Zpět na » FNLiga » Ústí - Teplice B 5:1 (2:1)

FNLiga - Ústí - Teplice B 5:1 (2:1)

Ústí - Teplice B 5:1 (2:1) © fkusti.cz - FK Ústí

0

03.03. - Ústečtí fotbalisté zvládli na výbornou generálku na jarní start druhé ligy, který je čeká v sobotu na hřišti Třince, dnes totiž porazili vydatně posílené béčko Teplic 5:1.

B tým Teplic nastoupil s devíti hráči ligového kádru, na hřišti se v základní sestavě objevili: Belic, Kaufman, Merzič, Vieira, Bartoš, Benát, Štohanzl, Hesek a Smejkal. K tomu navíc mezi hráči trenéra Habence, kteří se objevili v průběhu zápasu na trávníku, bylo hned sedm hostujících právě z Teplic, jednalo se o Pimparu, Hanzlíka, Mašanského, France, Procházku, Mahmutoviče a Vondráška.

Utkání začalo tlakem domácího tým, ale paradoxně se radovali žluto-modří, když po přihrávce Heseka otevřel skóre Smejkal. Když už se zdálo, že hosté přebrali iniciativu, unikl obraně Vondrášek. Toho zastavil pouze za cenu nedovoleného zákroku Pešula a z následné penalty sroval domácí kapitán Tomáš Novák skóre.

O sedm minut později se Ústí radovalo podruhé, Mašanský napřáhl na hranici šestnáctky a jeho střela zaplula do růžku branky Tomáše Belice. Do drůhé půle nasadil Svatopluk Habanec Aidina Mahmutoviče a ten výrazně zaměstnával obranu hostů. Právě mladý Bosňan pronikl v 57. minutě z pravé strany do vápna a naservíroval míč Tomáši Vondráškovi, který bez problémů zvýšil na 3:1.

Od této chvíle již Teplice vrhly všechny síly do útoku a od narůstání skóre je dlouho zachraňoval jen výborný Porcal. Avšak i ten nakonec ještě dvakrát inkasoval, když se mu nepodařilo zneškodnit sólo Jana France ani střelu Aidina Mahmutoviče na konci utkání.

Ústí - Teplice B 5:1 (2:1)

Branky: 25.T. Novák z pen, 32.Mašanský, 57.Vondrášek, 86.Franc, 90.Mahmutovič - 6.Smejkal

Ústí: R.Novák - Dvořák, Pimpara, T.Novák, Hanzlík - Mašanský (63.Benčík), Šmrha (46.Valenta), Karlík (63.Martykán), Franc - Procházka (46.Mahmutovič), Vondrášek. Trenér: Habanec.
Teplice B: Belic (46.Porcal) - Kaufman, Merzič, Pešula, Vieira (41.Hůla) - Rudnytskyy, Bartoš, Benát, Štohanzl (71.Kopřiva) - Hesek (63.Rosocha), Smejkal. Trenér: Bekakis.