Zpět na » FNLiga » Druholigové týmy na ty prvoligové nestačily

FNLiga - Druholigové týmy na ty prvoligové nestačily

Druholigové týmy na ty prvoligové nestačily © -

0

11.02. - O víkendu měly druholigové týmy poslední možnost změřit síly s celky z 1. Gambrinus ligy. Bilance pro ně však moc lichotivá není, vyhrát dokázal pouze Hradec Králové.

Ten ale nejdříve v sobotu trochu smolně prohrál s Viktorií Žižkov, když dostal gól pět minut před koncem po standardní situaci. Čtvrtý tým druhé ligy si ale vše vynahradil o den později. To v Nymburce přivítal Kladno a zápas jasně vyzněl v jeho prospěch. Votroci vyhráli 3:0 a v utkání byli jasně lepší a výhra je naprosto zasloužená.

Zbývající tři celky zas až tak výsledkově úspěšné nebyly. Dukla prohrála s Mostem, Příbram s Mladou Boleslaví a HFK Olomouc se Zlínem. I přes tyto porážky však druholigisté nezanechali špatný dojem. Holice byla ve Zlíně blízko k úspěchu. Dlouho vedla, ale o dobrý výsledek jí připravilo hluché místo mezi 62. a 65. minutou.

Příbram v zimním přípravném období už potrápila řadu týmů z 1. Gambrinus ligy. Tentokrát však nestačila na Mladou Boleslav, která jí uštědřila porážku 1:3. Středočeši se tak přidali k Bohemians 1905, kteří Marilu porazili 13. ledna. Od té doby ale tým Františka Baráta remizoval se Slavií i Spartou a dále pak porazil Teplice, Liberec a České Budějovice.

Je nutno připomenout, že pro celky z nejvyšší soutěže to byly generálky na ligu, ve většině případů tak hrály v nejsilnějším složení a i proto výsledky nejsou tolik překvapující. Na druhou stranu v některých zápasech nebyly rozdíly mezi soutěžemi vůbec znát.