Zpět na » FNLiga » Přípravné zápasy druholigových týmů

FNLiga - Přípravné zápasy druholigových týmů

Přípravné zápasy druholigových týmů © -

0

01.03. - AKTUALIZOVÁNO Druhá liga startuje už za týden, a tak má většina týmů na tento víkend naplánované své poslední přípravné zápasy. My vám přinášíme souhrn těch sobotních.

Hradec Králové porazil Náchod 2:0. O jeho branky se postarali v v prvním poločase Rezek a Černý. Votroci se tak mohou v klidu soustředit na úvodní jarní duel proti Spartě Krč.

Celý zápas byli hradečtí fotbalisté jasně lepší a vítězství je naprosto zasloužené, protože ještě v mnoho šancí zůstalo nevyužito. Hosté tak odjíždějí „jen“ s dvougólovým přídělem. V dresu čtvrtého týmu tabulky odehrál celý zápas Martin Zbončák, který je v klubu zatím na zkoušce. Po zápase ale naznačil, že by se případné spolupráci nebránil. "Fotbalově mě Hradec velmi překvapil, má kvalitní kádr - určitě srovnatelný s ligovými týmy. Chtěl bych pomoci k postupu, to by byla paráda,“ naznačil své plány pro klubové stránky.

S průběhem zápasu byl spokojen i trenér Pavel Malura. „První poločas jsme odehráli podle mých představ. Jediné co by se dalo vytknout, bylo neproměňování šancí. I druhý poločas byl však zahraný velmi dobře“, stručně ale výstižně shrnul průběh zápasu pro oficiální stránky Hradce Králové (www.fchk.cz). Zápas se odehrál za těžkých povětrnostních podmínek, kvůli kterým musel být dokonce na patnáct minut přerušen.

Hradec Králové - Náchod 2:0 (2:0)
Branky: 27. Rezek, 39. Černý
Hradec Králové 1. poločas: Podhajský - Pospíšil, Wozniak, Němeček, Zbončák - Pilař, Černý, Riegel, Rezek - Svoboda, Dvořák.
Hradec Králové 2. poločas: Lindr - Pospíšil (56. Plašil), Chleboun, Němeček (65. Vít), Zbončák (69. Čupr) - Pilař (69. Schulmeister), Krejcar, Riegel (69. Dian), Bouška - Svoboda (65. Hašler), Vodehnal.

O výhře Třince rozhodly jeho nové posily. Gólově se totiž prosadili Martin Doubek a Richard Veselý. Poslední klub tabulky vyhrál zaslouženě 2:0 a naznačil, že se v boji o záchranu zdaleka nevzdává.

Třinec - Olomouc B 2:0 (1:0)
Branky: Doubek, Veselý.
Sestava Třince: Lipčák - Lisický, Chlebek (60. Sostřonek), Formánek, Konečník - Malíř (80. Ďurica), Cieslar, Berger (70. Ceplák), Lukšík - Doubek (65. Maceček), Veselý (80. Hromada).

Zápas Jihlavy s Mutěnicemi se hrál nakonec na umělé trávě, protože počasí nedovolilo toto utkání sehrát na přírodním povrchu. Mezi týmy byl od počátku patrný výkonnostní rozdíl. Jihlava tlačila, měla šance, ale skóre zůstávalo pořád 0:0. O zaslouženou výhru Vysočiny se tak v závěru utkání postarali Vácha a Rabušic.

Jihlava - Mutěnice 2:0 (0:0)
Branky: 76. Vácha, 80. Rabušic.
Sestava Jihlavy: Šimon (55. Tulis) - Veselý, Kadlec, Bodeček, Vepřek - Dupal (70. Sláma), Hušbauer, Lovětínský (60. Schneider), Cihlář - Faldyna (60. Vácha) Rabušic.

O výsledku duelu Příbram - Bzová se rozhodlo už v prvním poločase, kdy padly všechny branky. Marila měla po celé utkání převahu, to jasně dokumentují tři nastřelené tyče. Z ní ale vstřelila pouze dva góly. Soupeř se navíc prosadil těsně před poločasem, a tak se o výhru musela strachovat do konce zápasu.

Příbram - Bzová 2:1 (2:1)
Branky: 24. Šindelář, 34. Pilík z pen. - 45. Veinlich
Sestava Příbrami: Hruška (46. Michalík) - Podrazký, Nohýnek (65. Velas), Velas (46. J. Štochl), Mácha (46. Mišun) - Šindelář (65. Pilík), Tarczal (46. Nechvátal), Costa (65. Tarczal), Pilík (46. Hloušek) - Jirouš (65. M. Štochl), M. Štochl (46. Kalabiška).

Fulnek zvítězil nad Frýdkem-Místkem jen těsně 1:0. O vítěznou branku druholigového týmu se postaral v prvním poločase Vyskočil.

Fulnek - Frýdek-Místek 1:0 (1:0)
Branka: Vyskočil z pen.
Sestava Fulneku: Pospěch (46. Blaha) - Vyskočil, Krása, Kovář, Staš - Sokol (46. Smutný), Lukaštík, Slončík, Vajda - Malohlava (46. Vlček), Traxl (70. Dittrich).

Utkání se hrálo za neustávajího deště a Opava měla velkou převahu. Skóre 4:1 tak odpovídá průběhu zápasu. Za týden čeká fotbalisty SFC Dukla Praha.

Opava - Ostrava B 4:1
Branky: 25. Halaška, 48. Mezlík, 51. Zapletal, 58. Půda (pen.) - 65. Záwada.
Sestava SFC Opava: Novák - Kolínek, Švach (82. Horka), Mezlík, Víšek - Partyš (65. Uvíra), Barteska (68. Wirth), Kiša, Zapletal (65. Jelínek) - Půda (68. Neubert), Halaška.

Zápasy Slovácka v Břeclavi a Dukly Praha s Vyšehradem se nakonec hrát nebudou. Důvodem jsou nezpůsobilé stavy hrací plochy. Dukla si už domluvila náhradní termín a své utkání poslední utkání před 2. ligou odehraje v pondělí. Ve stejný den bude nakonec hrát i Ústí nad Labem, které vyzve rezervu Teplic. A aby toho nebylo málo tak kvůli počasí se nehralo ani utkání Sparta Krč - Varnsdorf. O náhradním termínu se teprve jedná.

FotbalPortal.cz je mediálním partnerem klubu FC Hradec Králové.