráče po zranění či lavičky, aby nabrali herní rytmus. Navíc jsou tito fotbalisté pro ty mladé z juniorky vzorem a motivací. Na jaře si ale myslím, že to zvládeme bez hráčů z A týmu,“ myslí si Purkart, který pět let vedl juniorku v Plzni a naposledy karlovarské Buldoky v ČFL.


Cíl: střed tabulky

Dnešní utkání se Slováckem opravdu ukáže, jak na tom Baník je. Proti lídru druhé ligy nemá co ztratit. „Z našich cílů a úkolů neslevujeme. Mužstvo je připraveno na jaro a všichni, od vedení až po realizační týmy, pro úspěšné jaro udělali maximum,“ domnívá se šéf klubu Pavel Makoň.

Podobně smýšlí i Vítězslav Hejret. „Střed tabulky je náš cíl, čímž myslíme páté až osmé místo. Podle přípravných utkání směřujeme k atraktivnější hře než na podzim,“ vypozoroval sportovní ředitel Baníku. Šanci udělat první krok k jarnímu cíli mají baníkovci již dnes. „Hráči jsou fyzicky připraveni a namotivováni. Jistě příjdou diváci, navíc nás čeká soupeř zvučného jména, vedoucí tým ligy. Očekávám, že zápas bude mít vysoké tempo a my jsme připraveni rvát se o vítězství,“ je přesvědčený sokolovský trenér Martin Hašek a zve diváky dopoledne na stadion.

FotbalPortal.cz je mediálním partnerem klubu FK Baník Sokolov.

Kam dál?

/ Baník Sokolov

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

prvni zapas prohraji 1:2 goly za slovacko matus a chmelda!!!!!

galinecekLFCFCS
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články