Zpět na » FNLiga » Přestupové okénko 2. ligy

FNLiga - Přestupové okénko 2. ligy

Přestupové okénko 2. ligy © -

1

Líbilo se

07.02. - Druhou ligu opustilo v zimním přestupovém obdobní několik kvalitních fotbalistů. Na druhou stranu přišli i někteří zajímaví hráči, kteří by mohli soutěž do jisté míry oživit.

Týmy na prvních třech místech své kádry příliš nezměnily. Jen pár příchodů a minimum odchodů, to vše platí pro Slovácko, Opavu i Příbram. Do jarních bojů o postup do 1. Gambrinus ligy tak vyrazí téměř s totožnými kádry.


O přední příčky bude chtít bojovat i Hradec Králové. Ten však zvolil naprosto odlišnou strategii. Klub opustili Daniel Kaplan, Jaromír Šmerda, Paul Munster, Jiří Poděbradský, Oleg Duchnič a Vlastimil Karal. Kolonka příchodů je ale také velice zaplněná, přišli totiž Pavel Němeček ze Sokolova, Michal Dian z Bohemians 1905, Jan Schulmeister z Olomouce a Jan Riegel z Mladé Boleslavi. Všechny čtyři posily jistě mají na to, aby se prosadily do základní sestavy.


Střížkovská Bohemka je na pátém místě se stejným počtem bodů jako čtvrtý Hradec. V zimě ale opustilo její kádr několik hráčů v čele s Jiřím Šislerem, a tak bude hodně těžké navázat na skvělý podzim a udržet si horní polovinu tabulky.


Většina klubů doposud neprovedla nijak závratné změny. To je dáno především finanční situací, která ve většině klubů není zrovna komfortní. Přesto některé kluby byly nuceny ve svých kádrech provést malé zemětřesení. Mezi takovéto celky patří rozhodně Jihlava, které se podzim vůbec nepodařil a o boji o postup si může nechat jenom zdát. Naopak v Třinci to byla spíše nutnost a změny se daly čekat, protože poslední pozice s devíti získanými body určitě vedení neuspokojuje. To samé platí o Spartě Krč, která je v tabulce hned nad ním. Pražský klub se musel vypořádávat zejména s odchody zkušených hráčů.


Také fanoušci Baníku Sokolov si představovali svůj celek v tabulce výše, zvláště když v minulé sezóně skončil Baník šestý. Na jaře tak bude hrát ambiciózní klub o horní polovinu tabulky s novým trenérem a hodně pozměněným kádrem.


Z druhé ligy především zmizí její elitní kanonýři. Z pěti nejlepších už tři podepsali účast v prvoligových týmech. Jiří Šisler z Bohemians Praha se nedávno domluvil s Plzní, fulnecký Ondřej Smetana bude hledat štěstí v Liberci a Pavel Simr v Jihlavě pouze hostoval, a tak se podle očekávání vrátil zpět do Brna. Vedoucí muž tabulky střelců Libor Kozák byl na testech v anglickém Portsmouthu, ale jaro pravděpodobně odehraje ještě za Opavu. Bude tak mít velkou šanci stát se nejlepším střelcem naší druhé nejvyšší soutěže. Nejvíce mu bude šlapat na paty Daniel Huňa, který zůstává v Příbrami.


Co se týče příchodů z nejvyšší soutěže, tak to moc slavné není. Jediným jménem, co stojí za povšimnutí, je Jan Riegel. Bývalý záložník Mladé Boleslavi se dohodl v Hradci na půlročním hostování s opcí. Odchovanec Příbrami nejvíce zářil před dvěma lety, to byl v dresu svého mateřského oddílu oporou a střílel i branky. Pak přišel ale přestup do Boleslavi a zranění, které ho hodně přibrzdilo. V Hradci tak čekají, jak se mu povede návrat. V současné době ještě jedná Krč s Janem Flachbartem. Pokud by tento hráč v patnáctém týmu tabulky skutečně podepsal, byl by právě on jednou z největších osobností druhé ligy.


I v rámci soutěže se odehrálo několik zajímavých přesunů, z nichž profitovaly zvláště přední týmy. Za zmínku stojí přestupy Jaromíra Grima a Pavla Němečka. Grim přestoupil z HFK Olomouc do Slovácka. Tento jedenadvacetiletý záložník se postupně v Holici vypracoval i přes svůj mladý věk v oporu. Důkazem toho jsou všechna odehraná podzimní utkání a tři vstřelené branky. To Pavel Němeček je už poměrně zkušený obránce, je mu totiž 26 let. Jeho dobrých výkonů si všimli v Hradci, kam v zimě přestoupil ze Sokolova. Na podzim nechyběl ani minutu a gólově se prosadil dvakrát.

Kam dál?

Michal Horáček / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Mattess - 15.02. Odpovědět

Stejně 2.Ligu vyhraje Hradec Smajlík 18

Mattess
Yanky - 11.02. Odpovědět

Hradec určitě posílil nejvic...takze bude docela hodne tlacit na postupové pozice

Mattess - 08.02. Odpovědět

Schulmaister a Rigel dokopou H.K: konečně tam kam patří,tudíš do LIGY Smajlík 18 VÝCHODNÍ ČECHY Smajlík 18

Mattess
bluewhite - 07.02. Odpovědět

Smajlík 1 Smajlík 3

szmaty OFF!!! - 07.02. Odpovědět

Smajlík 3 jdi do pierdole Smajlík 3

szmaty - 07.02. Odpovědět

ale wpierdol dostaliscie POLSKA!!!!!!!! 2-0 yeah !!!

Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články