Zpět na » FNLiga » HFK Olomouc přehrála Frýdek Místek

FNLiga - HFK Olomouc přehrála Frýdek Místek

HFK Olomouc přehrála Frýdek Místek © 1hfkolomouc.cz - stadion HFK Olomouc

0

06.02. - V přípravném utkání na blížící se start 2. ligy porazila HFK Olomouc třetiligový Frýdek Místek těsně 3:2.

Holice začaly utkání výborně po brankové stránce. Do 42. minuty už vedla 3:0. Po brankách ve 12. minutě Petra Vodáka, 19. minutě Juraje Jakuboviče a 42. minutě Jardy Lukáška.

Hosté hráli náročný fotbal s důrazným napadáním a vysokým presingem, který dělal domácí obraně velké problémy při rozehrávce. V 28. minutě mohl využít zaváhání jednoho z obránců HFK Macura, ale jeho zakončení bylo hodně nepřesné. Další hrozbou pro holickou obranu byly standardní situace, které výborně zahrával střední záložník Čelůstka.

Změnu skóre utkání přinesla až druhá půle, ve které se za hosty prosadil bývalý hráč Holice Kamil Kořínek. Konečný součet utkání podtrhl 3 minuty před koncem hostující Němec, když opět využil zaváhání obrany a upravil tak stav na 3:2.

Po utkání vedení klubu vzneslo verdikt ve věci dalšího působení nových hráčů. Na testech nakonec neuspěl ani Vladimír Mišinský. Vedení s trenéry rozhodlo, že hráčovy služby nevyužijí. Další odchod z testů potkal i oba brazilské hráče. Po zvážení celé situace okolo zranění brazilského útočníka Mindenberga musel klub sdělit hráči zamítavé stanovisko. "Pro něj to bylo velice smolné období. V utkání s Nitrou se zranil a to bylo asi rozhodující. Nemohl naplno trénovat a poté se ukázat v utkání. U Pasqualiniho byla situace trochu jiná. Potenciál měl dobrý, ale potřebuje více času k vyhrání. Jsou to pořád ještě mladí hráči a musejí na sobě stále pracovat. Věřím, že jejich šance ještě přijde, ale bohužel v našem klubu prozatím končí," sdělil stanovisko klubu sekretář Miroslav Derco.

Sestava HFK: Doležal (46. Šrom) - Lošťák (46.Dadák), Zlatohlavý, Lukášek (46.Kalvoda), Josefík - Krutý, Mišinský (60.Pasqualini), Jakubovič, Janeček (46.Spáčil) - Vodák (37.Hanzel), Korčián.

Sestava Frýdek M.: Dittert (46.Lužný) - Vavruša (60.Jordán), Literák, Hrdlička (60.Papřok), Staněk - Krajčovič, Cesnek, Kořínek, Němec (60.Pernikář) - Čelůstka, Macura